Doğuma Hazırlık Kızlar bebegim kiz olacakmis duyulmayan kız isimleri yazar mısınız lutfen

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
aymaran =ağaç kavugunda yaşıyan ay perisi
ama kuranda gecıp gecmedığını bılmıyorum
ayrıca son zamanlarda cemre ve ceylin isimlerini cok duyuyorum

Hamileleigin ne sevdigim kismi bu ....
Iki kiizm var cok aradim ....Buyuk kizim dilara- mercan kucuk kizim kayra -ada
Ben derin ve lacin isimlerini de cok begeniyorum...

:nazar:

kizlar cuma gunu kontrole gittim ve bebegim kizmis hangi isim koyucam diye cok kararsizim ama anlami guzel olucak ve Kurani kerime gececek ufff bir fikriniz varmi

:Allah uzun ömürler versin adıyla yasasın canım.Canım ben ecrin ismini seviyorum,hemde çok güzel bir anlamı vardı ama simdi çıkartamadım:ecrin_bebek:

benim halam bulmuştu kızıma isimler.bende sana yazıyorum şimdi mesaj duruyor telefonumda.
alara,ada,azra,bilun,bikem,defne,dide,gülce,ipek,imge,lal,lara,nagme,neva,mina,sumru,sine,tayga..
anlamlarını bilmiyorum ama

hayırlı olsun canım bende LİVA ve NİSA yı begeniyorum liva kuarnda liva ül hamd olarak geciyo peyganber efendimizin şükür sancagı bayrak anlamında nisada süre ismi kadın anlamında kolay gelsin size bende kızım daha dogrusu bebegim olursa bunları düşünüyorum

İsimler ve anlamlarına çok inanıyorum buyüzden ismi koyarken iyi düşünmeli ben kızım olursa TÜRKİZ koyucam.Gülce ismini beğenirdim şiri de varya Gülce bir Düştü sanki bir gülüştü diye... Ama arkadaşımın kızı var inanılmaz yaramaz gözüm korktu.Tuğca güzell Tuana iyi aslında kızlar için çok güzel isimler var.:nazar::nazar:

Bende küçük kizimin ismi olan Esra'yi yazacaktim, ama ailende bir Esra varmis zaten.
Diger kizimin ismi Besile, ama bu ismi kayinvalidemin ismi oldugu için koymustuk.
Zaten güzel anlamli bir isimde degilmis maalesef:çok üzgünüm: Besile 'kap içinde kalmış içki artığı' demekmis.. Cahillik iste, ne diyim..
Bu yüzden isim anlamlarina artik çok dikkat ediyorum.
Ecrin, Ceylin, Bade, Belinay, Minel, Aleyna, Eflin, Lara vs. vs gibi isimleri önermiyorum.
Anlamlari çünkü sanildigi gibi degil.
Cemre ve Berre isimlerinide önermiyorum çünkü hz. Peygamberimiz bu isimleri yasaklamis.

Benim begendigim bir kaç isim:
Nevreste - Genç (bu isimi Elveda Rumeli dizisinde duydumsırnaşık şey)
Gülin - Gülü andıran
Narin - Zarif
Sevim- Sevgi, cazibe
(gerçi bu isimler Kuran'da geçmiyor, ama yinede yazdim)

Son düzenleme:
kizlar cuma gunu kontrole gittim ve bebegim kizmis hangi isim koyucam diye cok kararsizim ama anlami guzel olucak ve Kurani kerime gececek ufff bir fikriniz varmi

hayırlı uğurlu olsun bebeğin inşallah bebeklerimizin haftası ve günü bile aynı rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin bizimde bir kzımız olacak inşallah kısmet olursa ismini ESLEM koyacağız anlamı Daha sağlam, en selâmetli, en sâlim. ayrıca kendini allaha adamış kul demek .

hayırlı uğurlu olsun bebeğin inşallah bebeklerimizin haftası ve günü bile aynı rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin bizimde bir kzımız olacak inşallah kısmet olursa ismini ESLEM koyacağız anlamı Daha sağlam, en selâmetli, en sâlim. ayrıca kendini allaha adamış kul demek .

amiiin eslem de hosmus onu da eklim listeme esime bir gosterim

X