Mutfak Püf Noktaları Makarnayı kaynatırken tencerenin dibine yapışmaması için

enessa

İzmirdeyim
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
143
3
42
arkadaşlar makarna haşlarken tencerenin dibine yapışmaması için makarnayı suya attıktan sonra 10 defa karıştırın....hihoyyyt

canım bende aynı yöntemi uyguluyorum hiç sorun olmuyor çokta lezzetli oluyor!!!...cokacimcoook

canım bende az önce makarna yaptım ben haşlarken biraz yağ ve tuz koyuyorum yapışmıyor çok da güzel oluyor :1rolleyes:

ben makarnayı haslarken bıraz yag damlatıyorm o zaman yapısmıyo.bıde makarnayı cok haslamamak lazım o zmanda yapısıp kalıyo

cnm bende yağ ve tuz koyuyorum hiç yapışmıyor ama 10 kere de karıştırcam bundan sonra garanti olsun seni mi kırcam hem :)

Bende suyuna yağ damlatıyorum biraz hiç yapışmıyor. Ayrıca ben makarnayıda teflonda yapıyorum bugüne kadar hiç yapıştığını görmedim :CüvCüv:

evet bende önce karıştırıyorum biraz. çok az zeytinyağıda yapışmasını engelliiyor

benimde hiç yapışmaz birazcık yağ ve tuz atarım ayrıca geniş tencerede ve yeterince su kouyunca yapışmaz ..

kızlar patates kızartırkende yağa tuz dökersenız bıraz patatesler yapısmadan kızarır tabıı patateslerı yağ kızdıktan sonraatacaksınız rengıde daha güzel oluyor böyle yapınca

Yağ en mantıklı çözüm bence, hem makarnaar birbirine yapışmaz hemde tencerenin dibine yapışmaz.Suyu bol tutmakda önemli tabii

arkadaşlar makarna suyuna biraz yağ damlatırsanız yapışmaz ama yağ koymasanızda makarna ve pilav gibi yemekler pişerken çok fazla karıştırmamak gerekir. Çok fazla karıştırılırsa hem yapışır hemde hamur olur

X