Uçuk

Asmin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
7.771
211
ya kizlar bana Allah rizasi icin yardim edin aglicam artik...
dudagimda durekli ucuk cikiyor son 2 aydir.. saymadim ama abartmiyorum 10 tane olmustur artik.. surekli biri bitiyo biri basliyo.. boyle durduk yere bi bakiyorum kabarciklar cikmis hemen ilac sursem de sisiyor kocaman oluyor snra igrenc yaralara donusuyor.
biktim artik biktim.. simdi bayram bi de yine cikti ustelik alt ust dudagimin ikisiinde birden ve canim cok yaniyo senağlama
ilkokuldan beri boyle benim hersene mutlaka kis aylarinda bir kac ucugum cikar ama hicbi sene bu kadar yogun bu kadar acili olmamisti..
gozlerim doluyo resmen sizisindan kizlar..

oncelikle neden surekli ucuk cikiyo bunu anlamiyorum..senağlama
diger derdim de su ne yapabilirim cidden?
doktore gidicem zaten ama su anda gece yarisi ve canim cok yaniyo sizisindan ne yapabilirim?senağlama

iyi yine senin dudağında çıkıyor şükret. benim yanaklarımda çıkardı unutamam o acı günlerimi dışarı bile çıkmazdım. doktora gittim bigün vectavir diye bi merhem yazdı günde 4 kez falan sür dedi. aldım kullandım söndürdü uçuğu hemen geçti.
hatta şimdi hissediyorum uçuğu hemen sürüyorum ertesi güne kalkıyorum minnacık geçmek üzere. tavsiye ederim.

ben aklovir ve zovirax kullandim ama yeterli gelmiyo sanirim..

vectavir
mutlaka alicam canim saol.

ya aynı dert bende de vardı,ayda birkaç kez dudağımda uçuk çıkıyordu,vectavir kesinlikle çok iyi geliyordu,sürüyordu aynı gün sönüyordu,tavsiye ediyorum..

senağlama

pis eczaci ya zovirax verdi bana
öluyorum acıdan:dilcikar:

sürekli uçuk çıkıyorsa bal süreceksin bi uzman söylemişti annemde işi yarıyordu

senağlama

pis eczaci ya zovirax verdi bana
öluyorum acıdan:dilcikar:

bana dr dediki başka merhem verirseler alma sakın kesinlikle bundan istiyorum de dedi. bazen eczacılar o ilaçtan olmayınca ona eşdeğer farklı bi ilaç veriyolarya onun için.

ayyy dudaklarındaya bide gülemezsin, yerken içerken zorlanırsın acaip kötü bi his yaratıyo seni çok iyi anlıyorum. çok geçmiş olsun.

canım geçmiş olsaun umarım arkadaşların tavsiyesi işine yarar.benimde stresli dönemlerde ağzımın içinde aft çıkıyor.bunun diğer bir sebebide b vitamini eksikliğiymiş seninkide herhangi bir eksiklikten olabilir.doktora görün ihmal etme

canım bende uçuk çıkınca zoviraks kullanıyorum o geçirtiyor...
hatta oyleki uçuk bogaz ve boyun bolgesinde yag bezeside yapıyordur ve ona bağlı olarak ateşte yapıyordur degılmı...
inan çok zor.bende yaşarım o problem...
dudak kenarların kuru galıba ondanda olabılır...
ve soguktan yada can sıkıntısındanda olurmuş uçuk...
geçmiş olsun canım

bana dr dediki başka merhem verirseler alma sakın kesinlikle bundan istiyorum de dedi. bazen eczacılar o ilaçtan olmayınca ona eşdeğer farklı bi ilaç veriyolarya onun için.

ayyy dudaklarındaya bide gülemezsin, yerken içerken zorlanırsın acaip kötü bi his yaratıyo seni çok iyi anlıyorum. çok geçmiş olsun.

ay canım öyle kötü kü insanların konusurken gözleri takılıyo ya o zaman öyle kötü hissediyorum ki anlatamam senağlama
agızımı açıp konuşasım gelmiyo yasenağlama

canım bende uçuk çıkınca zoviraks kullanıyorum o geçirtiyor...
hatta oyleki uçuk bogaz ve boyun bolgesinde yag bezeside yapıyordur ve ona bağlı olarak ateşte yapıyordur degılmı...
inan çok zor.bende yaşarım o problem...
dudak kenarların kuru galıba ondanda olabılır...
ve soguktan yada can sıkıntısındanda olurmuş uçuk...
geçmiş olsun canım

ah canım yanagımda tam beze oldu zaten ucuk cıktı mı sısıyo zaten o da gozlerım doluyo acıdan ya senağlama
saol canım cok zovıraks ıse yaramıyo nedense bilmiyorumsenağlama

zovirax çok iyi geliyor.muadilide virosil sanıyorum.birde tahta kaşığı ısıtıp üstüne bas derler canım.zararı sanıyorum yoktur belki denemişsindir ama.annemde aynı dertten muzdarip geçmiş olsunna.s.

vallahide billahide UN sür bak bi kac dakika icinde geciyo acisi yanmasi gerilmesi
SYK SYK sür parmaginla hafifce bula ucuga sür
bak burdayim bekliyorum

ayni dert bende de var cünki!

geçmiş olsun öncelikle cnm.
lazer için gittiğim yer uçuğun çabuk kaybolması için kızgın tahta kaşık bas dedi uçuğun üstüne:1shok: :)ben hiç yapar mıyım canım kıymetli zaten. saçma geldi birazda
sonra gittim aklovir aldım eczaneden o söndürüyo hmn

X