Çocuk Hastalıkları Ferro Sanol

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
282
3
40
sevgili anneler,
bebisime demir damlasi olarak ferro sanol veriyorum ama tek kelime ile
igrenc bir tadi var. Bebisim cok tiksiniyor, haksizda sayilmaz ben bile
igrendim. Daha güzel bir tadi olan demir damlasi kullananiniz var mi?
bide kullananlar ne zaman ve kaç damla veriyorsunuz
tavsiyelerinizi bekliyorum

bugün bizede verdiler daha kullanmadık yarın başlicaz günde 5 damla tadı nasıl bilmiyorum gidimde bi bakim kokusuna:bbo:

bende veriyorum,4,5 aylık oğlum,günde 9 damla dedi hemşiremiz,kötü bir tadı olduğu kesin mandalina suyu ile ver dedi ya da en azından içince bir kaşık su ver ki ağzında kalmasın diye de sıkı sıkı tembihledi,damaklarda siyahlık yaparmış :KK43: napalım,sağlık için dikkatli bir şekilde vericez arkadaşlar..

o kadarda kötü değil canım gyno ferro sanol şekerli bir tadı var.. damla sayısı kilosuyla orantılı kaç kiloysa o kadar damla veriliyor.. c vitamini içeren mandalina portakal gibi sıvılarla verirseniz bağırsaktaki demir emilimi hızını artırır.. sevgilerimle...

bizede dün verdiler bugün başlıcam 8 damla sütünle karıştr ver dedi ebe yada m.suyuyla kokusu güzel ferro sanol un ama tadına eray baktı ve iğrendi ben daha önce duymuştum paslı demir gibi diye gerçekten öyleymiş agzından tadını geçirmek için çok ugraştı zavallı kocam bende hafif dilimin ucuyla baktım iyyyyyyyyyk çok kötü ya midem bulandı çıkaracaktım nerdeyse bide ertuğ normal ilacı bile içmiyo dışarı atıyo diliyle napcam bakalım belki sever

bizde başladıkk..ferrum damla.günde 10 damla tadı pekte kötü sayılmaz.yalnız damlaya başladığımızdan beri kakasını boyuyorr yemyeşill kına gibi:KK43:(.çok zor içiriyorum damlayıı..birde kıyafetine falan damlarsa kesinlikle çıkmıyoo...

bizde 2 hafta önce başladık tadı iğrenç benimki hiç sevmiyor hemen çıkarıyor ve size tavsiyem çok dikkat edin lekesi çok zor çıkıyor rengide değişiyor aktığı kumaşta biz 4 damla içiyoruz

ben bugün başladım benim pijamam egenin pijaması uyku tulu herşeye bulaştı o kadar kötü mü diye baktım yeemek yiyemedim.günde 9 damla veriyorum bende ama hakikaten kötü.bu aradadamağı boyuyomuş dediniz önlemek için ne yapmak gerek

hepniz başlamışsınız elvin 5 aylık oldu ama biz hala başlamadım.biz henüz sadece multıtabs vitamin damlası kullanıyoruz.bu hafta gittiğimde soracağım bakalım verecek mi?

kızlar bide ebe bana emzirmeden yarım saat önce yada emzirdikten 2 saat sonra ver demişti ama kızım sürekli emmek istiyoo 2 saat zor dururur acıkıncada kıyameti koparır sisede böyle dedilermi sizler ne zaman veriyosunuz farkediyomu açken yada tokken verilmesi

kızlar bide ebe bana emzirmeden yarım saat önce yada emzirdikten 2 saat sonra ver demişti ama kızım sürekli emmek istiyoo 2 saat zor dururur acıkıncada kıyameti koparır sisede böyle dedilermi sizler ne zaman veriyosunuz farkediyomu açken yada tokken verilmesi

