Doğuma Hazırlık oğluşum olacak değişik hiç duyulmamış isim söyler misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Furkan nasil sizce ?

ooyyy furkan aşkım yeğenimin ismi :ecrin_bebek:
Kuran-ı Kerim in diğer adı diye biliyorum
yalnız hep furkanları yaramaz diye duyduk
bizimki ne olur bilmem 5.5 aylık :nazar:

Son düzenleme:
canım bak bu isim en eski türk isimlerinden ben çok beğeniyorum

Begil Oğlu Emren

Oğuzlar’a her yıl altın, gümüş olarak gelen haraç bir sene at-kılıç ve çomak olarak gelir. Oğuz Beyi çok sinirlenir. Ama yanındakiler sinirlenmemesini söyler. ‘Bunları Begil denilen bir yiğit var, ona verelim, bize duacı olsun’ der. Begil çok yetenekli bir avcı ve çok iyi bir yiğittir.geyikleri ok atmadan sadece ipiyle avlar. Kazan Bey ‘hüner sende midir atta mıdır’ diye sorunca bendedir der ancak Kazan buna katılmaz. Buna üzülen Begil hediyeleri geri verir küser ve oradan ayrılır. Evine döner ve ava çıkar. Avda ayağını kırarak sakatlanır. Önceleri kimseye söylemez ama bu herkese yayılır. Casus hemen bunu kafire iletir. Kafir ilinde de Begil’in casusu vardır ve ‘başınızın çaresine bakın’ diye haber gönderir. Kafir Begil’in üzerine ordu gönderirken Begil oğluna şöyle der: ‘oğul git de oğuz ilinde Bayındır’ı bul, ondan yardım iste’ Oğlu kabul etmez. ‘ben Allah yolunda gururumla savaşayım’ der. Begil de zırhını ve silahlarını oğluna giydirir. Kafirlerle savaşır. Savaşırken de Allah’a yalvarmayı unutmaz. Allah ona kırk yiğit gücü verir. Sonunda putperest kafire karşı galip gelir.Kafir allaha inandığını söyler şehadet getirir.Emren ise onu bırakır; diger kafirler kacarlar. Mutluca evine döner. Dede Korkut gelir dualar eder gider .

kızlar ben de 16+5 hamileyim oğluşum olcak inş. ben isim konusunda biraz farklı düşünüyorum sanırım, isim seçerken birçok şeye bakıyorum anlamına söylenişine telaffuzuna... tüm sayfaları okudum bazı isimlerin telaffuzu bence çok zor. annem söyleyemez heralde:) ya da ileride dalga konusu olabilir, mevki makam sahibi biri olursa eğer tuhaf kaçabilir, yaşlandığında ....dede olcak, nasıl durur, gibi birçok şeye bakıyorum. çok yabancı isimlerden yana değilim açıkçası. bu yeni moda isimler de hiç bana göre dğil. bence bu isimler bir süre moda oluyor sonra modası geçiyor bu şeye benziyor hani moda diye gider bir kıyafet alırsınız ama hemen modası geçer sonra giyemezsiniz ama ben oğluma isim koyacağım o nedenle daha klasik bir isim düşünüyorum. çok uzun bir isim de istemiyorum çünkü türkiyedeki sınav sistemi malum habire adını soyadını yazıp kodlayacak zavallı:) bizim soyad da uzun, al başına belayı:) uzunluk kriter değil şimdilik ama ne bileyim (tamamen kendi adıma söylüyorum amacım kimseyi yargılamak değil lütfen kimse alınmasın) yağmur, toygaç, bumin gibi isimler söylenişi zor isimler sadece değişik olacak diye garip gelen isimler kullanmak istemiyorum benim şimdilik içimden geçen isim (babası karar verdi aslında) mustafa kemal. :) mustafa'lar hep çook zeki oluyor çalışkan ve efendi aynı zamanda, eh olmuşken Atamızın adı olsa fena mı olur dedim ben de Kemal'i ekledim sonuna. şimdilik fikrimiz bu hem klasik hem de bence çok anlamlı bir ad. daha anlamlısını henüz bulamadım...
umarım tüm hamişler gönlüne uygun isimler koyabilir.
bu arada ben de öğretmenim, sınıflarda bir sürü değişik isim de duyuyoruz ama çocuklar maalesef bu konuda pek anlayışlı davranmıyor, dalga konusu ediliyor hemen. o nedenle çok dikkat etmenizi öneririm size isim seçerken. çocuğun geleceğini de düşünün.
sevgiler.

