süt arttırıcı besinler

valla canım süt için benim bildiğim en faydalı 3 şey;

su+uyku+mutluluk

ve bunlar kilo aldırmıyo. :)

bu formül bende gecerli inşallah sende de gcerli olur. hiç kimsenin moralini bozmasına izin verme ve fırsat buldukça dinlen.

Umarım işe yarar. Gazete bir profesörün yazısında okumuştum. Bir hafta boyunca öğle ve akşam yemeklerinden önce bir tutam 5-6 gram dereotu yemek ciddi bir şekilde sütü arttırıyormuş. Bir deneyin ben dereotu aldım deneyeceğim.

Umarım işe yarar. Gazete bir profesörün yazısında okumuştum. Bir hafta boyunca öğle ve akşam yemeklerinden önce bir tutam 5-6 gram dereotu yemek ciddi bir şekilde sütü arttırıyormuş. Bir deneyin ben dereotu aldım deneyeceğim.

bunu bende duymuştum ama uygulayamıyorum, dereotundan çok iğreniyorum :KK43:((((

bende en çok işe yarayan tahin helvası ve üzüm kompostosu oldu, dereotunu hamileliktede troid için tüketmiştim

helva yediğim gün göğüslerim taş gibi oluyo ,daha emzirmek için açtığımda fışkırıyo resmen..ben bu yüzden fazla yiyemiyorum ,patlar yoksa :))

bazen bizimki çok emince boşalıyor ya göğüslerim o zaman yiyorum hemen süt oluyor ama varken yediğimde çok şişiyor..

ebukacim nasil yapiyosun kompostoyu? benim sütle bi problemim yokta canim cekti bianda(juli duymasin ama)

herkeze merhaba
bana bebegimin dr şunları önerdi ve çok işe yarıyo;
1)ülker laktaz süt (normal sütler gaz yapıyo ve bu marka digerlerinden çok daha iyi)
2)ananas suyu bunuda sek ananas suyu alıyorum çok güzel tadı
3)boza
4)humana emziren anneler için satılan çay
5)hurma (hurmanın kilo yaptıgını sanmıyorum dogal bişey fazla tüketmemek lazım) tabi
ve hurma yedigimde inanılmaz susuyorum günde en az 3 lt su tüketin derim.
bide ıhlamur için bebeginizde daha rahat uyuyacak göreceksiniz çok rahatlatıyo

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan bol anne sütü için özel bir formül:
600ml. su kaynatılır, 7 – 8 adet doğal kuru incir önce soğuk su ile yıkanır, daha sonra kaynamakta olan suyun içine incirler atılır ve 5 dakika daha çok kısık ateşte kaynatılır, dış kabuğu soyulup, yıkanmış ve ince dilim dilim doğranmış 1 adet iri kum havuç, incirli suya ilave edilip, 4 dakika daha kaynatılıp ılıtılır. Ilıtıldıktan sonra süzülüp ikiye bölünür, sabah ve akşam yudum yudum içilir.

Bu kür yemeklerden 1/2 saat önce veya 1 saat sonra uygulanır.
15 gün uygulandıktan sonra ara verilir.
İhtiyaç halinde tekrar aynı şekilde tekrar edilir.

çilekcim, komposto için, önce meyveleri soy, dilimle sonra suyla dolu tencereye at. kaynadıktan sonra, meyveler yumuşuyo zaten, anlarsın sen de. o zaman şekerni koy, biraz daha kaynat. bu kadar. şeker ben kafama göre koyuyom, ölçüm yok. 1 su bardağı koy, 1 kiloya. tatlı gelirse, sulandırırsın sora.

bende helva kilo aldıracak die yemiyorum

kendime inanamıyorum bu kadar yorulmaya ve uykusuz kalmaya neden kilo vermem durdu diye düşünüp duruyordum, yediğim hevalar hiç aklıma gelmiyordu nedense-tatlicadiarzu- hamilelik öncesi kiloma döndüm ama bu tempoya dahada vermem gerekirdikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar benim de genelde sütüm az oluyor ama size tecrübelerime dayanarak kabak tatlısının ciddi anlamda sütü artırdığını söyleyebilirim..bu arada ben de bir kasım annesiyim ve sizin yazılarınızı sürekli takip ediyorum...umarım benim de sizlere bir katkım olur..herkesin bebişine sağlıklı ve annelere de bol sütlü günler dilerim..

X