Aşk her şeyi affeder mi????

sEvGi_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
258
1
Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar... Aslında anlatacaklarım kendi kuruntularım mı yoksa yaşadıklarımın etkileri mi bilmiyorum...
Benim yıllardır süren bir erkek arkadaşım var okulda tanştık o mezun oldu askere gitti ve ben aylardır onu bekliyorum..İlk başlarda sevmeden başlamama rağmen şuan gerçekten seviyorm... İlk başlarda sorun yok gibiydi ama zaman ilerledikçe bir çok şey çıktı karşıma,,,
Günlerden bir gün farklı bir msn adresi olduğunu öğrendim.. Kendisinin bu msni kullanmadığını kuzeninin kullandığını hatta bir ara bu msnin hacklendiğini falan anlattı ama ilginç olan şu ki o msne ben tahminen bir şifreyle girmek istedim ve girebildim. Çünkü onun tüm her şeyinde kullandığı şifre olan ev telefonlarıydı şifre... Tartıştık yemin etti falan geçti..
Bu yaz askerden izne gelmişti buluştuk bir hafta birlikte kaldık.. Bir akşam konuşurken onun örgün öğretim değilde açıköğretim okuduğunu söyledi... Ben yine tepetaplak oldum.. ne yapacağımı bilemez duruma geldim.. Bir süre konuşmadık sonra yine barıştık...
Zaman yine ilerliyordu. Askerdeydi ve ben onun uzun dönem yaptığını biliyordum ve bu kasımda biteceğini sanıyordum. Bir gün beni aradı ve burada operasyon olacak ben gelemeyeceğim dedi. Şırnakta asker kendisi.. Bende anlayamadım önce ama sonra birden aklıma 2 yıllık okuyanların kısa yada uzun dönem yerine standart koşullarda askerlik yaptıkları geldi... Aradığı bir akşam sordum sıkıştırdım ve itiraf etti.. Ben onu hep yanlış tanımıştımm ne 4 yıllık bir üniversite mezunuydu ne kısa dönem askerlik yapıyordu... Ben ise aileme onu anlatmıştım hem de bana söylediği hatalı tanımlamalarla:KK43: Şuan hala birlikteyiz ama güvenim neredeyse hiç yok... Biz evlenme planları yapıyorduk ki hala yapıyoruz bana artık gizli hiç bir şey yok yemin ederim aşkım diyor ama ben bu saatten sonra nasıl güvenirim??? o kadar paranoyaklaştım ki askerde olmasına rağmen beni aldatmakla bile suçladım onu...... Hayatım güzel şartlarda geçsin istiyorum ne iş yapacak benim istediklerimi bana nasıl verecek bilmiyorum buda beni çok yoruyor..

Şimdi size soruyorum Onu Seviyorum.. Onun sevdiğini de biliyorum.. Sevgisine inannıyorum güveniyorum ama gelecek kaygısı taşıyorumm:KK43: Kiminiz maddiyatçı baktığımı düşünebilir ama benim korktuğum bir gün hayattan tat alamamak yalanlar söylenen bir kadın olmak...:KK43::KK43: Sizce ben napmalıyımm??senağlama

Şimdiden teşekkürler..

bu kadar tutarsız davranışlara rağmen nasıl güvenebiliyorsunuz.
size habire farklı bir hayat anlatmış.
sürekli farklı şeyle çıkmış ortaya.
ben olsam güvenmezdim.
ileriye doğru bakınca önünüzü görebiliyor ve hala beni bir daha kandırmaz diyebiliyor musunuz?
ben olsam diyemezdim.
ben olsam devam de edemezdim.

yalan hastalıktır canım bir söylemiş iki söylemiş bak gün geçtikçe çıkıyor.emin ol senin yakaladıkların buzdağının görünen kısmıdır.
ben yalanın olduğu yerde bir dakida durmazdım.ben olsam ayrılırdım okuluma işime gücüme bakarım.emin ol mesleğini eline alıp kariyer sahibi olduğunda daha neleriyle karşılaşıcaksın...
sende istemezmisin güvendiğin inandığın içinde şüphesiz doğru bir ilişki yaşamak????

