Evde trambolin kullanan var mı?

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12
merhaba arkadaşlar! sizlere bir sorum olacaktı.ev tipi tambolin kullanan var mı? evde tambolin kullanan veya bu konu hakkında görüşleri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.almayı düşünüyorum ama karasızım.kullanışlı mı?gerçekten üzerinde iyi egzersiz yapılıyor mu?vb..
bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.şimdiiden teşekkürler!

Trambolinde sıçramak bağışıklık sistemini güçlendirmeye,vücudun temizlenmesine ve kilo vermenize yardımcı olur.
Kesinlikle tavsiye ederim..
Sizin için aşağıya trambolinle ilgili bir yazı ekledim..
Yalnız size tavsiyem egzersize başlamadan önce en az 15 dakika ısınmanız..
a.s.

Ne kadar süreyle zıplamalısınız?
5 dakikalık seanslarla başlayın ve giderek gelişen zindelik durumunuza göre dereceli olarak artırın. Haftada 3 seanstan başlayarak günde 3 seansa kadar çıkın ve seans başına 15 dakika çalışın..

Önerilen egzersizler

Trambolinde amaç yalnızca yapabileceğiniz kadar yükseğe zıplamak değildir, aynı zamanda da çeşitli ritmik zıplama hareketleri size fayda sağlar. Dengenizi, koordinasyonunuzu ve dayanıklılığınızı güçlendirmek için farklı hareketler yapın:

Hafif sıçrama: Trambolini kullanmaya yeni başlayanlar trambolinin yüzeyinden ayaklarını kesmeden yavaş yavaş sıçrama hareketidir.
Yürüme, koşma: Bir kez trambolin üzerinde denge kurulduktan sonra dizleri yukarıya çekilerek yapılan yürüyüş ve koşu hareketidir.

Twist: Ayaklarını tek bir yöne doğru bakıp, vücudun üst kısmının ise diğer yöne doğru baktığı konumda yapılan bir o yöne, bir buyöne sağlı sollu sıçrama hareketidir.

Jumpin Jacks: Klasik “jumpin jack” olarak bilinen hareketin (aşakları ve kolları açarak sıçrama) trambolin üzerinde yapılmasıdır. Bu daha gelişmiş bir harekettir ve trambolinde yapıldığında adaleleri ve kardiyovasküler dayanıklılığı geliştirir ve eklemleri, sert bir zeminde yapıldığından daha fazla korur.

Alıntıdır

Sıçramanın Faydaları

Gününüze canlılık katın! Sıçramak sağlığınızı güçlendirmenin en kolay ve eğlenceli yollarından biridir. Günde, trambolin üzerinde geçireceğiniz bir kaç dakika, size fazla kilolarınızdan kurtulmak, vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gibi faydalar sağlar; öte yandan iyi bir idman da yapmış olursunuz. Sıçrayın, sonuçlarından memnun kalacaksınız.

Kilo verdirir

Sıçrama fazla kiloları yakmak için iyi bir egzersizdir. Düzenli sıçramak, koşu, bisiklet veya yüzmede olduğu gibi vücutta kalorilerin yakılmasını sağlar. Sıçrama yoluyla lenf sistemi uyarılır. Böylece egzersiz esnasında metabolizmanın hareketlenmesinin sonucu ortaya çıkan asitli atıkların, toksinlerin vücuttan atılması daha kolay hale gelir.

Enerji artırır

Ritmik sıçrama büyük adele gruplarını çalıştırır, soluk alıp vermeyi ve kan akışını hızlandırarak kalbin ritmini düzenler. Bu dolaşımın hızlanması hücrelere taşınan oksijeni ve besin miktarını da artırarak vücudun, enerji seviyesini yükseltir, canlılık sağlar.

Eklemleri korur

Sıçrama güvenli ve faydalı hafif etkili bir idmandır. Trambolinde sıçramak, sert bir zeminde yapılan benzer idman hareketlerine göre, eklemler üzerinde hissedilen darbelerin etkisini çok aza indirdiğinden, çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getirir. Bu nedenle eklem sorunları ve sırt ağrılarına karşı çok etkili bir egzersiz yöntemidir.
Detoksu destekler

Sıçramak vücudun kendi kendisini temizlemesine mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Lenflerimiz, kalbimiz gibi bir pompa değildir; lenf dolaşımının uyarabilmesi yerçekimine ve adele hareketine ihtiyaç vardır. Trambolin üzerinde ritmik sıçrama her ikisini de sağlar. Vücut ısımız yükseldiğinde terlemeye başlarız, böylece deri yoluyla vücudumuz asitli atıklardan temizlenir. Sıçrama yoluyla büyük adele gruplarının konsantrasyonu, vücudu alkalize eden oksijeni bütün dokulara taşır, karın bölgesindeki organları uyarır ve katı atıkların bağırsaklarımızdan geçişini destekler ve kolaylaştırır.

Bağışıklığı güçlendirir

Bağışıklık hücrelerimizin çoğu lenf sistemiyle taşınır. Lenf dolaşımını güçlendirmek, bu hücrelerin bütun vücudumuzda hareketliliğini ve faaliyetlerini de artırır, vücudumuzun enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.
Sinir sistemini geliştirir ve sakinleştirir

Zıplama hareketiyle, yani vücudumuzun yukarı ve aşağı doğru yaptığı ritmik hareketle, vücudumuzu daha iyi hisseteriz, farkına varırız, deri duyu olarak adlandırılan hissimiz uyanır. Farklı hareketlerin biraradalığı koordinasyonumuzu zorlar ve geliştirir. Sıçrama aynı zamanda iyi bir sters arttırıcıdır, çünkü birbirini tekrar eden sıçrama, sizi bir çeşit trans hali gibi kendinizden geçirir, gevşemenizi sağlar.
-alıntıdır-

Trambolin, çocuklar ve yetişkinler için vücudu ve beyni disipline edici mükemmel bir jimnastik ve eğlence aletidir. Tüm gün vücudun yükünü çeken bacaklar için egzersizlerin yanında en etkili yöntemlerden biri de trambolinde zıplamaktır. Günde iki defa sadece beşer dakika trambolin egzersizi formda kalmak için yeterli olacaktır.

