Doğum yapmış tecrübeli memurlar, doğum izni hakkında bilgi istiyorum??

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
merhaba, 31. haftamdayım, 32 haftama gireceğim 5 haftalık çalışabilir raporu alacağım ancak, bunu 32+0 da değil de 32+6 da alsam olur mu? bir sorun çıkarmı?

bir de, doğum öncesi izin raporu nasıl oluyor, doktor hangi belgeleri ekliyor, biz bu izni idareye mi yoksa direk milli eğitime mi vereceğiz?

37. haftamın dolduğu süreyi nasıl hesaplayacağım yani tam gününü? doğum sonrası izne ayrılırken 37. haftamın doluğu gün üzerinden mi alacağım yoksa bir ka gün geçtikten sonra da doğum sonrası izne ayrılabilir miyim?

ya bu kadar ayrıntılı inceilyor mu millli eğitim??

offf çok soru sordum aklım çok karışık bu izin meselesine???

canım ben de senin gibiydim çok kafam karışmıştı
ama milli eğt. o kadar incelemiyor, sadece doktorun yazdığı haftaya bakıyorlar.
+3, +6 ya falan bakmıyorlar.
doktorumun sevkime 32 haftalık hamile ve çalışabilir diye yazmıştı. onu memurumuza verdim okulda. onlar benim adıma bir dilekçe yazmışlar, 3-5 artık ne kadarsa doğum öncesi iznimi doğum sonrasında kullanmak istiyorum diye, onu imzaladım, başka da birşey yapmadım canım

merhabalar,
doğum öncesi iznimi 32+6'da aldım kızlar
kurumunuzdan aldığınız sevk kağıdı yeterli oluyor
doktor sevk kağıdınıza 37. haftaya kadar çalışması uygundur yazıyor sadece
sadece milli eğitim değil hiç bir kurum o kadar incelemiyor.
doktor teşhis tedavi kısmına gebelik yazdığı anda olay tamamdır zaten
daha sonra sevk kağıdınızı ilgili birimin sekreterine ya da memuruna veriyorsunuz. onlar üst yazısıyla beraber gerekeni yapıyorlar,
herkese hayırlı doğumlar

kızlar harikasınız, aklım o kadar karışmıştı ki içimi rahatlattınız

iişin enkötü yanı da hiç kimsenin bilgi sahibi olmaması, iyi ki varsınız, illa tacrübe konuşuyor işte

şimdi size bir sorum daha var, ne olur bu sorumu da yanıtsız bırakmayın

ben normal zamanımda yani 32. haftamda 5 haftalık çalışabilir raporu alırsam 37. haftamın bittiği süre yarıyıl tatiline denk geliyor böylece, yarıyıl tatilindeki 2 haftamı boş yere izinli geçirmiş olacağım ben bunu engellemek için 34 haftamda doktordan 5 hafta çalışabilir raporu alsam da, doktor beni 32. haftamda gibi gösterse olur mu?

doktorumla konuştum, ben yaparım benim için sorun değil, ama sen iyice araştır başın ağrımasın dedi, sizce bunu yapsam anlaşılır mı?

eğer 34. haftamda 5 haftalık çalışabilir raporu alırsam yarıyıl tatili dönüşü yani ilk pazartesi hemen doğum sonrası iznimi almış olacağım ve yasal hakkım böylece tatile kaynamış olmayacak? ne dersiniz?

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı doğumlar.
5 hafta çalışabilir raporu aldığınızda, 13 hafta (8+5) doğum sonrası izniniz kalıyor ve bu izni doğum yaptığınız tarihten itibaren kullanmak zorundasınız çünkü kuruma doğum raporunuzu veriyorsunuz.
Yani doğum sonrası iznimi şu hafta alayım deme şansınız yok, onu bebiş biliyor geldiği tarihte başlamak zorunda, yarıyıl tatiline de denk gelebilir, erken gelmeye karar verirse doğum öncesi izniniz devam ederken olup onu da yakabilir.
Benim 8 gün erken olunca doğum öncesi iznim devam ederken oldu ve o tarihte doğum sonrası iznim başladığından o 8 gün gitti, neyseki daha erken olmadı. Bazılarının 37. hafta izne ayrıldığında oluyor ve 3 hafta izin yanıyor.

merhaba benim de şöyle bi durumum oldu 3 haftalık zorunlu iznimin başlangıcı 9 günlük bayram tatiline denk geldi. ben de 9 gün geçsin öyle yazdırayım iznimi diye düşünüyordum ama doktor böyle bi şeyin sözkonusu bile olamayacağını söyledi çünkü tatilin araya girmesi gebelik haftasını sabitlemiyor maalesef
dediğin gayet mantıklı aslında ama zaten doktor 5 haftalık çalışabilir raporu verdiğinde zaten yasal iznin başlamış oluyor. doktor gözetiminde 5 hafta daha çalışabilir diye rapor alabilir anlamına geliyor zaten.
yani rapor alarak bu süreci uzatayım diyemezsin çünkü doktor kaç haftalık hamile olduğunu hasta sevk kağıdına yazıyor
bence riske girme rapor alarak gebelik haftasını sabitleyemezsin zaten doktorunda böyle bi şey kabul etmeyecektir, böyle bi riski o da göze almaz kesinlikle. arkadaş milli eğitim böyle şeyleri fazla incelemiyor demiş ama devlet personel başkanlığı inceliyor maalesef. bu da ek bir bilgi size...
hayırlı doğumlar dilerim.

kızlar harikasınız, aklım o kadar karışmıştı ki içimi rahatlattınız

iişin enkötü yanı da hiç kimsenin bilgi sahibi olmaması, iyi ki varsınız, illa tacrübe konuşuyor işte

şimdi size bir sorum daha var, ne olur bu sorumu da yanıtsız bırakmayın

ben normal zamanımda yani 32. haftamda 5 haftalık çalışabilir raporu alırsam 37. haftamın bittiği süre yarıyıl tatiline denk geliyor böylece, yarıyıl tatilindeki 2 haftamı boş yere izinli geçirmiş olacağım ben bunu engellemek için 34 haftamda doktordan 5 hafta çalışabilir raporu alsam da, doktor beni 32. haftamda gibi gösterse olur mu?

doktorumla konuştum, ben yaparım benim için sorun değil, ama sen iyice araştır başın ağrımasın dedi, sizce bunu yapsam anlaşılır mı?

eğer 34. haftamda 5 haftalık çalışabilir raporu alırsam yarıyıl tatili dönüşü yani ilk pazartesi hemen doğum sonrası iznimi almış olacağım ve yasal hakkım böylece tatile kaynamış olmayacak? ne dersiniz?

canim, ne yaparsan yap dogum sonrasi iznin 13 hafta olur. erken dogum yapmis gorunsen dogum oncesi iznin dogum sonrasina eklenmiyor. :CüvCüv:

X