transfer sonrası hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

zuzuay

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
176
3
48
selam arkadaşlar benim transferimin bugün 9. günüydü . merak ettiğim sizlerde ilaç alıyormusunuz. ben folibol günde yarım , diaformin günde 1 adet , coraspirin günde 1 adet, cylo-progynova beyazlarında 2 tane alıyorum ve progynex50mg ampul günde 1 kere vuruluyorum sizlerde ilaç kullanıyormusunuz en çok da kafama aspirin takıldı annem bile eskiden düşük yapar diye içmezdik dedi açıkçası biraz tedirgin oldum...:sm_confused:

canım bana folbiol,coraspin,kasığa yapışan bantlardan,jel, birde progynex ampul vermişti...coraspirine kafan takılmasın kan pıhtılaşmasını önlemek için veriyorlar..kan pıhtılaşması olduğu zaman düşük tehlikesi oluyor onun için veriyorlar...gebelik oluşursa düşük olmasın diye canım...

selam arkadaşlar benim transferimin bugün 9. günüydü . merak ettiğim sizlerde ilaç alıyormusunuz. ben folibol günde yarım , diaformin günde 1 adet , coraspirin günde 1 adet, cylo-progynova beyazlarında 2 tane alıyorum ve progynex50mg ampul günde 1 kere vuruluyorum sizlerde ilaç kullanıyormusunuz en çok da kafama aspirin takıldı annem bile eskiden düşük yapar diye içmezdik dedi açıkçası biraz tedirgin oldum...:sm_confused:

canım ben prognex50mg ampul ignelerin yasaklandığını biliyorum..onun yerine fitil veriliyodu..ama tabiki herşeyin hayırlısı inşallah tutar hamiş haberini alırız burdan

bana yumurta işleminden sonra 5 gün için monodoks,prednol elevit,progestan verildi ve transfer döneminde bu ilaçlar 3 gününü kapsadı transferden sonra coraspin progestan ve elevite devam etmem gerekıyordu transferden 1 hafta sonrada estraderm bantlara başlamam gerekiyor kabızlık olmasın diyede duphalac şurup verildi şu an transferımın 5 günündeyim

Canim benim ilaclarda soyle:

gunde 2 x progynova
3x1 progynex fitil
gunde 1 kezde progynex ampul ( popom mosmor oldu:)))
Bugun transferimin 1.cu gunu, dua edin banada arkadaslar!

Allahim hepimizin duasini kabul etsin insallah.AMINNNN

estaderm bant günde 2 tane,
progestan fitil günde 9 tane.
coraspin , elevit.
monodoks antibiyotik, prednol( 5 gün kullanıldı)
folbiol

Son düzenleme:
transferin 5.günündeyim sizin ilaçlara bakarak bana hiç ilaç verilmemeş sanki.şaşkınım.ya tutmazsaa acaba yanlış tedavi mi? sadece aspirin,folbiol,progynex ampul 2ampul bir kerede yapılıyo

ben transferden sonra 1 hafta monodoks (antibiotik) kullandım.
clımara kalçaya flaster..
progynex fitil...
fitili hala kullanıyorum...

folbiol(folik asit)
coraspin(kanı sulandırmak için aspirin)
vajina jeli

transfer sonrası devam ettiğim ilaçlar..

arkadaşlar bende bugün aldım transfer sonrası kullanılacak ilaçları.benim corasprin,megadayn,climara forte,crinone vag jjel,prednol 16mg tablet,tetradox 100mg doktorun verdiklri bunlar arkadaşlar

crinone jel
climara flaster
coraspirin
folbiol
estrofem x2
trental x2
prognex ampül
selenyum
tranferden sonraki 3 gün prednol ve monodox kullandım bunlara ilaveten

arkadaşlar bu iş ne kadar da farklı farklı uygulanıyor farkında mısınız?neredeyse herkese ayrı bir ilaç verilmiş,bizim tranferimizin de bugün 7. günü ve verilen progenix200.den günde 3 tane hazneden ve folicplus 3 tane.Burada yazanları görünce kafam karıştı bazı arkadaşlara ne kadar değişik ilaçlar verilmiş acaba hangisi doğru...

Canım asıl herkese aynı ilaç verilse garip olmazmı, hepimizin bünyesi ve sorunları farklı farklı, büyük oranda benzese de yinede farklı ilaçlarda olabliyor. İnşallah hepimizde bebeklerimize kavuşuruz vucutlarımız ecza deposu gibi oldu bu çektiklerimize değer :)

arkadaşlar bende crinone jel.estrafem,corasprin,folbiol kullanıyorum.arkadaşım ne güzel yorumlamışsın.aynen öyle vucudumuz ecza dolabı gibi ilçları iç iç bitmiyor

Arkadaslar bende bu konuda baslik acmak isterken daha once baska arkadas tarafindan acildigini gordum ve guncelemek istedim ....

Lutfen transfer olan arkadaslar hangi ilaci kullandiklarini ve kullanilan miktari birde hamileligin kacinci haftasina kadar kullandiklarini paylasirmi

Ben
estrofem 1*5
fraxiparin 0.4 1*1
estraderm flaster 2adet
elevit 1*1
prpgesteron fitil 5*3

kafama takilan hem estrofem tablet hemde bant neden kullaniyorum E2degerim transfer sonrasi 1800 cikti progesteron 9 bu durumda ben prog.desteklemem getekirken östrojeni desteklemis olmuyormuyum ve arastirdigim kadari ile östrojen fazlaligi ara kanama nedeni belki benim 1haftadir cektigim kanama sebebi bu olabilirmi sizlerde kullandiginiz ilaclari yazatsaniz bir fikrim olur ve yarin doktoruma sorabilirim cevaplariniz icin tesekkur ederim

X