-alıntıdır-

valla bende almayı çok istedim ama zıplarken tavana çarpmayalımkaydirigubbakcemile3
benim oğlan içinde eğlenceli olur diye düşünmüştüm
güzel başlık olmuş umarım cevap verenler olur benimde merak ettiğim bi konu

keşke müsait bir evim olsada her türlü spor aletini alabilsem.
Eşim söz veri ama Allah kısmet ederde büyük bir evimiz olursa bir odasını spor odası olarak kullanacağız.
Kondisyon bisikleti , koşu bandı , masaj koltuğu , ve şimdide trambolin

aslında eşime eliptik bisiklet aldıramadım.esas aldırmak istediğim oydu.ama bu alette hoşuma gitti.hem fiatı daha uygun.
eğlenceli olabileceğini oğlumun da oynayabilceğini düşündüm.
ama kullananların yorumlarını okumadan almak istemiyorum.
alıp da bir köşeye atmak ,pişman olmak istemiyorum.

trambolin kaslar için çok yararlı bi spor bizde yazlıkta bahceye koyduk kocaman bitane parmak uclarımda zıplamaya calısıyorum genelde düşe kalka alıştım artık,popo ve bacak kasları için oldukca faydalı,hemde çoook eğlenceli ah nasıl özledim trambolinimi şimdi yaa :KK43:

trambolin kaslar için çok yararlı bi spor bizde yazlıkta bahceye koyduk kocaman bitane parmak uclarımda zıplamaya calısıyorum genelde düşe kalka alıştım artık,popo ve bacak kasları için oldukca faydalı,hemde çoook eğlenceli ah nasıl özledim trambolinimi şimdi yaa :KK43:

gerçekten mi , buna sevindim. hihoyyyt
sizin bahçedeki trambolin yuvarlak mı,ipleri var mı?

trambolin resmi eklemeye çalıştım ama oldu mu bilemiyorum

Eklentiler

• $trambolin_copy.jpg
    $trambolin_copy.jpg
    10,5 KB · Görüntüleme: 466

böyle söylüyorsan resimde gösterdiğim trambolinin ipli olanını almak lazım.

gerçekten mi , buna sevindim. hihoyyyt
sizin bahçedeki trambolin yuvarlak mı,ipleri var mı?

hayır cnm bizimki dikdörtgen şeklinde ağları var,düşsende bişi olmuyo yani.deli gibi zıplıyorum taa ki kemiklerim ağrıyana kadar sonra sucuk gibi terlemiş oluyorum cupp havuzaa okadar zevkliki anlatamam

hayır cnm bizimki dikdörtgen şeklinde ağları var,düşsende bişi olmuyo yani.deli gibi zıplıyorum taa ki kemiklerim ağrıyana kadar sonra sucuk gibi terlemiş oluyorum cupp havuzaa okadar zevkliki anlatamam

cevabın için teşekkürler.a.s.
senin dediğin trambolin çok güzel canım ,eminim çok zevklidir,ama bizimki daha küçük boyutlarda birşey.ipleri olursa sorun olmaz gibi geliyor ,ama işte kimse kullanmadığı için insan cesaret edemiyor.:uhm:
resimde gösterdiğim gibi benim dediğim.
ondan kullanan yok mu acaba???

bende merak ediyorum hepsiburda da vardı voit trambolin 100 lira civarı, yorumlar süper ama kk dan biri tavsiye etse daha cesaretli olucam almak için

offf çok güzel bişey bu yaa ben de bayılırım trambolinde zıplamaya ama anca şenliklerde parklarda festivallerde falan benneyaptımki apartman dairesine alınır mı ki acaba ya bunun için zemin kat şart değil mi, tavan kirişlerine çok büyük yük bindirir mazallah evi yıkmayalım bi de

offf çok güzel bişey bu yaa ben de bayılırım trambolinde zıplamaya ama anca şenliklerde parklarda festivallerde falan benneyaptımki apartman dairesine alınır mı ki acaba ya bunun için zemin kat şart değil mi, tavan kirişlerine çok büyük yük bindirir mazallah evi yıkmayalım bi de

resmini yükledim.istersen bir bak...
benim söyledğim trambolin küçük boyutlarda.

sevgili chess'in bahsettiği yorumlardan biri...

VAKIT NAKITTIR DIYENLER
Trambolin tam anlamiyla, spor yapmak icin vakti olmayan, calisan insanlara yonelik bir spor aletidir.

Icerisinde bulunan cd de bir bayan sporcu trambolinin uzerinde yapabilecegimiz hareketleri gostererek insani resmen rahatlatiyor.

Sanildigi gibi trambolin sadece ziplamak icin degilmis.Ayni zaman da da evin bir kosesinde her turlu hareketleri yapabilecegimiz bir aletmis.
Sadece ziplamak icin aldigim trambolinimi simdi 45 dk suren cd si ile birlikte spor amacli kullanmaya basladim.Cok tesekkurler.
CIGDEM OKTEN - Yaş: 37 , SEYHAN/Adana/Türkiye

aynı zmanda katlanabiliyor olması ilgimi çekti.istediğin zman katlayıp bir yere kaldırabilirisn.yer kaplamaması oldukça iyi.
ama hala kararsızım :KK43:
keşke kk da kullanan birileri olsaydı tüm sorularımızı ona sorardık.

X