öğretmen hamişler 24.haftada nöbet tutulmayacağı hangi yönetmelikte yazıyor?

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
24.haftayı bitiriyorum.ve bu haftadan itibaren nöbet tutmayacağım.inş. bu hangi yönetmelikte yazıyor.müdür sorarsa neye dayanarak yutmayacaksın diyee bir cevabım olsun de mi...teşekkürler...CADIARZU :1hug:

bende anasınıfı ögretmeniyim bende nöbet tutuyorum şuan 17. haftadayım 7 hafta sonra bende tutmıycam o zaman belki bi dilekçe falanmı verilecek acaba?

meb in internet sayfasıondan yönetmeliklere bakın arkadaşlar ya da internetten arayın mutlaka bulursunuz.

merhabalar,
sanırım sorunun cevabı burda buyrun

Öğretmenlerin Nöbet Görevi

Madde 71 — (Değişik: 2.5.2006/26156 RG) Okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı-gündüzlü, normal veya ikili öğretim gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenlerin, normal öğretim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutmaları sağlanır. Öğretmen, birden fazla okulda ders okutuyorsa aylığını aldığı okulda, aylık aldığı okulda dersi yoksa en çok ders okuttuğu okulda nöbet tutar. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, bayanlarda 20, erkeklerde 25 hizmet yılını dolduran öğretmenlere nöbet görevi verilmez. İhtiyaç duyulması hâlinde bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir.

Hamile öğretmenlere ise doğuma üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez.

linki de veriyorum meb mevzuat bankasında

Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

buna göre hemen doktordan "24 haftalık gebelik" teşhisli bir rapor alırsanız idare gerekli yönde işlem yapacaktır

umarım faydalı olmuşumdur

doğumdan 3 ay önce doğumdan 1 yıl sonra muafsınız. :CüvCüv:

merhabalar,
sanırım sorunun cevabı burda buyrun

Öğretmenlerin Nöbet Görevi

Madde 71 — (Değişik: 2.5.2006/26156 RG) Okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı-gündüzlü, normal veya ikili öğretim gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenlerin, normal öğretim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutmaları sağlanır. Öğretmen, birden fazla okulda ders okutuyorsa aylığını aldığı okulda, aylık aldığı okulda dersi yoksa en çok ders okuttuğu okulda nöbet tutar. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, bayanlarda 20, erkeklerde 25 hizmet yılını dolduran öğretmenlere nöbet görevi verilmez. İhtiyaç duyulması hâlinde bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir.

Hamile öğretmenlere ise doğuma üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez.

linki de veriyorum meb mevzuat bankasında

Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

buna göre hemen doktordan "24 haftalık gebelik" teşhisli bir rapor alırsanız idare gerekli yönde işlem yapacaktır

umarım faydalı olmuşumdur

doğumdan 3 ay önce doğumdan 1 yıl sonra muafsınız. :CüvCüv:

ya gerçekten çok teşekkür ederim.süpersin.inşallah bir sorun olmazd a nöbetten yırtarız.:ecrin_bebek:a.s.

rica ederim ne demek yardımcı olduysa yazdıklarım ne mutlu betül19 arkadaşım, inşallah hiç bir sorunla karşılaşmadan halledersin
başta doğumu yaklaşan tüm güzel anne adaylarına ve yeni hamişlere sağlıklı hayırlı doğumlar dilerim
allah olmayanları da tez elden evlat sahibi yapar inşallah..
a.s.:nazar::teytey::CüvCüv:hihoyyyt:Saruboceq:

arkadaşlar hangi nöbetten bahsediyorsunuz
yatılı okullardaki belletmenlik nöbetimi yoksa gün içi olan kat nöbetimi

naren 05 kat nöbetinden bahsediyoruz.
spesiyal çok teşekkürler umarım dileğin kabul olur bütün kk ciler innşallah bu şeker duyguyu tadarlar...

ama bu süper bi haber
:)
bizim okulda 7 aylık hamile bi arkadasım var pislik müdür zor la karnı burnuda kadına nöbet tutturdu

ama bazen anlamıyorlar 24 hafta 3 ay kala değil diye düşünülüyor 26. haftadan itibaren diye hesaplıyor bazı idareciler

Kızlar doktorunuza söyleyin tam 24. haftada nöbet tutamaz diye rapor yazsın müdür paşa paşa kabul etmek zorunda!

ben 24. haftamda "24 hafta gebelik nöbet tutması uygun değildir" şeklinde doktorumdan rapor aldım idare de paşa paşa kabul etti ayrıca dilekçe filan istemediler

bana doktorum sadece 24 haftalıktır diye yazdı.nöbet tutması uygun değildir falan yazmadı.idareye verdim kabul ettiler.

kızlar ayrı başlık acmak istemedım siz bilirsınız bende memurum ama yenı oldugum için fazla bilğim yok bugun dopum parası alma hakkım oldugunu öğrendım ne kadar alacagım?? bırde genel olarak malı haklarım neler maaşa eklenecek bişeyler olacakmı hiçbir bilğim yok..

arkadslar ben 22. haftam da doktor dan rapor aldım ayakta nobet tutması uygun degıldır hsta kasık agrılarıykla geldı dıye mudur bas yardımcısına verdım raporu hemen dustu nobettennn.gercı bızmkıler bu konu da baya ıyıler...hamılelıkten dolayı tolerans gosterıyorlar

İlköğretim Kurumları yönetmeliği
Resmî Gazete 27.8.2003/25212
Madde 71

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Resmî Gazete : 31.7.2009/27305
MADDE 80 –

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM YÖNETMELİĞİ
Resmî Gazete : 3.7.2002/24804
Madde 265-
:KK9:

24.haftayı bitiriyorum.ve bu haftadan itibaren nöbet tutmayacağım.inş. bu hangi yönetmelikte yazıyor.müdür sorarsa neye dayanarak yutmayacaksın diyee bir cevabım olsun de mi...teşekkürler...CADIARZU :1hug:

canım idarecilere hiçbirşey demene gerek yok.doktordan aldığın 24 haftalıktır raporunu veriyorsun idareye.o kadar.nöbetten düşüyorlar.

idarenin kabul etmeme gibi bir lüksü yok,dilekçe yazarsınız gerekirse,resmi olarak işleme koymak zorunda.ama ben 24 değil 26. hafta diye biliyorum.
benimkiler sağolsun doktor yazısı falan istemediler,23 ya da 24. haftada bıraktım,yeni nöbet listesi yapılacaktı beni hiç katmamışlar sonra yeniden çıkarmaya uğraşmayalım diye

arkadaşım ben de öğretmenim 32.haftayım yönetmelikte 24.hafta demiyo 3 ay kala diyor 3 ay kala da 28.hafta ya denk geliyo doktoruma sormuştum 40 haftadan 12 hafta geri gel demişti 28 e denk geliyor ben 28 de bıraktım nöbeti oyüzden

X