Tatlı Tarifi Ev Yapımı Cezerye (Çok Kolay)

DingiltereKralicesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
5.746
10
Çocukların ve tatlı severlerin severek yiyeceği, çok kolay ve besleyici bir tatlı...

Havuçları temizce yıkayıp kabuklarını soyun
Cevizleri küçük parçalara ayırın
Bisküvileri ufalayın

2,5 su bardağı havuç rendesi
1 paket petit beurre bisküvi (küçük paketlerde =35 tane bisküvi içeriyor)
1 su bardağı şeker
Göz kararı ceviz
Hindistan cevizi

Şekeri ve rendelenmiş havucu bir tencereye alın. Ocakta hafif ateşte havuç suyunu salıp çekene kadar ara ara karıştırarak pişirin. Havuçlar şekeri ve kendi suyunu çekince altını kapatıp ılımaya bırakın.
Şekerli havuç karışımı ılıyınca, içerisine ufak parçalara ayrılmış bisküvileri ve göz kararı cevizimizi ekliyoruz.
İstersek küçük küçük top şekli veriyoruz, istersek de bir borcama yayarak, kesip kare şeklinde cezeryeler elde ediyoruz.(Tercihi size kalmış)
Top şeklinde yapacağımız cezeryeler ellerimize yapışabiliyor, bunun için elimizi hafif ıslatarak cezeryenin yapışmasını önleyebiliriz. Top şekline getirdiğimiz cezeryeleri isteğe bağlı olarak hindistan cevizine bulayabilirsiniz.
Afiyet olsun !

yalancicezeryekh2.jpg

canım bunda 50 gr Margarin ve 1 çay kaşığı Tarcında var...ben yapıyorum gerçekten harika oluyo denemeyenlere tavsiye ederim..:KK66:

wowwwww canim cok hos görünüyo
ellerine emegine saglik canim
paylasimin icin cok tskler
mutlaka denicek kizim havucuda cok seviyo zaten

hacercim aşka geldin ne o yoksa diyeti bozup yedinmi bunlardan 1 2 derken canım şaka biyana çok nefis göründü bu saatlerde bi yemek tarifidir gidiyo sadece tariflere girer oldum karnım açç ay bi hafta geçsede bi kurtulsam şu acıkmalardankaydirigubbakcemile2

ellerine sağlık

bunun aynısını bende yapıyorum... gerçekten harika oluyor.. ayrıca süslemede antepfıstığı rendesi, fındık ve cevizde harika oluyor... ve bende top olarak yapıyorum.. tam olarak bu resimdeki gibi oluyor... deneyin millet HARİKKAAA..
ELLERİNE SAĞLIK. a.s.

kendim sik yapmasamda buldugumda kacirmiyorum:) ben böyle cikolatali cevizli buskivuíli toplar hazirliyodum.. demek ismi cezeryeymis
demek cezerye bumus hiiööö

X