Batık tüyler için ne yapmalı?

PembeBeyaz

gel artık bebeğimmm
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
739
2
Bıktım artık bacaklarımdaki batıklar için ne yapacağımı şaşırdım bunun bi çaresi yokmu arkadaşlar?

aynı dertten muzdariptim sonra kese yapmaya başladım banyoda, şu sert olan lifler varya onlarla.
ben nerdeyse kurtuldum inşallah sendede işe yarar

canım epilasyon makinesi mi kullanıyorsun? ben makine kullanıyodum ve batıklardan artık resmen ilallah dedim hem de kuruttu cildimi ve bacaklarımdaki tüyler resmen arttı makine sayesinde:KK43: ağda çok uğraştırıcı diye makine kullanıyodum yıllardır ama artık bıraktım 3 aydır sir ağda yapıyorum batıklar geçti.. kese iyi geliyo batıklara ama batık oluşmaması için tek çözüm ağda sanırım

canım bende epilatörle alırken batıklarım çoğalıyordu.sir ağda en iyisi.
benim cildim çok kuru oda batığa sebep oluyormuş.doğal lifle banyoda bolca dairesel hareketlerle keseliyorum.çıkınca nemliyken bacaklarım bebe yağıyla masaj yapıyorum.gün içinde üşenmezsen kuru lifle dairesel hareketlerle masaj yap.birde ağdaya gidiyorsan ağdacını değiştir.çünkü çekme yönü çok önemli.
önce bir kez jilet yap uzayınca iyi bir ağdacıda sir ağda yaptır benim önerim bu canım..

ben doktora gttm kızlar ağda da epilatör de kılları tersten çektiği için çıkış yönleri değişiymş benim bacaklarım bu yüzden mahvolmş durumda yara olmayan tek bi yeri yok doktor tek çare lazer epilasyon dedi başlıyorm haftaya

bende de tam tersine sir ağda yaptırdığım dönemde batık oluştu
sonra lazer yaptırdım hem batıklar hem batık izleri geçti

bende epilasyon makinasını çok hızlı ayarda kullanırsak batık oluyomuuuş diye okumştum burda yani düşük hızda kullanmak gerekiyomuş
ağdaya bişi diyemicem :))

biraz da bünye meselesi galiba. kaşımda bile batık olduğunu bilirim. kıllar sert ve huysuz olunca...

lazer dışında bir çare de iri tuz ve limon suyu ile masaj yapmak. hem lekeler hem batıklar için
ve banyodan sonra da bebe yağı

Ağdadada oluyo makineyle alıncada oluyo aynı yani banyodan sonrada bebe yağı yapıyorum.Bide keseyi denicem...

cnm agda yapıyosanda makınaylada yapıyosanda arda bır jiletliyceksin o cok ıyı gelıyor bende eskıden batık problemı yasıyodum bunu duydum bıyerden uyguladım,bırde makınayla aldıktan sonra lımon sur dusda da aktardan tuz al dus jelıne koy peeling yap cıkıncada bol bol nemlendır mutlaka faydasını goruceksınnnn:eek:

kese bende işe yaramıyo ya:KK43: her hafta kese yaparım normalde ama batıklara çözüm getirmedi
bebe yağını ben de uyguluyorum hiç diilse kupkuru olup kaşınan bacaklarımı adam etti ve evet makine feci yara yapıyo batıkları çıkarcam diye oydum gözeneklerimi:KK43:
şimdi sir ağda yapıyorum neyse kurtuldum bu dertten ama ağda için de iyice uzamasını beklemek gerekio çok sinir bozucu

makine benm bacaklarımıda pert etti yaa bende sir ağdaya başladım yalnız bende ki sorun artık kıllarımın kökündn çıkmaması bu yüsden de hem izler oluşuo bacağımda hemde batıklar doktor lazer önerdi ama paraszlığın gözü kör olsunsenağlama şuan sadece koltuk altıma yaptırabiliorm işe yararsa bacağıma da başlicam :kahve:

