Estrofemin X Kategorisinde Bir İlaç Olduğunu Öğrendim!!!

gerekli deği zaten kullanmak, gerekli olsa ingilterede de kullanırdı doktorlar...sadece bazı doktorlar düşük olmasını engelleyebileceğini öne sürüyor östrojenin...

canım iyiki İngilteredeki dr.lardan vs. bahsettin .sana bir şey anlatayım , umut tüp bebeğe karar vermeden önce ben illaki femara uygulayan bir merkezde tedavi olmak istiyordum ve karar verene kadar bir kaç merez gezdim bunların içinde bir merkez vardı ve onun isim yapmış dr.una bu protokolü sorduğumda " biz İngiliz ekolünden geldik , herşeyi didik didik ederiz ve kolay kolay aıştığımız kalıpların dışına çıkmayız " demişti . yanibenim o sözlerden anladığım bizim yıllardır öğrendiğimiz , bir yoğurt yiyişimiz var , gelenekçiyiz , değişime ve değişik olan şeylere kuşkulu bakarız oldu ve ordan topukladım resmen . belki orada danıştığın-görüştüğün dr.un da bu ekoldendir yerimseniben
ayrıca hiç endişelenme korkmadım be güzelim , sadece içime bir kurt düşmüştü , sonra zaten verilen haptaki estradiol düzeyinin düşük olduğunu görünce içim rahatladı .. o yazdıklarım ilk gün kuruntularıydı ilacın prospektüsünü okuyup da hakkaten gebelikte X kategorisindediri okuyunca ...
inşallah sen de için rahat dönersin ing.e ..buradaki dr.un kimdi ?

star dust canım ingilteredeki, hatta amerika, kanada, almanya gibi gelişmiş ülkelerdeki doktorlar dediğin gibi yeniliklere çok açık değiller. yeni uygulamaların üzerinden 10-15 yıl geçmeden güvenilirliğine inanmıyorlar. önce üçüncü dünya ülkeleri uygulasın bakalım, olumsuz birşeyler olmazsa biz de hastalarımıza uygularız mantığındalar...türkiye gibi ükelerde ise doktorların tek derdi başarı oranlarını artırıp, reklamlarını yapıp daha çok para kazanmak olduğundan yeni uygulamaların uzun vadeli sonuçlarını beklemezler...
burda gördüğüm jinekoloğa estrafem tableti yazar mısın diye sorduğumda (burda doktor reçetesi olmadan eczacılar ilaç vermiyor) benim hamile birine bu ilacı yazmam yasak, yasak olmasaydı da bir doktor olarak yazmazdım dedi...sonra ilacın yan etkilerinden falan filan bahsetti...neyse daha uzatmayayım bu konuyu...
demek istediğim yeniliklere, güvenirliliği kesin ispatlanmamış uygulamalara (ki femara da tüp bebek tedavisinde yeni bir ilaç) şüpheyle yaklaşan doktorları, hele hele türkiyedeyse bu doktor bence takdir etmek gerekir...

bir de estrofemin dozajı konusunda sanırım yanlış anlaşıldım..zaten benim bildiğim estrofem 2mg standart olarak satılıyor...6mg derken kasdettiğim, günde 3 defadan toplam aldığım miktardı...

star dust canım ingilteredeki, hatta amerika, kanada, almanya gibi gelişmiş ülkelerdeki doktorlar dediğin gibi yeniliklere çok açık değiller. yeni uygulamaların üzerinden 10-15 yıl geçmeden güvenilirliğine inanmıyorlar. önce üçüncü dünya ülkeleri uygulasın bakalım, olumsuz birşeyler olmazsa biz de hastalarımıza uygularız mantığındalar...türkiye gibi ükelerde ise doktorların tek derdi başarı oranlarını artırıp, reklamlarını yapıp daha çok para kazanmak olduğundan yeni uygulamaların uzun vadeli sonuçlarını beklemezler...
burda gördüğüm jinekoloğa estrafem tableti yazar mısın diye sorduğumda (burda doktor reçetesi olmadan eczacılar ilaç vermiyor) benim hamile birine bu ilacı yazmam yasak, yasak olmasaydı da bir doktor olarak yazmazdım dedi...sonra ilacın yan etkilerinden falan filan bahsetti...neyse daha uzatmayayım bu konuyu...
demek istediğim yeniliklere, güvenirliliği kesin ispatlanmamış uygulamalara (ki femara da tüp bebek tedavisinde yeni bir ilaç) şüpheyle yaklaşan doktorları, hele hele türkiyedeyse bu doktor bence takdir etmek gerekir...

bir de estrofemin dozajı konusunda sanırım yanlış anlaşıldım..zaten benim bildiğim estrofem 2mg standart olarak satılıyor...6mg derken kasdettiğim, günde 3 defadan toplam aldığım miktardı...

canım haklısın , yurt dışından daha net görülebiliyor yada fark ayır edlebiliyor sanırım ..
ama femara özellikle düşük over rezervi yada erekn yumurta yetmeliğ tanısı konulmuş hastalarda çok etkili . kouştuğum bir kaç dr. " femara bizim son şansımız ,altın vuruşumuz , genelde başarı kaydettiğimiz ve en çaresiz vakalara en sona sakladığımız altın golümüz dyeileceğimiz bir protokol " demişti . 6nın üzerinde denemesi olmaına rağmen başarı kaydedemeyen , aralarında erken yumura yetmezliği teşhisi de konulmuş olan ve bu prrotokol denenmiş ve bebeklerini kucaklarına almış 3 kişi var en azından benm taıdığım ..eğer bu tedavimde reglimin 2.gün gttiğimde ilk tedavimde olduğu gib2-3 yumurtam olsaydı bana da uygulanacaktı bu protokol benim çok ısrarcı ve heveli olmam nedeiyle ..
Allah bu yolda emek veren tüm hasta ve dr.lara kolaylık versin ..

bende estrafem kullanıyorum 5 hafta 3 gunluk doktorum devam et dedi hala kullanıyorum yanındada proynex 50 lık ampul

X