Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok dökülüyor

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

((eslem))

Canım kızım büyüyor
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
2.361
3
42
KIZLAR BU 1 AYDIR MÜTHİŞ SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR
kabus gibi yahuu
elimi saçıma her attığımda, tokamı her takışımda, sabah her kalktığımda yüzüm gözüm, yatağım yastığım baya baya saçlarla dolu
aşırı yanii
sebep ne olabilir, bilgisi olan varmı?
lütfen bilgisi olan arkadaşlarım bilgilendirsinler beni, çıldırcam valla

ya benimde ölee:a015: kel kalcam yakında böle gidersee
sonbaharda döküldüğünü duymuştum ama kış geldi artıkk:uhm:

Kızlar ya benimde çok dökülmeye başladı senağlama Annem bile farketti ya evdeki köpeğimden daha çok tüy dökmeye başladım :1shok: ama çaresi nedir bilemiyorum.Mevsimlerden olabilir diyenler var, gıda eksikliğindendir diyen var mirmirmirmir
Kel kalcam korkusu yaşamaya başladım.Korkudan fön çekemiyorum senağlama

kızlar dökülme mevsimi geçti ama işte sonbahardan beri böyleyim ben .kel kalıcam diyorum eşime olsun sac ektitiriz diyo:))

arkadaşlar saç dökülmeleriniz bu kadar uç boyutlardaysa bir uzman yardımı almanızda fayda var. hem içiniz de rahat etsin. sonuçta bizim vereceğimiz tavsiyeler onlarınki kadar bilinçli verilen tavsiyeler olamaz.

iyi diyosun güzel diyosun da varmı uzman bi dermatolog?
benim çevremde yok bildiğim kadarıyla
keltoş olcaz kızlar :1shok:

bende dökülme şikayetiyle gittim dermatoloğa demir eksikliği çıktı,ilaç tedavisi kullanıyorum artıdan çinkoda kullanıyorum hala dökülüyor saçlarımı kestirdim maalesef durur gibi oldu durmuyor,ilk önce doktora gözükün dışardan ne yapılırsa yapılsın durmaz içten tedavi şart ve sabır isteyen bir zaman alıyor arkadaşlar ben bir hata yaptım sabunla yıkadım şampuanıma çam terebenti koydum oda kafamda bir kepek kabuklaşma aman allahım berbat yaptı kafamı yaw,şimdi organıcum aldım çok memenun herkes inş kepeklenmeyede iyi gelir bu sorunlarımızda allahın izniyle atlatılır zamanla ...

arkadaşım sorun içten muhakkak demir ve çinko c ve b vitamini eksikliğinden,stres sadece tetikliyo ana neden diil,ben multivitamin kullanıyorum,20 günde işe yaradı,bi de kurutsada moos gibi ph 5.5 bi şampuanla yıka ve bol bol yoğurt tüket sağlıklı baslen kızartma yağlı yeme,2 günde bir yıka fön falan çekme,ısırgan çayı iç,ben saçıma sürünce döktü çay olarak içince işe yaradı, hiçbişeyi takma ruhunu sıkma,2-3 haftada değişiklik görücen cnm.

aysh canım önerin hayli uzun ve mantıklı
dediğiniz gibi önce bi dermatoloğa gitmem gerek
kanıma baktırıp ona göre önerilerinizi sırasıyla yapayım inşallah
hayrını görürüm Allahın izniyle
ilgi alakanız için teşekkür ederim kızlar

yalnız olmadığıma sevindim:jeyyar: a.s.

arkadaşım sorun içten muhakkak demir ve çinko c ve b vitamini eksikliğinden,stres sadece tetikliyo ana neden diil,ben multivitamin kullanıyorum,20 günde işe yaradı,bi de kurutsada moos gibi ph 5.5 bi şampuanla yıka ve bol bol yoğurt tüket sağlıklı baslen kızartma yağlı yeme,2 günde bir yıka fön falan çekme,ısırgan çayı iç,ben saçıma sürünce döktü çay olarak içince işe yaradı, hiçbişeyi takma ruhunu sıkma,2-3 haftada değişiklik görücen cnm.

kesinlikle doğru :lepi:

arkadaşlar ben organıcum tamamen bitkisel bir şampuana başladım inanılmaz yumuşacık yaptı saçlarımı içinde ısıgan defne lavanta c vitamini vs bulumuyor tavsiye ederim.

