Hamur İşleri Tencere Pizzasi

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.815
60
Bütün malzemeyi iyice karistirin
Biraz civik bir hamur oluyor.Hamuru tavanizin icine hafif yaglanmis elleriniz ile yayin.Üzerine dilediginiz malzemeyi dizebilirsiniz.En üste kasar rendesini koyup kisik ateste agzi kapali bir sekilde 15 dakika pisirmeniz yeterli oluyor.

evt ben bunu yapıyorum ve oktay ustadan almıstım tarıfıde cok gusel oluyo hamnuru kıtrı kıtır oluyo

aklıma geldikçe yaparım bu pizzayı 2 dakikada şipşak benimki biraz sade oldu cokacimcoook

[/SIZE][/FONT]

sağol canım bu hafta sonu kocişkoma yaparım artık.çok pratik görünüyo.ellerine sağlık

ben yıllardır yaparım bu tarifi hiç şaşmaz..
ama ben hamurumun üstüne ketçap sürüyorum...
üzerine de mutlaka halka kurusoğan,yeşil biber ve kekik koyarım...
bizim evde kapış kapış gider.

tarifin için çoook teşekkürler
dün akşam işten eve gidince ilk işim bu pizzayı yapmak oldu
resim koymak isterdim ama hemen yuttuk cokacimcoook çook güzel olmuştu
ben çorbayı ısıtıp salatayı yapana kadar oldu zaten yerimseniben
ben üstüne sucuk koydum . yalnız sucukları ayrı tavada biraz pişirdim. çünkü bunu yapan bir arkadaştan duymuştum üst malzemesine sucuk salam sosis gibi şeyler koyucaksan az bişey pişir demişti
hamurun üzerine annemin yaptığı domates sosunu biraz sulandırıp içine azıcık salça kekik ve bir kaşık sıvıyağ koyup sürdüm. üstüne kaşar sonra sucuk ve zeytin

sonuç harika oldu alkisalkisalkis

tarifin için çooook teşekkür ederim . artık sık sık yapacağım tariflerden biride bu oldu :jeyyar:

fırından hazır hamur alıp öyle deneyin birde
çalışan hanımlar sizin için daha kolaylık olur.

bende tarıfı kaydettım yarına yapmayı düşünuyorum..

Dün kahvaltıya yapayım dedim bu tencere pizzasını. Hamuru öyle akışkan filan olmadı. Tam ölçülerde yaptım halbuki. Neyse diğer malzemeleri de hazılayıp koydum ocağa. 5 dk geçmeden yanık kokuları sardı heryeri. Kısık ateşteydi halbuki. bilmiyorumkismile Yanık kokusunu ve tadını saymazsak güzeldi:nazar: Kanımca ben biyerlerde yanlış yaptım:umursamaz:

Bende sık yaparım tavada pizzayı.Benim hiç yanmadı.Hamuruda evet biraz cıvık oluyor hatta birazdaha un ilave ediyorum ve tencereye yayarken elimi yağlıyorum. Kuzu belki sen ununu tepeleme doldurmuşsundur ondan cıvık olamamıştır.ocağın en kısığında 15- 20 dakikada pişiyor yani benim başıma hiç yanık kokulu pizza gelmedi.tencereni güzel yağlayıp kısıkta pişirdiysen yanık olmaz

elifcim dün yaptım çok güzel oldu.o kadar basit ki hazırlaması.teşekkürler tarif için.

asla vazgeçemeyeceğim tariflerim arasındadır.çok güzel tutuyor ay canım istedi :eek:

X