Doğal Saç Bakım Kürleri Bu maske saç uzatır mı?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
E

EU1

Ziyaretçi
<<<<<<<<<<...Arkadaşlar şu karışımı kullansam saçlarımı uzatmaya yardım eder mi? N'olur yardımcı olun...>>>>>>>>>>

SAÇ UZATMAK İÇİN KARIŞIM

Malzemeler:
- Hint yağı
- Susam yağı
- Badem yağı
- Yumurta

Hazırlanış:
- Yağlardan 1 tatlı kaşığı koy.
- Yumurta sarısıyla karıştır.

Uygulanış:
- Karışımı saçlara masajla yedirip 1 saat bekle.
- Sonra da saçlarını şampuan ve ılık suyla yıka.

SİZCE BU FORMÜL İŞE YARAR MI ???

BUNU HAFTADA 2-3 KEZ UYGULARSAM SAÇIM 1 HAFTADA NE KADAR UZAR ???

N'OLUR YARDIMCI OLUN... YARDIMCI OLANA TEŞEKKÜRLERİM FEDA xD ...

diğer saç uzatma maskelerine benziyor neden olmasın ki deneyebilirsin güzel olursa paylaşırsın
çünkü bu malzemeler saç bakımında zaten kullanılıyor bir zararı olucağını zannetmiyorum:icecream:

hint yağını hergün kullansan tek başına bu bile yeter canım.çünkü hint yağı saçı değil kirpikleri bile uzatıyor.ama bence içten destekte çok önemli çinko takviyesi gerekiyordur belki.bir dr gidip değerlerini ölçtürdükten sonra demir eksikliğin,b vitamini eksikliğin yada çinko eksikliğin yoksa; bu formülü uygulayıp hergün düzenli olarak bir diş sarımsak yutup birde turp yersen saçların hızlı uzar....

sevgiler..

hint yağını hergün kullansan tek başına bu bile yeter canım.çünkü hint yağı saçı değil kirpikleri bile uzatıyor.ama bence içten destekte çok önemli çinko takviyesi gerekiyordur belki.bir dr gidip değerlerini ölçtürdükten sonra demir eksikliğin,b vitamini eksikliğin yada çinko eksikliğin yoksa; bu formülü uygulayıp hergün düzenli olarak bir diş sarımsak yutup birde turp yersen saçların hızlı uzar....

sevgiler..

Canim ya sana bir sey soracagim bu hint yagi dediginiz nerelerde satiliyo ve iceriginde neler var.Ben Türkiye de yasamiyorum ve burda da nasil ve ne sekilde bulacagimi bilmiyorum.:Saruboceq:

maskede yumurta kullanmak doğru değilmiş kuaförüm söylemişti yumurtayı kafadan arıtmak kokusundan kurtulmak için en az 3 kez şampuanlamak gerekiyor doğal olarak bu saça yarardan çok zarar getiriyor oysa sadece yağlarla yapılan bakımlarda saçı ısaltmadan önce tek şampuan saçı ıslattıktan sonra bir kez daha şampuanlamak yeterli ben kuaförümün yalancısıyım paylaşmak istedim

Canim ya sana bir sey soracagim bu hint yagi dediginiz nerelerde satiliyo ve iceriginde neler var.Ben Türkiye de yasamiyorum ve burda da nasil ve ne sekilde bulacagimi bilmiyorum.:Saruboceq:

canım ben Türkiye'de yaşadığım için aktardan alıyorum ama latincesini internetten bulabilirsin sanırım..
TR'den getirten arkadaşlar da var yurtdışında kullanan.paylaşımlarında yazmışlardı.koyu kıvamlı bir yağ.bildiğim kadarıyla bodur bir ağaçmış bitkisi..saı gürleştirmekte ve beslemekte çok faydalı ben yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum..uzatmasına da etkisi oluyor..

latincesini bilmediğimden yazamıyorum ama TR den getirtebilirsen pahalı bişey değil.ama sahte olmaması çok önemli.ben mecit efendi marka hint yağı kullanıyorum ve burda fiyatı 3.5-4 ytl arasında..

umarım bulabilirsin canım...:1hug:

canım ben Türkiye'de yaşadığım için aktardan alıyorum ama latincesini internetten bulabilirsin sanırım..
TR'den getirten arkadaşlar da var yurtdışında kullanan.paylaşımlarında yazmışlardı.koyu kıvamlı bir yağ.bildiğim kadarıyla bodur bir ağaçmış bitkisi..saı gürleştirmekte ve beslemekte çok faydalı ben yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum..uzatmasına da etkisi oluyor..

latincesini bilmediğimden yazamıyorum ama TR den getirtebilirsen pahalı bişey değil.ama sahte olmaması çok önemli.ben mecit efendi marka hint yağı kullanıyorum ve burda fiyatı 3.5-4 ytl arasında..

