Premature Bebekler miyom dan dolayı erken doğum riski yardım edin

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar ben daha 16 haftalık hamileyim ilk bebegimi 2 aylıkken düşürdüm buna tedaviyle hamile kaldım çok şükür bende miyom var ve bunuda düşürme riskim vardı çok şükür ilaçlarla miyomun büyümesi durduruldu ve şimdi doktor erken doğum yani ölü doğum riskin var dedi 8. ve 12. haftalarımda az kanamalarım oldu lekelenme tarzında doktorum erken doğum için ilaç vercem sana deddi miyomum 4 cm. boyunda benim gibi olan varmı bebegini kaybeden veya sorunsuz doğuran çok korkuyorumsenağlama

Arkadaşım benim annemde en küçük kardeşime hamile kaldığında miyomları vardı. çevremizdekiler ve ilk doktoru çok korkuttular bizi. her an birşey olacak paniği ile annem ankara- iskenderun arasını su yolu yapmıştı. ama ankaradaki doktoru sağolsun çok iyi ve inançlı bir adamdı. Annem de ona çok güvendi 8 ayı biraz geçince aldılar bebeği çünkü miyomlarda büyümüştü ve bebeğin yerini daraltıyorlardı. Kardeşim şimdi 11 yaşında çok da sağlıklı maşallah. sen de iyi düşün, bol bol dua et ve sağlıcakla bebeğini kucağına al inşallah.

sağol cnm aylardır bana cvp yazılmasını bekliyorum kimse yok bu dert tek bende diye üzülüyodum bende miyom 1 tane 4 cm daha büyümüyo şükür bebegede uzak anneninki bebege yakınmıydı cnm?

canım benim görümceminde 4 tane koca koca miyomları vardı onada erken doğum riskin var dediler ama kasılmalarıda vardı kasılmaya karşı ilaç kullandılar erkende doğmadı 38. haftada sezeryanla doğurttular hiç birşey olmadı yani doktorun sadece olabilir demişdir bu illah olur demek değildir sonuçda hepimizde bir takım ihtimaller mevcuttur sen gönlünü ferah tut.

selam canım
benim bir arkadaşımda da varmış
20. haftasında falan büyümüş ve kasılma yapmaya başlamış ama ilaç ile kasılmalar hafifletilmiş
hatta yasal izni başlayana kadar çalışmaya devam bile etti
16 aralıkta 38 haftalık bebişini kucağına aldı hiçbir sorunu olmadan
hem onunki de büyüyormuş
şükür seninkinde büyüme yok en azından

bu arada myomunu da sezeryan olurken aldılar

hadi ya iyi rahatladım biraz çok dertliydim walla birde benim 2 gündür halada devam ediyo acayip karın kasık ağrım var hani adet olursun ya böyle için dolu dolu bi his olur karnının alt kısmında adet agrısı çekiyorum sizlerdede oldumu yoksa miyomdanmı doktorumada ulaşamıyorum:KK43:

arkadaslar ben hamile kalmadanda 2 cm boyunda miyomum vardı hamile kalınca 4 cm oldu ve doktor plesentanın karşı duvarında dedi ve artık beslenmiycek dedi ve büyümesi durmuşdu şimdi çok karın ağrısı şikayetiyle doktora gittim ve baktı plesantayla yan yana ve 6 cm olmuş dedi erken doğum riskin var dedi kanlı akıntım olunca acil hemen hastaneye yatıcaksın dedi birde 2 gün önden gidiyordu bebek şimdi 2 gün gerilemiş yani toplam 4 günlük gerileme var yorum yaparsanız sevinirim çok üzgün ve mutsuzum:KK43:((

Canım benim inşallah zamanında ve sağ salim kavuşursun bebişine

:nazar:

inş cnm okula gidip geliyorum kafam dağılsın diye ama allha şükür agrılar biraz hafifledi magnezyum içiyorum inş bi sorunla karşılaşmayız ben ve bebegim:KK43:

arkadaşlar ben daha 16 haftalık hamileyim ilk bebegimi 2 aylıkken düşürdüm buna tedaviyle hamile kaldım çok şükür bende miyom var ve bunuda düşürme riskim vardı çok şükür ilaçlarla miyomun büyümesi durduruldu ve şimdi doktor erken doğum yani ölü doğum riskin var dedi 8. ve 12. haftalarımda az kanamalarım oldu lekelenme tarzında doktorum erken doğum için ilaç vercem sana deddi miyomum 4 cm. boyunda benim gibi olan varmı bebegini kaybeden veya sorunsuz doğuran çok korkuyorumsenağlama

