bebeğimin yüzünde sivilceler var

benım kzımdada cıktı bu sıvılcelerden daha 20 gunluk..,doktora goturduk normal dedı hıcbısey surmuceksınzı dedı
krem felanda vermedı ama gun gectıkce sıvılceler cogalıyo ve cok can sıkıcı oluyo..
ıns gecer ALLAHım bebklerımıze sıfa versın butun sıvılceler gıtsın ıns..
doktor nıye krem vermedı bana ya of ya:KK43:
ne dersınız arkadaslar ben yınede krem alımmı yoksa doktorumu dınlım ?

merhaba kızlar, kızım 4 haftalık ve yüzünde sivilceler çıktı benimde bir anda çoğaldı dr.su pamukla sil dedi ama böyle silmeyle geçecek gibi gelmior bana bende krem mi alsam napsam şaşırdım sütüm sanki daha çok siilce yapıyormuş gibi geliyor sildiğimde bened sütle islmek istemiyorum

benim bebeğide 5 aylık doğumdan 2 hafta sonra falan yzü komple sivilce ve beyaz nokta oldu. doktor bu bi hastalık değil dedi. ter bezleri çalışmadığı için oluyomuş. beyaz noktalarda anne karnında yağ depolarken oluşuyo doğumdan sonraki günlerde belli oluyo. bende 1 ay geçmiycek diye yedim bitirdim kendimi. sonra kendiliğnden geçti.hata yüzünde 2 beyaz nokta vardı baya büyümüşlerdi. 1 ay önce onlarda gitti. oğlum 5 aylık.

geçenlerde boynunda kızarıklık ve üstünde su kabrcığı gibi sivilceler gördüm. aile hekimi egzama dedi locoid diye bi krem verdi. ertesi gün çocuk doktoruna gittim. bu ilacı kullanma hiç çok ağır dedi. başka ne ullanayım dedim bukadarı er çocukta lur ilaç veremem ilerlediğini görürsen getir dedi. sürekli nemlendirici temizleme sütüyle sildim geçti. ama şimdi yine çıktı. ama çok aşırı olmadığındann nemlendiriciye devam. çok güzel duygu annelik ama işte evladın bir sivilcesi bile nasıl dert oluyo insana. 5 aydır hergün üzülecek bişey bulddum ve her seferinde doktor umursamadı diye kızdım ama herseferindede doktor haklı çıktı. inşallah buseferde hakı çıkar :KK43:

benim oğlumdada var sivilce üstelik kızardı yüzü.boynunada yayıldı 2 gündür çok moralim bozuldu ne yapsam geçerkii :KK43:

bu sitede daha yeniyimm .sole bi goz atiyim derken yazilarinizi okudum ve sikayetlerinizin cogu kizimda mevcut olunca üye olma karari aldim.. ins bana da yardimci olursunuzz ...

5 aylik dunya tatlisi bi kizim war. dogumundan 1 hafta sonra yuzunde sivilceler cikti . annemler normal dedi.sütünü sürünce gecer dedii .. doktora götürdüm oda hormonlardan kaynaklandigini hic bi sekilde dokunmamam gerektigini soledi , ama hic bi sekilde kizimin yuzu gecmedi aksine yuzunde sivilceler cogaldi .. 5 aydir sivilceler war .. sivilceler yani sira suratinda kucuk siyah noktalarda war .. lutfen yardimci olun ne yapmam gerekiyoo.. cok korkuyom kizimin suratinda iz kalacak diyee ..

benim oğlumda da var sivilce ve siyah nokta bi çare bulamadım yanakları siyah nokta dolu.... sizin bebeğiniz de geçtimi acaba ve ne yaptınız...oğlum 7.5 aylık oldu hala geçmedi...

kızlar bebeğimin yüzünde sivilceler var bu neden kaynaklanıyor aynı surunu yaşayanlar var mı nasıl geçirebilirim doktor emerken süt suratına geliosa oda yapar dedi ama pek emin değilim sorunun bu olduğundan
Tatlim ayni sorunu bizde yasasik oglumda
Soninda atopik dermatit yani egzama teshisi konuldi
dr kortizonlu bir krem verdi ben kullanmayi tercih etmedim cildiye bolumune gittum
biza yapmamiz gerekenlwri anlatti sukur o kremi kullanmaya gerek kalmadi
haftadan iki kezde fazla yikamayi yasakladi hergin sepamed yuz nemlendiricisi kullandik
deterjan dalan roxy aldik
yun giydirmwdik
birde oglumun yumurta alerjiisi oldugunu farkettik ben hic yimurra tuketmedim

Bebek babaya emanet edilirse(istisnalar Kaide'yi bozmaz :)).
image.jpg
image.jpg image.jpg

X