Aşılama menogon kullananlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

cemre18

Herşey çocuklarım için
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
874
15
ben 2 sefer kullandım ilkinde günde birden 5 gün sonra günde 2 kullandım fazla geldi bıraktık hamile kaldım sonra gelişim bozukluğu olduğu için aldırdım ikincisinde ise günde 1den 5 gün kullandım ama sonra kist oluştu 5,5 cm ama yine 2 gün 1buçuk kullandım ve bıraktım kistin patlama tehlikesi var diye
şimdi korkuyorum sizde de iğneden kaynaklanan kistler oldu mu
doktorunuz folik asit veriyor mu benimki vermiyor acaba vermeli miCADIARZU:uhm:

ben 2 sefer kullandım ilkinde günde birden 5 gün sonra günde 2 kullandım fazla geldi bıraktık hamile kaldım sonra gelişim bozukluğu olduğu için aldırdım ikincisinde ise günde 1den 5 gün kullandım ama sonra kist oluştu 5,5 cm ama yine 2 gün 1buçuk kullandım ve bıraktım kistin patlama tehlikesi var diye
şimdi korkuyorum sizde de iğneden kaynaklanan kistler oldu mu
doktorunuz folik asit veriyor mu benimki vermiyor acaba vermeli miCADIARZU:uhm:

bende menegon iğneyi 3 kutu kullandım bende kist oluşmadı benimde doktorum folik asit vermedi ilk aşılamam oldu 18 aralıkta belli olacak sonuç iğnelerin kist yaptığını duymadım ilk sizden duyuyorum inşallah tekrar kistiniz oluşmaz sizde bende ve bebek arayan herkes bebeklerine kavuşması dileklerimle

Son düzenleme:
arkadaşlar selam. ben klomen ve çatlatma iğnesi kullanıyorum 3 aydır. Bu ay doktor yumurtalarımı büyütmek için menogon iğnesi verdi. 1 tane olmak üzere bugün iğneyi oldum. iğnenin toz ve su olduğu yazılmış çoğu topikte. bendeki ampüllerde bir tanesinde su gibi birşey var diğerinde ise tıkaça benzeyen bişey. Bu nedir bilgisi olan var mı? İkincisi bu iğnenin faydasını gören var mı yani hamile kalabilen?

arkadaşlar selam. ben klomen ve çatlatma iğnesi kullanıyorum 3 aydır. Bu ay doktor yumurtalarımı büyütmek için menogon iğnesi verdi. 1 tane olmak üzere bugün iğneyi oldum. iğnenin toz ve su olduğu yazılmış çoğu topikte. bendeki ampüllerde bir tanesinde su gibi birşey var diğerinde ise tıkaça benzeyen bişey. Bu nedir bilgisi olan var mı? İkincisi bu iğnenin faydasını gören var mı yani hamile kalabilen?

evet canım iğne o şekilde oluyo senin tıkaça benzer dediğin şey aslında toz suyu toza boşaltılıp vurulyo
bende menogon iğnesiyle aşılama yapılarak hamile kaldım
inşallah sende faydasını görürsün..

Bende kullandım ama yumurtaları aşırı uyarınca bırakmak zorunda kaldık sonuç alamadım yani ama ben pkoluyum herkeste böyle olcak diye bişey yok inş size faydası olur

merhaba arkadaşlar .bende menegon kullandım. ilacın miktarı az geldiği için doktorum 11 tane kullandırdı.sürekli yumurtaları gözlemledi.ve sonunda olgun 20 milimlik bir yumurta oldu. aşılama yapıldı.ve şimdi bitanecik kızıma hamileyim.ben buna doktorumun başarısı diyorum.kendisi çapa profosörü.ve çok şeker bi adam.çok zor süreçler ama inanın sonuca ulaşacaksınız.sakin olun ve doktorunuzu iyi bulun.

hepinize teşekkür edeim arkadaşlar. Bana 17 mm olan yumurtamı biraz daha büyütmek için verdi doktor. 5'lik aldım,sadece bir tanesini kullandım. İnşallah diğerlerine gerek kalmaz.
Hepinize sevgiler