Erken doğum ölü doğum demek değil ki..Ben 18 haftalık erken doğum yaptım..Bebeklerimin ikisi de canlı doğdular ve kalpleri atıyordu...Her taraflı belliydi..Hiç bir sağlık sorunları yoktu..Erken doğmalarının dışında....Ancak yaşayamayacak kadar küçüktüler...Küvezde de yaşama ihtimalleri hiç yoktu...Kordonları kesilince öldüler mecburen..:KK43:((((((((((((((

arkadaslar ben hamile kalmadanda 2 cm boyunda miyomum vardı hamile kalınca 4 cm oldu ve doktor plesentanın karşı duvarında dedi ve artık beslenmiycek dedi ve büyümesi durmuşdu şimdi çok karın ağrısı şikayetiyle doktora gittim ve baktı plesantayla yan yana ve 6 cm olmuş dedi erken doğum riskin var dedi kanlı akıntım olunca acil hemen hastaneye yatıcaksın dedi birde 2 gün önden gidiyordu bebek şimdi 2 gün gerilemiş yani toplam 4 günlük gerileme var yorum yaparsanız sevinirim çok üzgün ve mutsuzum:KK43:((

Bir süredir yazılarını okuyordum ama yanıtlama fırsatı anca bulabildim. Bende miyom dahil bir sürü problem çıktı..
5 haftalıkken hamile olldığumu öğrendim doktora gittim, kesede bebek görünmüyo 7. haftadan sonra gel dediler.
7. haftadan sonra hamile olduğum kesinleşti ancak bu sefer hafif akıntı gibi kanamalarım başladı. Ve 4. aya kadar sürekli böyle devam etti. Düşük önleyici ilaçlar kullandım ve istirahat ettim sürekli. Bu arada birde 7. haftada miyom olduğu görülmüştü. Büyüyen bir miyomdu. En son 12. haftada 3 cm felandı ve sonra gebelik kesesinin arkasında olduğu için doktor bidaha göremedi. Muhtemelen duruyor ve büyüdü : Belki şu an hala yaşadıklarımın miyomun yüzünden.
Neyse ilk 4 ay böyle geçti. Sonra kanamam durdu düşük tehlikesini atlattık dedik bu seferde alt karın bölgesi ve kasık ağrılarım başladı. Yatarken dönemiyordum ayaktayken bebek aşağıdan çıkacak gibi oluyordu. Doktor bu seferde erken dğum tehlikesi var dedi. Rahim ağzı boyunda kısalma başlamış 3.3 cm idi ve rahim ağzındada yarım cm açıklık vardı. 24. haftamdan beri sürekli yattım. 24. haftada 3.3 cm olan rahim ağzı boyu 27. haftamda gittiğimde 2.0 a düşmüştü. Bu sefer daha bir korktum ve stres yaptım. 3 saatte bir prepar tablet kullandım erken doğumu önleyici. Düzelme olmassa dokto hastaneye yatırır serum verirriz demişti. Her seferinde gittiğimde rahim ağzı boyunda düzelme olduğunu gördük. Şu an 3 cm üzerinde.
30. hafta gibi doktora gittiğimde plesentanın aşağıda olduğnu söyledi doktor. Buda bir erken doğum riskiydi. Dikkat etmezsen kanaman başlayabilir dedi. Hala daha aşağıda ve yarınki doktor kontrolümde eger yukarı çıkmadığı görülürse sezeryane karar verilecek.
Plesenatnın aşağıda olması doktor diliyle plesenat previa demekmiş.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen bebeğim direndi ve şu an 37. haftaya girdik bile. İlaçları azalttım artık. Yarın doktor belkide hiç içme diyecek. 3 aydan fazladır yattım hep çok sıkıcı stresli günlerdi. Daha yeni ayaklanıyorum oda artık bebek hazırlıkları yapmak için. Allah bütün bu sıkıntıların mikafatını verirde inşallah sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilirim.
Bu kadar ayrıntılı yazmamın sebebide benim gibi olanlar varsa umut olsun diye.
İsteyen herkese sağlıklı hamilelikler diliyorum.

hadi ya baya şey yaşamışsın çok geçmiş olsun o prepardan bende içiyorum fakat bende açıklık falan yok ama rahimde bebek yamuk duruyor myomdan yer kalmamış ona büzülmüş yatıyo öyle hatta suratını falan göremedik ultrasonda bende 30 haftalıgım celestone diye iğnede vuruldum kuveze girmesin eger erken doğarsa ciger geliştirici bi iğne bakalım eger herşey normal giderse 38. hafta bitiminde sezeryan olcam bende başka exstra durumlar çıkarsa bilemem allh yardımcımız olsun

X