oğu kadının pürüzsüz bacağa kavuşma hayallerine gölge düşüren konu bacaktaki batıklardır. Ağda,jilet, epilatör traşlamalarına rağmen bacakta batıklar oluşabilir. Batıklardan kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyondur. Bunun için yeterli vakti ve maddi yönü olmayan kişiler için bitkisel yollarla bu batıklardan kurtulmak mümkün. Öncelikle bilmeniz gereken her banyoda mutlaka ponza taşı ve liflerle batık olan bölgelere uygulama yapmanız. Bu uygulama batık köklerini dışarı çıkarmaya yardımcı olur. Üzerinden jiletle geçebilirsiniz.

Batıklar İçin Çözümler

• Herhangi bir vücut kremi
  • 1 tüp Medicasol merhem
  • 1 tüp Differin jel
  • Yarım tüp Expigment
  • Yarım tüp Keresal Forte
  • 10 damla buğday yağı
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Verilen malzemeleri eczanelerden temin edebilirsiniz. Kullanmadan önce herhangi bir alerji durumu için doktorunuza danışmakta fayda var. Bütün malzemeleri karıştırarak her gece batık oluşan bölgelere iyice yedirerek sürün. Kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Suna Dumankaya Bacaktaki Batıklar İçin Öneriler

Suna Dumankaya duştan sonra batık olan bölgelere limon suyuyla ovarak masaj yapılmasının faydalı olacağını öneriyor. Daha sonra üzerine bebek pudrası uygulayarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Batıklar için bitkisel tarifi ise şöyle;

• 1 çorba kaşığı kahve telvesi
  • 1 çorba kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı kekik yağı
  • 1 çay kaşığı soya yağı
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Verilen malzemeleri verilen ölçülerde bir kapta karıştırın. Bu karışımı batık olan cildinize uygulayın ve bir süre bekletin. Sonrasında masaj yaparak karışımı vücudunuzdan çıkarın. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayarak batıkların önüne geçmiş olursunuz.

Batıkları Giderme Yöntemi

• 1 çay bardağı yulaf unu
  • 1/2 çay bardağı badem unu
  • 1/2 çay bardağı kurutulmuş maydanoz
  • 1/2 çay bardağı öküzgözü ( petal )
  • 1/2 çay bardağı gül ( petal )
  • 1/2 çay bardağı lavanta
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Verilen malzemeleri verilen ölçülerde cam bir kasede karıştırın ve cam bir kavanozda muhafaza edin. Batıklarınızın üzerine tabaka halinde yayarak bir süre bekletin ardından durulayın. Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Bu karışımı 1 ay boyunca düzenli uygulayarak üst derinizi soyup batıklardan kurtulabilirsiniz.

Asprinli Batık Maskesi

• 5 adet asprin
  • 1.5 su bardağı su
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Asprini sıcak suda eriyinceye kadar karıştırın. Daha sonra karışımı püskürtmeli bir şişeye koyun. Duştayken liflediğiniz batıklarınızın üzerine karışımı sıkın. 3-4 saat beklettikten sonra durulayın.

Bacaktaki Batıklar İçin Şeker Maskesi

• 4 yemek kaşığı şeker
  • 1 kahve fincanı limon suyu
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri bir kapta karıştırın. Duşa girdiğinizde batıklarınızı kabak lifiyle keseleyin. Keseleyip duruladığınız bacağınıza karışımı uygulayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra durulayın ve bebek pudrası sürün.

Limon ve Soda İle Batık Maskesi

• 1 çay bardağı limon suyu
  • 1 çay bardağı soda
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri bir kapta karıştırın. Duşa girip liflediğiniz batıklarınıza karışımı sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra durulayın ve cildinizi nemlendirin.

Ben ponza taşı ile ovalıyordum bacağımı kuruyken,baya faydalı oluyordu.Sonra yıkanınca keseyle peeling,ardından iyi bir nemlendiriciveya vücut yağı.

X