evleneceğiniz insanda nelere dikkat ettiniz

E

EU3

Ziyaretçi
huyunu suyunu iyi analiz edebilmek, gercekten taniyabilmek ve is isten gectikten sonra kotu surprizlerle karsilasmamak icin evleneceğiniz insanda nelere dikkat ettiniz? Ben karsimdakinin sozlerini ve davranislarini birlestirip ona gore yorum yapiyorum, sirf soze aldanmiyorum.

Siz evlendiniz ve su an mutlusunuz, peki onu iyi tanimak ve bu karari verebilmek icin nelere dikkat ettiniz, bu adam boyleyse buna guvenilir, bundan iyi koca olur dedigini noktalar nelerdi?a.s.:nazar:

ekleme yapmak istiyorum su anda benle cok ilgilenen, hayalindeki kizi buldugunu dusunen, asagida saydiginiz ozellikleri simdilik tanidigim kadariyla ilerde beni yaniltmazsa tasidigini dusundugum biri var yani aileye cok onem veriyor, annesi babasi iyi anlasiyor anladigim kadariyla, babasi da annesine saygili yani aileden bunlari gormus, icki ve sigara kullanmiyor, dine onem veriyor gibi ozelliklerini de sayabilirim ama henuz tam tanimis degilim

iste boyle biri var ama ben ona karsi bisey hissedemiyorum cunku dis gorunus olarak beni hic cekmedi, o ise beni tanidikca beni daha cok sevdigini soyluyor, ben ona umit vermiyorum her firsatta bunu soyluyorum sadece birbirimizi tanimaya calisiyoruz diyorum o da ben beklerim sen beni sevene kadar diyor

durum bu yani keske ondan elektrik alabilseydim cunku huylari zor bulunuyor bu devirde :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
allah inancı olması,sözünün eri olması,kötü alışkalnlıklardan uzak olması,saygı duyup,beni anlama çabası içinde bulunması,çalışkan,hırslı ve azimli olması, aile kavramına değer veriyor olması ve tabi beni önemseyip el üstünde tutması vs..eşimde bunları görmüştüm ve yanılmadım...

herseyden once saygılı olmalı...allah korkusu olmalı...durust olmalı...asla yalan soylememelı...
her seyını paylasmalı...eşını hızmetcı gıbı yada zevkı ıcın kullanmaktan cok ...arkadas dost olmayı bılmelı...asla ne sozle nede fızıksel gucle sıddette yatkın olmamalı...
ev kavramını aıle kavramını bılmelı...gozu dısarda..ve baskalarında olmamalı...
kaybetmenın ne demek oldugunu bılmelı ve ona gorede sahıplenmelı...

herşeyden önce dürüstlük,sadakat,beni sevmesi çok önemli,beni sevdiğini bilmeliyim, her zorluğa göğüs gerer,her şartta yaşarım,kuru ekmeği paylaşırım,yeterki dürüst olsun.insan olsun.

Dürüstlük, asla yalan söylememe, birlikteyken eğlenebilmek ve güzel vakit geçirebilmek, bana düşkün olması, saygı duyması.Bu arada ben çıkmış olduğum erkeklere hep küçük bir test yapardım evlenmeden önce tabi. Bunu evlendiğim kişiye de yaptım. Bilinli olarak kızdırdım. Hayat herzaman güllük gülistanlık değil. Biraz cici kız pozlarından çıkıp bakalım kızınca nasıl tepki gösteriyor diye denedim. Sinirli bir insan mı, kolay sinirleniyor mu, tepkisinin sınırları nedir bunları denedim tabi aşırıya kaçmadan. Herkese tavsiye ederim:)

