Doğuma Hazırlık oğluşum olacak değişik hiç duyulmamış isim söyler misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
evet cnm öyle yapıyorum zaten önemli olan kuranda geçmesi bizde tuğra diyoruz şimdilik ama kuranda geçiyormu bilmiyorum araştırcam herşeydende önemlisi sağlıcakla kucagımıza almamız bebeklerimizi benim biraz sorunlu ve riskli bi gebelik allh oğlumu bana bağışlaması için dua edermisinizsenağlama :Saruboceq::Saruboceq:

arkadaşım önemli olan anlamı dır isim önemlidir çift isim de sünnettir bizde yeğenin adını ASAF TUĞRA koyduk bence çok güzel düşünnn asaf sahabe ismiidr hakkınızda hyırlısı

kuranda geçmesine önem veriyorsanız ESMAÜLHÜSNADA geçiyor ve anlamıda ebedi kalan eşimin ismi gerçekten tanıdığım üç baki var eli yüzü temiz ahlaklı ismi ile müsemma derler ya aynen öyleler ALLAHIN ismini taşımaya layık insanlar BAKİ eşim izin verse ben oğluma koycam baki can ama bi eve bitane yeter diyo .size bi öneri

allah nasip ederse bizde abi ile dede arasında kaldık ikisinin dedigi olacak sanırım sefa tunahan.17 haftalıgız. inşallah halada çıkmaz aradan :)

allah nasip ederse bizde abi ile dede arasında kaldık ikisinin dedigi olacak sanırım sefa tunahan.17 haftalıgız. inşallah halada çıkmaz aradan :)

inşallah çıkmaz aradan birileri böyle bile zor söylenmesi isim çok güzel ama söylenişi zor bence çift isim verilirse ikiside söylenmeli biri söylendiği zaman ilerde evrak işlerinde filan sorun olabiliyo çift isim sünnettir ve çift isim verildiğinde ikiside söylenmelidir hakkınızda hayırlısı rabbim bizede isim aradığımız günleri göstersinnn hakkınızda hayırlısı arkadaşım

kuranda geçmesine önem veriyorsanız ESMAÜLHÜSNADA geçiyor ve anlamıda ebedi kalan eşimin ismi gerçekten tanıdığım üç baki var eli yüzü temiz ahlaklı ismi ile müsemma derler ya aynen öyleler ALLAHIN ismini taşımaya layık insanlar BAKİ eşim izin verse ben oğluma koycam baki can ama bi eve bitane yeter diyo .size bi öneri

evet Allah ın isimlrinden vermek süperrr ama tek vermeyin diyo bilenler seninki güzel olmuş baki can hayırlı olsun güzel isim olmuş ismiyle büyüsün sağlıklı hayırlı evlat olsun

arkadasim dogum yaptin mi bilmiyorum ama..eger yaptiysan Allah anali babali hayirli uzun omurler versin...yapmadiysan da Allah hayirlisiyla saglikla kucagina almani nasip etsin insallah...benim favori isimlerim...

Arca : anlami arli namuslu temiz erkek
Arin : temiz tertemiz
Karan : Kahraman yigit demek
Eymen : ilk sahabelerden
Yagiz : Esmer delikanli

ben oglum olursa adını ılgaz koyucam inş. çok hoşuma gidiyo hiç duyulmamış degil ama nadir bi isim

element :KK70:

çok farklı değil benim bulduğum isim ama yinede söyleyim:YİĞİTHAN bu isim çok güzel.benim kuzenimin adı.
farklı istiyorsan:ömür koyabilirsin buda pek farklı değil ama bide beren var.ama o daha çok kızlarda kullanılır.ama beren'de olabilir.

en çok yakışan yiğithn olur bencee

isim bence çok önemli, ismiyle yaşasın derler ya onun için anlamlı olması çok önemli bide erkeklere kız ismi konulması çok tuhafıma gidiyor,bir arkadaşım oğluna derin koydu çok garipsedim.ben oğlum olursa
çınar koyacağım uzun ömürlü sağlam ve dimdik olsun diye.Osmanlının fetih ağacıdır çınar,haşmetli görkemli ve tabiki uzun ömürlü...ılgaz da bence çok güzel.ömür ismi de çok
hoşuma gidiyor kız ismi olarak,dicle de...değişik olsun diye telaffuzu zor bir isim seçmemeli bence.örneğin benim ikinci ismim ikbal,çok güzeldir anlamı da baht açıklığı demek, rahmetli dedem koymuş ama kimsenin dili alışamadı bir türlü.

benimde oğlum olacak 23 günüm kaldı bizde farklı isim istiyoduk ve POYRAZ veya POYRAZ EFE koyacaz ailemiz biraz istemedi alay felan ettiler ama baktılarki biz hiç oralı deiliz şimdi onlar da kabullendi:CüvCüv:

ben erkek çocukta ya uygar ya da çağan efe ismini beğeniyorum. Kız da Duru, Şimal, Zümral, Ela isimleri hoşuma gidiyor ama eşimle anlaşamıyoruz bu isimlerin hiçbirinde tek anlaştığımız erkek ismi Bora kızda da Ela ama onları da annem sevmedi seneye çocuk düşündüğümüz zaman işimizde zor olacak sanırım...

Benım kızımın ısmı erem ,toygar ,ege,kaĞan .kayra nın anlamı allahın lutfu demek mıŞ buda gÜzel erem de cennet demek rammım hayırlı ÖmÜrler versın analı babalı bÜyÜsÜn ınŞallah

koray ve utku hoşuma gidiyor
eymen filanda güzel
esmaül hüsnadan koyulacaksa önüne "abdül" getirilmeli diye biliyorum
mesela baki ismi koyulacaksa "abdülbaki" olmalı

oğlum olunca hamza... kızım olunca enfal veya eslem.. inşş :ecrin_bebek:

ben de karar veremedim yaa...kuzey ismi nasıl sizce oğluşum için...

X