Bende kullandım ama yumurtaları aşırı uyarınca bırakmak zorunda kaldık sonuç alamadım yani ama ben pkoluyum herkeste böyle olcak diye bişey yok inş size faydası olur

benim de günde 1 olunca az geliyordu 2 olunca yumurtalık fazla çalışıyordu bu ay hep günde 1 kullandım sonra 1,5 ama hiç çalışmadı doktorum izinli olduğu için aynı astanede başkabi dktora yönlendirdi beni o baktı dün bencsenin vücudunda lh var ve bu ilaçta da lh var o nedenle yumurtalıklar çalışmadı dedi ilacı değiştireceler önümüzdeki ay iki doktor birden takip edecek:içelim:

ben de ilk bu ay kullandım
17mm olmuş bi yumurtam,dr 1 gün sonrasına çatlatma iğnesini vurunmamı söyledi
ama 7-8 tane yumurtam varmış
dr iyi dedi ama hayırlısı bakalım sonuç bekliyorum

ben menegonu bıraktım
onun içinde lh vaarmış ben de lh varmış zaten ondan bu ay yumurtalığıma etki etmedi cilt ltına yaplan bir ilaç kullanacağım

Önceki doktorumun yönlendirmesiyle 2 kutu menagon kullandım ve 3.bir kutu daha almamı istemişti ama 2 kutuyu kullanırken hesaplamayı yanlış yapmasından dolayı regl oldum ve 3.kutuyu boşuna almış oldum..
Doktorun hesap hatasına kızıp Prof Dr Bülent Baysal'a gitmeye başladım.
Bülent Bey yaşımın küçük olması nedeniyle menagon un bana uygun olmayacağını söyleyip başka bir ilaç kullandırttı ve ilk aşılmamamızı yaptık ne yazık ki 15.gün regl oldum .
şimdi 2.deneme için yine Bülent Bey ile görüşüyorum , dediğim gibi önceki doktorumun yanlış yönlendirmesinden kaynaklı elimde 1 tam kutu + 1 doz menagon mevcut..
İlacı buzdolabının yumurtalık kısmında sakladım dışarıda bekletmedim hiç..
İsteyene foto da gösterebilirim.Bundan sonra Bülent Bey ile yoluma devam edeceğim için bu ilacı kullanmayacağım..

Eğer bu ilacı kullanan varsa 100 liraya 1 kutu + 1 doz ilacı verebilirim..
İstanbul Beşiktaştayım..

Önceki doktorumun yönlendirmesiyle 2 kutu menagon kullandım ve 3.bir kutu daha almamı istemişti ama 2 kutuyu kullanırken hesaplamayı yanlış yapmasından dolayı regl oldum ve 3.kutuyu boşuna almış oldum..
Bülent Bey yaşımın küçük olması nedeniyle menagon un bana uygun olmayacağını söyleyip başka bir ilaç kullandırttı ve ilk aşılmamamızı yaptık ne yazık ki 15.gün regl oldum .
şimdi 2.deneme için yine Bülent Bey ile görüşüyorum , dediğim gibi önceki doktorumun yanlış yönlendirmesinden kaynaklı elimde 1 tam kutu + 1 doz menagon mevcut..
İsteyene foto da gösterebilirim.Bundan sonra Bülent Bey ile yoluma devam edeceğim için bu ilacı kullanmayacağım..

İstanbul Beşiktaştayım..
senin yaşın kaç arkadaşım

cemrecim merhaba benimde yaşım 21 bu ay aşılama yapıldı bende menagon kullandım neden yaşı genç olanlara verilmiyomu acaba...

cemrecim merhaba benimde yaşım 21 bu ay aşılama yapıldı bende menagon kullandım neden yaşı genç olanlara verilmiyomu acaba...

bence değil canım çünkü benim yaşım 39 bende menegon kullandım ama tutmadı aşılama bence başka nedenlerdendir

İstanbul Beşiktaştayım..
ilaç zaten 110tl nekadar cömertsin tatlım kaydirigubbakcemile3

sadberkin doktoru öyle demiş ama bilmiyorum ben 27 yaşındaydım bana vermişti doktor yaşla alakalı olamaz heralde vücudunun ona gereksinimi varsa verilir bence

Valla arkadaşlar ben 18tane menagon ıgne oldum ama ıse yaramadı yanı yumurtlama olmadı benım durumumda bu ıgnenın ıse yaramadını ve yasıma gore uygun olmadını soledı dr um hatta sag yumurtalık fazla buyumeye neden olmuştu o iğne :KK43: .Ama klomen haptan bır kutu aldım ve ıkı tane yumurtam buyudu ve asılama oldum tutmadı ama en azından buyuttu yumurtayı ıgne hem pahalı hemde bana zarardan baska bısey saglamadı !!. Bence dr cok onemlı !!Herşeyden once para göz dr lara ınanmamak lazım kesınlıkle Prof. tercih etmek lazım !!Ben ıkı dr dan kazık yedıkten sona akıllandım sımdıkı dr um gayet ıyı ınsallah kavusucam bebişime güveniyorum bülent bey'e :)

X