Tatlı Tarifi Ev Yapımı Çokokrem (Çok Kolay)

DingiltereKralicesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
5.746
10
Biz büyüklerin bile severek yediği çokokremi artık evde yapabilirsiniz. İşte tarifi...

Fındıkları döverek ufak parçalara ayırın.
Margarini bir kapta eritin ve ılımaya bırakın.

3 yumurta
7 tepeleme çorba kaşığı buğday nişastası
1 su bardağı şeker
1 paket margarin
3 çorba kaşığı kakao
2 paket vanilya
1 çay bardağı dövülmüş fındık içi

Yumurtalarımızı kırıp içerisine şekerimizi ekliyoruz. Yumurtalarımız köpük köpük oluncaya kadar mikserle çırpıyoruz.
Köpüren şekerli yumurta karışımına eritip ılıttığımız margarini ve nişastamızı ekliyerek karıştırmaya devam ediyoruz.
Kakao, vanilya ve fındığı da ekledikten sonra karışım iyice pürüssüzleşene kadar çırpmaya devam ediyoruz.
Çokokremimiz hazır, afiyet olsun !

cokokrem.jpg

ayyyy hacerim...cokacimcoook
yapıcam ben bunu ya......çok kolaymış gerçekten....ellerine sağlık bebeğim...kaydirigubbakcemile5

afiyet olsun annişkomm
çok güzel oluyor vallahi
verdiğim kiloları alacağımdan korkmasam hemen yapacağım ama neyse, yapan biri benim yerime de yesin artık cokacimcoook

:roflol::roflol: ben uykulu uykulu çokokremi çokoprens okumuşum hey allahım pişmiyormu bu çiğ çiğ nasıl oluyor diye bakınıyorum :roflol::roflol:

teyzem unla yapmistida begenmemistim nisastayla guzel olabilecegini tahmin ediyorum yumurtalar cig ama sonucta mayonezde de cig yumurta var ama hic affetmiyoruz kaydirigubbakcemile3

ben daha önce denemıştım ama suan elimde tarıfı olmadığı için yapamıyordum çok sağol benım eşim çok sevıyor ona yaparım artık bence hazırlarından daha guzel oluyor içinde ne var kendın bılıyosun sonuçta diğerlerınde katkı maddelerı var yumurtalar tazeyse hiç bi sorun olmaz ben buzdolabında muhafaza etmıştım

X