cnm ne diyebilirimki çok kırmış güvenini.kim olsa aynı şeyleri düşünür.maddi açıdan düşündüklerinede hak veriyorum bu zamanda evlenip dört dörtlük yuva kurmak çok zor.ancak iki gönül bir olur birlikte çalışır çabalarsanız niye olmasın.ama bu güzel hayalleri gerçekten hayatını adayacağın sonuna kadar güvendiğin bir adamla kurmalısın.bana çok yalan söyleyen kendini olduğundan farklı gösteren birazda kompleksli bir çocuk gibi geldi arkadaşın.dikkatli ol.bir yalanını daha yakalarsan affetme.bitir.

yalanla başlayan yalanla devam eder ve güven kaybedildiği zaman geçti desende bi yerde sinsice bekler aşk herşeyi affetmez bence tabi,,,
3yıl oldu hala seviyorum ama yalanlarını öğrendiğimde bitti ve affetmedim afetmemde,,

canım ya...yalan soyleyen bırı bunu tekrar yapar...
bu kadarda kaptırma kendını...dıyecegım ama...
daha askerden gelıcek...daha sosyal hayata gırecek...
saklıyacagı gızlıyecegı seylerde olabılır...
ıyı dusunmelısın...gelecekle ılgılı ...hemen kararlar verme...bıraz bekle...gor bakalım hayat sana ne gosterecek...

öncelikle canım benim,sen ailene onu,söylediği yalanlar doğrultusunda anlattın ve şimdi aksini söylediğinde ailen onu kabul edecek mi???
belki seni bile suçlayacaklar...
yalan bi hastalıktır ve başladımı devamı hep gelir...bence bi an önce kurtul böyle bi insandan..daha sonra çok daha fazla yalan duymanı ve üzülmeni istemem

evlilikte yalan olmaz.önceden olduysa da o evlilik bence olmaz yani.canım sen maddiyatçı bakmıyorsun.sorun onun açıköğretim okuması diil bence senin kafandaki asıl hazmedemediğin şey yalan.senin saflığına yazık bence.kimbilir daha neleri çıkar ileride.mantığınla karar versen sanırım en iyisi olacak senin için.kendini yıpratma ama sakın.

şimdi diyeceğim ki çok seviyorum vazgeçemiyorum ama sonra bende bu yazdıklarıma bakıp kendime kızıyorum!!! Hangi büyük dediğimiz aşk bitmemiş.. Ya bu son dedim ve eminim ki bu da son olacak eğer bir anormallik daha olursa.......... Her şey düzelsin istiyorum geleceğe kaygıyla değil umutla bakmak istiyorumm. Çok şey mi istiyorum? :KK43::KK43::KK43:

ask herseyi affetmez affederse bile sonra pisman olur...
sana bastan bir sürü yalan söyleyen bir adam var karsinda...
daha bastan sana samimi davranmamis...
yani ilerisini düsünmemis...
demek ki kisa süreli bir iliski olarak baslamis...
güvenmedigin bir adamla nasil evlenebilirsinki zaten...

şimdi diyeceğim ki çok seviyorum vazgeçemiyorum ama sonra bende bu yazdıklarıma bakıp kendime kızıyorum!!! Hangi büyük dediğimiz aşk bitmemiş.. Ya bu son dedim ve eminim ki bu da son olacak eğer bir anormallik daha olursa.......... Her şey düzelsin istiyorum geleceğe kaygıyla değil umutla bakmak istiyorumm. Çok şey mi istiyorum? :KK43::KK43::KK43:

çok şey istemiyorsun canım bu istediklerin senin hakkın...
bak ne güzel söylüyorsun hangi büyük aşk bitmemiş ki...
herşey senin elinde al bi kağıt, artılarını eksilerini yaz bu insanın,emin ol eksiler ağır basacak ve sende mantığını kalbinin önüne geçirebileceksin...

İlk önce aşk herşeyi affetmez canım. Ve nice büyük aşklar bitiyor acısı kalıyor insanda ama boşveriliyor, unutuluyor...