boran güzel isim ama okuldayken arkadasları borazanda diyebilirler

20 haftalık hamileyim ve kafayı yemek üzereyim isim bulamadm kayra bıraz ılımlı bakıyorum sizden ricam lutfen farklı güzel erkek isimlerini benimle paylaşırsanız çoOk sevinicem . . .

Poyraz,Haktan,Yankı,Sancak,Boran,Ayberk,Göktuğ,Gürgen,Orkun,Anar,Avaz

20 haftalık hamileyim ve kafayı yemek üzereyim isim bulamadm kayra bıraz ılımlı bakıyorum sizden ricam lutfen farklı güzel erkek isimlerini benimle paylaşırsanız çoOk sevinicem . . .

canım kayra güzel isim anlamı da öyle..bence farklı olmaktan ziyade anlamı güzel olan isimler seçmek gerek çünkü isim fiili duadır..cocukların üzrinde de etkisi olduğu ıspatlanmış..bende 20 haftalık hamileyim oğluşum olcak benimde babası muhammed hamza istiyo bende ibrahim muaz..bakalım ilki olucak heralde..:ecrin_bebek:

ArkadaŞım Öncelıkle Şunu belırtmekte fayda var ,
ısım koyarken ÇocuĞun ılerıde maruz kalabıleceĞı durumlarıda gÖz ÖnÜnde tutmakta fayda var .farklı olsun derken ÇocuĞu ÖmÜr boyu zor durumlara sokmayalım sayfayı baŞtan sona okudum o kadar ÇeŞıtlı fıkırler var kı bazılarına yok daha neler dedım Şahsen:)bır ÖĞretmen arkaŞımız belırtmıŞ..sınıftakı Çocuklardan Örnekler vermıŞ..ılgaz =ılgaz anadolunun sen yÜce bır daĞısın ..
TuĞra =Çocuklar onu tura olarak algılayıp yazı tura dıye dalga geÇebılırler..
Daha Çok var ama benım eŞımın bıre bır Şahıt olduĞu ve sınıf arkadaŞının dÜŞtÜĞÜ durum daha vahımdı..arkadaŞının adı aktuĞ..ama sınıfta kı herkez haktuĞĞĞĞ dıe dalga geÇermıŞ ...tÜkÜrÜr gıbı yapıp..bunu duyunca ısım konusunun ne kadar Önemlı olunduĞunu bır kez daha anlamıŞ oldum..bende 19 haftalık gebeyım ve bır oĞlum olacak bızde ısım konusunda Çok kararsız kaldık..bız baŞtan berı alı efe koyarız dıyorduk ama efe ısmının kızgınlık anında Çok sert bır etkı bıraktıĞının farkına vardım .ben efe yerıne eren olması ıÇın eıme baskı yapıyorum Şuan:)ama aklımda olan dıĞer ısımlerde .koray,engın,ÇaĞrı..bakalım...ısım arayanlara allahtan kolaylık dılıyorum :)))

benim oğluşumun adıda aytunç cokseverek koydum cokda kullnılan bir isim değil

abdussamed de benden olsun :KK70: allahın kulu demek
yasir : ilk şehitlerimizden biri

dinçer ama anlamını bilmiyorum birde nişanlımın ismi nuh :KK70:

Son düzenleme:
merhaba benim oğluşumun adıda ÇAĞAN BATU......

bence en guzel isim AVSAR benim kizimin adi ve hic ama hic duyulmamis.su ana kadar hic duymadim avsar isminde birisini ben ce kiziniza AVSAR ismini verin...

X