Cok tesekkürler canim.ben eczane ya da market diye düsünmüstüm.Burda bir aktar var yeni acildi bi oraya bakam bulamaa.s.zsam dedigin gibi Türkiyeden getirtirim.Tekrar tesekkürler..

maskede yumurta kullanmak doğru değilmiş kuaförüm söylemişti yumurtayı kafadan arıtmak kokusundan kurtulmak için en az 3 kez şampuanlamak gerekiyor doğal olarak bu saça yarardan çok zarar getiriyor oysa sadece yağlarla yapılan bakımlarda saçı ısaltmadan önce tek şampuan saçı ıslattıktan sonra bir kez daha şampuanlamak yeterli ben kuaförümün yalancısıyım paylaşmak istedim

canım yumurtalı maske kullanan biri olarak yazıyorum;öncelikle şunu belirtmek isterim ki,eğer yumurtayı beyazıyla birlikte kullanırsanız saçtan arındırması çok zor oluyor.ama sadece sarısı kullanacaksanz, üstelik yağ ile karıştıracaksanız inanın iki kez şampuanlamak yetiyor.birde şampuanınızda çam terebentin varsa kolayca çıkıyor saçtan...

püf noktası yumurta sarısını sıcak yağ yada başka sıcak bir medde ile karıştırmamak.çünkü bu gibi duumlarda pişme olayı başladığından koku kalabiliyor saçta..

bir şey daha belirtmek istiyorum.kuaförde satılan envayi çeşit maskeyi denemiş biri olarak.kuaförün her dediğine inanmıyorum.sonuçta sattıklarından para kazanıyorlar..

ben saçlarıma yağ maskeleri yapıyorum,içine bir kaşık elma sirkesi ve yumurta sarısı ilave ediyorum.çam terbentinli şampuanla yıkanıyorum ve saçlarım röfleli olduğu halde sıfır kırık...

:nazar:

ben de bu maskeyi kullanıyorum ama yumurtasız olarak ,daha çok olmadıı için saçımı uzatıp uzatmadıı belli diil ama parlaklık veriyo ve kırıklara karşı çok yararlı, ben aslında bu karışıma yumurta diil de zeytinyağı katmayı düşünüyorum daha yararlı olur gibime geliyo

ayrıca yağlardan hariç belirtmek isterim ki şampuan da çok önemli.. bioxcin de saçı daha çabuk uzatan şampuanlardan ,doğru yağlar ve şampuanla saçını sağlıklı bi şekilde uzatabilrsin :)kaydirigubbakcemile5

ben de evdeki bulduğum yağları karıştırarak benzer bir formül oluşturdum ki hala deneme aşamasında

hint yağı susam yağı ve defne yağı zeytin yağı vardı elimde yılan yağı da vardı ama bi de onu karıştırmayayım dedim bu karışıma bir de yumurta sarısı katıp kullandım.Henüz deneme aşamasındayım ikinci kullanışım olacak bugün ama uzamasa da biraz daha sağlıklı olur diye umuyorum.Siz ne dersiniz etkili olur mu acaba?

ben saçıma yumurta sarısı+zeytin yağını karıştırıp banyodan önce sürüp 15 dk bekletiyorum 1-2 kez yıkamada koku falan kalmıyor-saçlarım yumuşacık---çok memnunum haftada 1 kez yapmayı düşünüyorum(üşenmezsem tabi:)

kizlar bu hint yagini bende duydum kirpikleri dahi uzatiyormus AMA BI NOKTA VAR KI KIRPIKLERIN RENGINI KOYULASTIRIYORMUS ya saclarimizin rengide degisirse
korkuyorum yaaaa

yumurta diplere sürülmesi tavsiye edilmiyor hem çkması zor hem pişiyor sıcak suyla ykayınca hemde diplerdekı gozeneklerı tıkıyor. yag karısımları guzel ama hint yagını tek basına yada sadece badem yagyla kullan aktarcı demıştı dier yaglarla uyuşmuyormş birde yılan yagını deneyeblırsn hint yagı yerıne kuaforum de hint yagının bi etkısı olmadıgını,hintlilerin saçı uzun die adına hint yagı denilen bi yag çkardıklarını sölemişti.bilmem nekadr dogru ama hint yagını 2 ay kullandm yılan yagı kadar uzatmadı açıkçası kendı kendıne uzadı.

kızlar merhaba ben aranıza yeni katıldım yılan yağını kullanan var mı?saça çok iyi geliyormuş cevaplarınızı bekliyorum

Valla hint yagi iyi geliyor...
Ben kirpik ve kaslarimada suruyorum..
Biz saclarimiza iyi bakalimda, uzamasini zaman gosterir..
Tesekkurler..

hınt yagı nın latıncesı Ricinus communis canm

bnde dün aktara gttm saçın uzaması için sadece hint yağı ve yılan yağını karıstırp saç diplerine sürüp 1 saat beklet dedi şuanda kafmdaa :) hftada 1 2 kes yapıcam bkalımm :1closedeyes:

X