Senin durumun gerçekten çok ilginç bir değil bir sürü yalanları var. Nasıl güvenebiliyorsun. Benim eski ilişkimde böyleydi git gide güvenim kayboldu bitti herşey. Evlendikten sonra nolcak her dediği şeye acaba doğru mu diye yaklaşıcaksın. Doğru bile olsa için hep ya yalansa diye yıpranıcak... Ailenede onun yalanlarınla anlatmışsın onlar duyunca nolcak bütün güven sarsılacak... Zor bir durum canım kendi içinde bunu çözmen gerekiyor. :teselli:

çok güzel ve açık anlatmışsın düşüncelerini.
ama ne yazık ki canım aşk herşeyi affetmiyor :nazar:

ve kullanılan hep sen oluyorsun. bu yalanlardan sonra bile güvenebilmene şaşırdım açıkcası.
iki gönül bir olunca samanlık seyran falanda olmuyor.
insan ekmek istiyor değişik yiyecekler istiyor, gezmek istiyor,eğlenmek, giyinmek istiyor, arkadaşlarından daha ezik olmak istemiyor.
gönül bu ya buna rağmen bide aşkını istiyor. çok zor canım...

aklın ve mantığın arasında gidip gelmektesin, dilerim ki aşkın kazansın ama sonra da üzüleceksin

Akıl-kalp ikilemi...

Tamam yalnızca kötü şeyler olmadı, burada anlattıklarım dert ettiklerim.. Güzel günler de geçirdik çok mutlu da olduk.. Görüyorum seviyor ve biliyorum ki hala ben de seviyorum... Ama ya bununla kalmazsa?

Ben kandırılmayı hazmedemiyorum galiba... ve sanırım ilerki hayatımda rahat huzurlu bir yaşam istiyorum çünkü şuan bunun için ailemden ayrı bir şehirde okuyorum hem ailem hem ben çabalıyoruz... Aileme ne diyeceğim baba aşık oldum sorun yok bir kilo soğan alır yeriz mi?
Aslında bakarsanız mali açıdan babası zengin sorun yaşamayacağız gibi görünüyor ama ya sosyal statü???
off görende beni başbakan olcam sanır sosyal statü diye dert ediyorum ama haksız mıyım okuyorum emek veriyorum o da verse fena mı olurdu?????

Canım seni o kadar çok ii anlıyorum ki. Benimkide böleydi işte yalanları vardı okuluda boşluyordu hatta açıktan bitirmeye çalışıyordu. o da seviyordu bende hemde deli gibi seviyordum ama olmayacınca olmuyor. güzel günlerin hatrı bir zaman sonra kıymet bilmiyor. Hem baba zenginliği falanda işe yaramaz bence en azından belli bir noktadan sonra işe yaramaz... Ya mantık ya duygular seçim yapman gerekiyor canım. :çok üzgünüm:

aşk bu kadar yalanı affetmez unutmuş gibi yapar ama her şüpheli anında tekrar tekrar kendini hatırlatır...

ne olursa olsun...
aşk yalanlarla ve ihanetle çok yara görür....
ortada yalan ve ihanet varsa aşk affedemez....
her yalan her ihanet aşk adına bir yıkımdır.
o yuzden iyi düşün doğru karar ver

Tabi ki affetmez..:nazar: Mesela aldatmayı asla ..! Yalan söyleyerek aldatmış... Yani affetme..

Son düzenleyen: Moderatör:
ya ben okurken ne bileyim bana çok garip geldi. kendi kendine neden yazık ediyorsunki. aşkın olduğu yerde bence yalan olmaz. aşk en güzel duygularla yaşanır. saflıktır. ama ben ortada böyle birşey göremiyorum. ya çok katıyım erkeklere karşı yada yaşadıklarımdan çevremdekilerden çokmu ders aldım. bilemiyorum. karşımdaki bana yalan söylemeyi göze almışsa benim için beni kaybetmeyide göze almıştır. ki bu söyledikleri kolay yalanlar değil. hayatının belli başlı noktaları için söylediği yalanlar. ne bileyim kimse kimseyi 4 yıllık fakültede yada açıköğretimde okuyor diye aşağılamaz eleştirmez. yada kısa dönem değilde uzun dönem askerlik yapıyor diye yargılamaz. bence arkadaşınızın kendine fazla güveni yokmuş. bu alışkanlık olmuş oda belli. siz yakalamışsınız o devam etmiş. ben bu insanı ailemin karşısına getirsem hem onları hemde kendimi aldattığım için kendimi affetmezdim.

X