tokken verirsen kusuyor çünkü o zaman her yer batıyor emdirdiğinde boşuna gidiyor kıyafetlerde çöpe gidecek gibi oluyor.lekesi kesinlikle çıkmıyor ya çıkartabilen var mı?
bu arada damakta leke kalmıyo sadece dişi çıkan bebekler damladan içtikten sonra bi kaşık da su içmeliler çünkü dişte koyu renkli lekesi kalabiliyr.Portakal ve mandalin asitli arkadaşlar hemde çok asitli bence vermeyin ben verdim doktor kızdı asitli şeyi sakın verme bi daha diye ,haberiniz olsun .leke çıkarma konusunda bilgilendirirseniz beni sevinirim:)
kosla falan ii geldiyse nolur yazın da alayım feci oldu kızımın yelekleri ...Çok üzgünüm çoook

Bizde 10 gün oldu başlayalı. İlk tadına bakmak istedim bir damlası beni mahfetti. Dilim damağım dişlerim simsiyah oldu cadıya döndüm, tüm gün ağzımın tadı olmadı paslı demir yalamış gibi oldum ıyyyyy iğrençti. Bende kızımın ağzına damlatamam o iğrenç şeyi diye süt verirken bir başka biberona azıcık süt koyuyorum içine 7 damla ferro damlatıp o sütü veriyorum biter bitmez normal sütünü dayıyorum ki ağzında o iğrenç tat kalmasın diye. Süt bile simsiyah oluyor o pis şeyi koyunca garibim minik bebeklerimiz nasıl içiyor anlamıyorum.

Bu arada Lina'nın kakasını boyamadı yine sarı çıkıyor ama bende aynı markanın kapsülünü kullanıyorum benimkini boyuyor. Sizin bebişlerin kakası nasıl?

iğrenç ya o damlaaaaaaaaaaa. verirken içim acıyor benim. ben meyve püresine damlatarak veriyorum. ikişer ikişer yoksa ne yediyse çıkarıyor. hayatımda böle iğrenç bişiy tatmadım ben. inşaat demirinden mi yapıyolar nedir.
kilosu kadar verin dedi bize de dr.

kızlar hepiniz 9 veya 7 damla veriyosunuz bide 5 damla verin dedi hemşire

kokuna baktım iğren.. demir kokuyoo kuzular nasıl dayanacak bu tadaa

canım bzim kakamızda koyu yeşil bazen siyaha yakın dün yazmıştım hatta baya da telaşlandım ama damladanmış. damlanın etkisi geçince sarıya dönüyo

arkadaşlar birde özele gittim dr. ferro sanol içiyormu dedi evet dedim başladık tamam ama o bitince sadece ferro var onu kullan diğeri ileride dişleri çıktığında dişlerini boyuyor dedi sağlık ocağına gittiğimde sorucam bu arada banada aç karnına ver demişlerdi

bende ferrum un damlasını kullanıyorum dr dun verdi 8 damla vereceksin dedi devit-3 de devam dedi acaba nekadar su içirmeliyim bizimki de hiç sevmedi ne yapalım mecburuz

arkadaşlar bizde dün doktora gittik ferrum verdi bizede emzirmeden 1 saat önce açkarna ver dedi eczacıda aç ver dedi sütle karıştırılmaz biliyorum ama bende tabletini içiyorum hamileykende içiyordum süt içince 1.2 saat sonra içerdim hapı yinede bilmiyorum kızım dün içti 7 damla verdi ben çay kaşığına damlatıp verdim deviti tanıyor kesinlikle ağzını açmıyor minicik şey ne kadar kuvvetli açmıyor kesinlikle hep dışarı gidiyor kaşıkla veriyorum artık ek gıdaya geçmedik sadece su günde 2 sefer 25 ml ver dedi suluk başlayabilirsin dedi kızıma arada 1.2 çay kaşığı zorla veriyordum napcam bilmiyorum hatta babası videoya çekti uyüzünü acayip buruşturuyor hiç sevmiyor suyu

X