Doğuma Hazırlık oğluşum olacak değişik hiç duyulmamış isim söyler misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
benisec hayırlı olsun allah tamamını erdirsin inş.benimde oğlum olcakmış iki hafta oldu öğreneli.ben baran koymayı düşünüyorum.sanada doruk ismini öneririm bana göre güzel isim.tabi önce kuranda geçmesini araştır bence.iyi günler

evet cnm öyle yapıyorum zaten önemli olan kuranda geçmesi bizde tuğra diyoruz şimdilik ama kuranda geçiyormu bilmiyorum araştırcam herşeydende önemlisi sağlıcakla kucagımıza almamız bebeklerimizi benim biraz sorunlu ve riskli bi gebelik allh oğlumu bana bağışlaması için dua edermisinizsenağlama :Saruboceq::Saruboceq:

tabiki dualarım hep senin için kabul olsun inş.
Allah hepimize bebeklerimizi kucağımıza aldığımız günü göstersin
inş.sanada şimdiden hayırlı doğumlar.:CüvCüv::Saruboceq:

ben de bir eğitmen olarak isimleri yüzünden çocukların nasıl zor durumda kalabildiklerine tanık oluyorum zaman zaman. aslında pek de önüne geçmek elde değil. eskiden espri konusu olmayan bir isim 10 yıl sonra o günkü olaylardan, argo dilden dolayı dalga konusu olabiliyor.

1. ılgaz: müzik dersinde o parçayı işledikten sonra 2-3 hafta sonra da akıllarına estikçe arkadaşlarına "ılgaz, anadolu'nun sen yüce bir dağısın..." ı söylemişlerdi.

2. atıl ..........atıl kurt diye devamlı sataşmalar oluyor.

3. yamaç........ eskiden böyle bir spordan haberimiz bile yoktu, yamaç paraşütü diyorlar soyadı gibi.

4.ipek.... ağda ve epilatör reklamları, bir de ipeksi doku.

5. kanat.... yine ped reklamlarına gönderme yapıyorlar.

6. yusuf....yusuf yusuf

7. aşkım.....aşkım aşkım (dizi vardı bir aralar)

kafamçokkarıştı şimdi sıralamaya kalkınca başım döndü, çok fena zamane çocukları çoook :eek:klava:

duyulmamış bır isim bulmaya calışmak yerine anlamı guzel bir isim bulmaya calışmak daha iyi ismiyle yaşasın a.s. vede mirza ismi eymen taha cok guzel anlamlarıda guzel

Son düzenleme:
DORUK
DERİN
PAMİR
ÇAĞAN beğendiğim isimler arasında ama en çok ARDA tabi:)))

hic duyulmamismi bilmem ama benim begendigim isimler
baran-yagmur damlasi(ve favorim):)
timucin
denizay
tayhan
efekan
tuna yada tunahan
ümit
baris
umarim oglusuna uygun isimi bulursun
allah kavustursun insallah

arkadaslar tuğradan vazgeçtik arkadasları yazı tura dalga geçerler diye:))şimdide kayra diyoruz sizce nasıl?

ne kadar ılgınc ısımler cıkmıs 11 sayfanın hepsıne baktım begendıgım çok nadır acıkcası!
ben emir koymak ıstıyorum ama esım pek sıcak bakmıyor
cagrı
huzeyfe
yasir asaf
taha yada talha
ribat yada cihat
umeyr ve hamza
benım favorılerım bu ısımler

Son düzenleme:
bende 11 haftalık hamıleyım ama cınsıyetını bılmedıgım için ısme tam karar veremedım ama oglan olursa oğuz kağan koymayı düşünüyorum.
fakat kardeşimin adı taha olmasaydı kesınlıkle taha koyardım ismini...
taha adını cok seviyorum

kızlar benimde oğlum olacak inşallah :nazar:. adını SARPER düşünüyoruz. kime söylesem değişik bi isim diyo. sizde duymadınızmı bu adı? nasıl sizce güzel mi. zaten sölediğimde ya çok beğeniyolar yada hiç beğenmiyolar ortasına raslamadım daha

Benim inşallah bi oğlum olursa, ASRIN ÇINAR koymak isterim...
Eymen'ide beğeniyorum...

Benimde oğluşum olacak nisan gibi inşallah. ben hep rüzgar sayıkladım. sonra bu isimde olanların çok ele avuca sığmaz olduğunu duydum . çevremden örneklerle. vazgeçtim. şimdi favorimiz (eşimin favorisi) Sarp.. biz tek isim düşünüyoruz. çift isim her zaman zorluk bir insanın hayatında bizce.
kız olsaydı Doğa istiyorduk. ama Kıvanç ismide hoş bence aklında bulunsun tatlım. isim koymak gerçekten zor. kolay gelsin:)

bence de çift isim zor oluyo herkes ayrı birini kullanıyo.o yüzden ben de tek isim taraftarıyım. bize de Sarp koyun diyolar biz de baştan beri Sarper diyorduk şimdi hangi ismi duysam yok beğenmiyorum ilk gözağrımya Sarper. kıyamıyorum o isme alıştık bide. anlamıda sert güçlü erkek demekmiş.
ay gerçekten de çok zor şu isim koyma olayı neyse bakalım ne olacak :)))

İnşallah Nisanda doğacak oğluşumun ismi için fikir verir misiniz??

MİRZA nasıl sizce??

Anlamı: Hükümdar soyundar gelen demekmiş..

Karahan hoş bi isim bence
Cankut
Erim
Orbay--bu isimde tanıdığım bütün insanlar muhteşem başarılara imza atmış insanlar bu arada çok şaşırtıcı:):)

cnm sarperi netten buldum söyledim anneme eşime ama kalper diye dalga konusu olur güzel ama dediler vazgeçtim tuğra koycam diyodum hatta burayada yazdım ama onlada yazı tura diye dalga geçerler diye vazgeçtik elde var sıfır yanii:))hala arıyorum:))

bence Sarper güzel bir isim duymuştum yani bir tanıdığım var.....
Tuğra güzel sarp daha güzel
Yağız ismini beğeniyorum, Kuzey,Demir de fena değil hani :)) Toprak, Poyraz.....
Özellikle ALP favori ismim, hem eski bir isim hemde söylenişi güzel geliyor. Küçükken Alp veya büyüdüğünde yine ALP bey denmesi bence hoş.

arkadaslar şimdiden kayra ismini düşünüyoruz sizce nasıl?

X