Kesinlikle dr.a görünün. Ben de şikayetçiydim saç dökülmesinden. Dr. a gittim demir B12 çinko vs bi sürü eksiklik çıktı. Yaklaşık 3 aydır tedavideyim ilaçlar içiyorum ve şükür ki dökülmesi durdu. Mutlaka dr.a gidin derim..

tabiiki yalnız değilsin, o kadar çok kişiyiz ki saç dökülmesinden kafayı yiyen...
ben önüne geçtim gibi hamdolsun ama. Sana tavsiyelerim...

Bi kere dedikleri gibi doktora mutlaka görün. Acizane benim tavsiyelerim ise, -ki bu konuda ihtisas yapmış gibiyim- :)

*demir eksikliği olabilir. B vitamini eksikliği de keza.
bol bol su iç. yapraklı sebzeler ve tahılları bol tüket.
*ısırgan çayı demişler, iyi fikir. vücuttaki iltihapları da atar.
*haftada1-2 defa saçına saçına bakım yapabilirsin. Badem yağı sür mesela. Yarım saat flan bekle yıka.
*Kimyasallardan uzak dur. Yok şu dökmez, yok bu güçlendirir, bu tarz tavsiyelere sadece teşekkür et geç.
Hatta biliyo musunuz şampuan bile zaralıymış aslında. onu da sulanndırarak kulanmak gerekiyor diye duymuştum. Petrol falan kimyasal şeyler ihtiva ediyor.
* Bütün bunlarla yetinmezsen şampuanına biraz çam terabentin karıştırabilirsin.
Şifa dileklerimle canım...

tabiiki yalnız değilsin, o kadar çok kişiyiz ki saç dökülmesinden kafayı yiyen...
ben önüne geçtim gibi hamdolsun ama. Sana tavsiyelerim...

Bi kere dedikleri gibi doktora mutlaka görün. Acizane benim tavsiyelerim ise, -ki bu konuda ihtisas yapmış gibiyim- :)

*demir eksikliği olabilir. B vitamini eksikliği de keza.
bol bol su iç. yapraklı sebzeler ve tahılları bol tüket.
*ısırgan çayı demişler, iyi fikir. vücuttaki iltihapları da atar.
*haftada1-2 defa saçına saçına bakım yapabilirsin. Badem yağı sür mesela. Yarım saat flan bekle yıka.
*Kimyasallardan uzak dur. Yok şu dökmez, yok bu güçlendirir, bu tarz tavsiyelere sadece teşekkür et geç.
Hatta biliyo musunuz şampuan bile zaralıymış aslında. onu da sulanndırarak kulanmak gerekiyor diye duymuştum. Petrol falan kimyasal şeyler ihtiva ediyor.
* Bütün bunlarla yetinmezsen şampuanına biraz çam terabentin karıştırabilirsin.
Şifa dileklerimle canım...

siz bahsedermisiniz saç dökülme sebebiniz ne idi ve nasıl önüne geçtiniz dökülmenin.
Ben demir eksikliği tedavisi görüyorum 2 ayı geçti ama zaman isteyen bir tedaviymiş sizi merak ettim.sengözlerimebaksanab

benim saçımda çok aşırı dökülüyordu ön tarafımda resmen kelim gözükmüştü şakkıdı
biizm ordaki aktara gittim dedim amca saçım oluk oluk dökülüyor bana bişe verCADIARZU
bi yağ verdi bana içinde ne yağı ararsan var hindistanından tut,jojova yağına kadar herşey vardı. yanında bide ısırgan otu şampuanı verdi ve 2 haftada saçım toparlamaya başladı ve şu an allahıma şükürler olsun dökülmesi %70 lere nazaran azaldı Şeniz

adıı soracaksınız şu an aklımda yok vallaa :1no2: akşam bakarım yarın yazarım bacılar tavsiye ediyorum kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar bazı insanlarda köklere yağ sürmek,badem çam terebentin gibi,daha çok döker dikkatli olmak lazım tek çözüm vitamin desteği.

arkadaşım geçmiş olsun dr dışında bu sitede mayanın iyi geldiğini duymuştum. mayada B vitamini olduğu için dökülmeyi durduruyormuş.

X