Tembel ev hanımı olacam sizce

melek elif

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
170
13
41
Arkadaşlar merhaba,ben bugün çok garip hissediyom kendimi. Herşeyi bırakayım evimde kızımla oturayım diyorum. sizce doğrumu yanlışmı düşünüyorum. bayramda evde 3 gün kaldım.iş şartlarım çok ağır. kızımı çok özlüyorum. kendimi çok suçlu hissediyorum. kendi kendime rıskı veren Allah nasıl olsa gelir,kısmetinde varsa diyorum. az olsun 5 değilde 1 kilo yiyecek al.işyerim akşam 7,30 da kapanıyor yazın dahada geç,iki haftada bir pazarları çalışıyom. yani anlayacağınız zamanımın çoğu zamanı işyerinde geçiyor. aöf okuyom onuda bırakam diyom 2 sınıftayım bankacılık ve sigortacılık okuyorum. ne ye uğraşam kocam değilmi mecbur yapmaya getirsin yapsın etsin. kafam çok karışık bilmiyom .

Son düzenleme:
canım ilerde pişman olacağın bir şeyi yapma....
okulunu bitir derim..çünkü o kadar emek çekmişsin..
ne işle uğraşıyorsunuz bilmiyrum ama iş şartlarınız baya ağırmış..
kızınla vakit geçirmek konusunda çok haklısın....
ama güzel bir işin varsa ve iyi bir kazancın varsa bırakma derim....
kızına kuracağın güzel geleceği düşün....
en azından biraz para biriktir.. sonra işten ayrılırsın

Ben de arada sırada bunu düşünürüm. Ama benim oturayım baksın diyecek bir kocam yok:)
Ağır çalışma şartları bir de çocuk varsa bir süre sonra bıkkınlık yaratıyor insanda... Aynen bugün bende de olduğu gibi. Ama inan çalışmak, kazanmak aynı zamanda okumak ve bir evlat sahibi olmak birçok insanın isteytip de yapamadığı şeyler. Birkaç gün izin kullansan yada kendini dinleme şansın olsa aslında elindekilerin ne kadar değerli olduğunu anlayacaksın. Zira ben de snein gibi bıkkınlıklar yaşasam da hayatımı seviyorum...

Hayat çok zor canım ve malesef, "Kocam bana baksın." deme lüksüne sahip değil bir çok insan.
İş arayan insanların çokluğuna bakınca kendini şanslı hissetmiyor musun? Ne mutlu sana ki para kazanabildiğin bir işin var. Üniversitede okuyorsun. Bir ailen var. Neden her şeyi bir kenara bırakıp kendini eve kapatmak isteyesin ki?
Çocuğunla ilgilenme konusunda haklısın, bunu hepimiz istiyoruz. Ben çalışan anne çocuğuydum, benim çocuklarım da öyle. Ancak ben bunun zor bir durum olduğunu kabul etmiyorum.
Bence hem evini hem işini hem de çocuğunu idare etmeli, kendinle gurur duymalısın. Çünkü çalışan kadın olmak çok güzel...

allah nasılsa rızkını verir kısmına katılmıyorum pek.. o zaman bu sokak çocukları nası oluyor? neden çıplak ayaklı minicik çocuklar mendil satıyorlar? afrikadakiler neden açlıktan ölüyor? demek ki kazın ayağı öle diil..

iş hayatı evet zor, yıpratıcı.. kimi zmnlar bıkkınlık verebilir ama üretiyor olma hissi, ortaya bişeyler koyma hissi de çok küsel bi duygu diil mi? ayrıca kızınız için de güzel bi rol model olacağınız da kesin..

canım ne okulunu nede işini bırak .aksıne dahada sarıl helekı su krız ortamında ...işsiz kalanları dusun ve ..dahada dırenclı ol...
Ne guzel bır kızın var allah bagıslasın...kızını ıstedıgın okulda okuta bılırsın...gelecegını dahada rahat saglaya bılırsın...
Belkı senınde haklı yanların vardır bılemem ama...
Bence zu devırde bır kadın ekonomık ozgurlugu olmalı...ve pısmanda olucagın bır sey yapma...
Evde durmakta cokta hos bır sey degıl aksıne cok...monoton ve zor...sıkıcı bır durum...

bazen bende öyle düşünüyorum .çalışmayı hiç sevmiyorum .evlenince evime eşime bebegime bakarım diyorum .ama bunları düşünmem kısa bir süre sürüyor.hayatın kendisine döndügüm zaman mantık çercevesinden baktıgım zaman hayat standartlarımın yükselmesi en azından evlendigim zaman daha rahat etme açısından çocuklarıma rahat bir hayat sunma bakımından çalışmam gerektigini düşünüyorum .bu krizde bu devirde iş bulamayanlara baktıgımızda Allah a şükür güzel bir işim iyi bir kazancım varken degerlendirmeliyim bu durumu diye düşünüyorum ..biraz fedakarlık gerekiyor bence canım .hayatı daha iyi koşullarda yaşamak için.en azından bu yaşlarımızın degerini bilip gelecege yatırım yapmak için ..

hiç kocam mocam deme kimseye güvenme sonra başına kakılır-benim annem yaptı,işi bıraktığı için ekonomik özgürlüğü yok sesini yükseltemiyor..babam işten ayrılmasaydın borç yükünün altına girdim vs.. diye yedi bitirdi annem başını taşlara vuruyor şimdi.başka bir iş bulursun şu kriz ortamı geçsin.insan oğlu çiğ süt emmiş anne-baba evlatlar çatışıyor bu devirde koca ne ki,hayatta ne olacağı belli olmaz çalış sigortan olur-ilerde bir emekli maaaşın olur ne güzel..

Arkadaşlar merhaba,ben bugün çok garip hissediyom kendimi. Herşeyi bırakayım evimde kızımla oturayım diyorum. sizce doğrumu yanlışmı düşünüyorum. bayramda evde 3 gün kaldım.iş şartlarım çok ağır. kızımı çok özlüyorum. kendimi çok suçlu hissediyorum. kendi kendime rıskı veren Allah nasıl olsa gelir,kısmetinde varsa diyorum. az olsun 5 değilde 1 kilo yiyecek al.işyerim akşam 7,30 da kapanıyor yazın dahada geç,iki haftada bir pazarları çalışıyom. yani anlayacağınız zamanımın çoğu zamanı işyerinde geçiyor. aöf okuyom onuda bırakam diyom 2 sınıftayım bankacılık ve sigortacılık okuyorum. ne ye uğraşam kocam değilmi mecbur yapmaya getirsin yapsın etsin. kafam çok karışık bilmiyom .

bence yanlış düşünüyosun allah herkesin rızkını verir ama çalışmakla yan gelip oturulunca verilmiyo maalesef...sonradan pişman olacagın kararlar verme...
bi işin olmasaydı kocan mecbur sana bakmaya ama işin var neden çalışmayasın ki...
koca bakmaya mecbur ise üç istediğinde birini alır ikisini almaz bunu unutma...
çocuguna gelince annen veya kayınvalden baksın onlarda yoksa araştır soruştur iyi bi bakıcı bulursun merak etme...ama işini sakın bırakma....

Tembel ev hanımı olma bence.Ben şimdilik öyleyim iş bulamadım 7 aydır. Çok kötü bence. Kocan baksın iyide.. Yarın birgün kocana bişey olsa. Ayrılsanız vs. yani hayat bu. Çalışmak güzeldir. Evde durup ne oluyor. Çocuğun var anlıyorum ama.....Çalışırsan ona daha iyi gelecek sunarsın bence

X