Dürüstlük, asla yalan söylememe, birlikteyken eğlenebilmek ve güzel vakit geçirebilmek, bana düşkün olması, saygı duyması.Bu arada ben çıkmış olduğum erkeklere hep küçük bir test yapardım evlenmeden önce tabi. Bunu evlendiğim kişiye de yaptım. Bilinli olarak kızdırdım. Hayat herzaman güllük gülistanlık değil. Biraz cici kız pozlarından çıkıp bakalım kızınca nasıl tepki gösteriyor diye denedim. Sinirli bir insan mı, kolay sinirleniyor mu, tepkisinin sınırları nedir bunları denedim tabi aşırıya kaçmadan. Herkese tavsiye ederim:)

iyi bir test cidden, ben de deneyecegim bakalim ne sonuc verecek
mesela ne yapiyordun kizdirmak icin ornek verebilir misin

Açıkcası ben sadece beni ondan daha fazla sevebilecek biri olmadığını düşündüğüm için evlenme kararımı adım.. Masum duruşu da beni çok etkiledi.
Hayat, zaman ne gösterir bilinmez, ama ben bunlardan ve daha bir çok şeyden etkilendim insan hayır diyemedimi diyemiyor.
Ancak evlilik zor, kimle yaparsanız yapın gerçekten zor.

Mesela ne biliyim mesela bi sus dedi diyelim atıyorum. Susmazsam nolur denebilir. Bakalım tepkisi nolcak diye anladın mı.:)

kredi kartı limitleri
gayrimenkulleri
efenime söylim kaç jeepi kaç evi var
tatillerimizi her yaz farklı bi ülkede gecirebilmemiz icin yeterli birikimi var mı falan filan gibi gereksiz detaylar işte aman pek secici değilimdir :nazar: -tatlicadiarzu-

evlilerden cevaplari bekliyorum arkadaslar, evli ve tecrubeli arkadaslar, yazanlara da cok tesekkur ederim

evlilik matematik işlemi değil malesef...
artılarla eksiler aynı değerde değil...
her insanın genel kriterleri vardır muhakkak ama aşksa söz konusu olan o kriterler olmasa da oluyor...
tabiki çok köklü farklardan bahsetmiyorum, mutlaka ortalama uygun şeyler olacaktır ama gerisine kalbin karar veriyor...
eşimi ilk gördüğümde söylediğim cümleyi hiç unutmam...çok sonra etkiledi beni...
bana göre yanlışları yok muydu vardı...önemli olan o yanlışlarınını benim hayatımı ne kadar etkileyeceğiydi...hayatıma katacağı güzelliklerin çok daha fazla olduğuna karar verip evlendim ben...
mutluyum çok şükür...
bir de benim ailemin kesin kuralları vardı bazı konularda...sadece benim için değil erkek kardeşim için de geçerli olan...karşımıza öyle insanlar çıkarmayacağınıza eminim demiştir babam, herzamanki taktiğiyle...öncelikle onlara baktım kabul ediyorum...ailemin itiraz edeceği bişey olmayınca seçim bana kaldı...devam ettim...iyiki de ettim...

esimi fazlasiyla iyi taniyordum sanirim, kankamdi.. gizlli gizli asikmis bana meger, aciklayinca bendede kipirtilar basladi zamanla.. okadar iyi tanimanin verdigi güvenden sanirim düsünmedim pek aniden gelen evlilik teklifine evet demek icin..
Iyikide evet demisim:asigim:

esimi fazlasiyla iyi taniyordum sanirim, kankamdi.. gizlli gizli asikmis bana meger, aciklayinca bendede kipirtilar basladi zamanla.. okadar iyi tanimanin verdigi güvenden sanirim düsünmedim pek aniden gelen evlilik teklifine evet demek icin..
Iyikide evet demisim:asigim:

kankalıktan sevgililige gecis hem zor hem guzel olmalı:nazar::nazar:

İkili ilişkilerde bence en önemli konu saygı ve güven..Eğer sana saygı duyuyorsa ve seni umursuyorsa öncelikleri arasında sen varsan ve her anlamda güvenebileceğin biriyse değerlendirmelisin. Zaman içinde onun sana karşı olan tavırlarından ona birşeyler hissetmeye başlayabilirsin.Mesela birgün hasta (bitkinlik, soğuk algınlığı gibi) olduğunu söyleyip onun sana olan ilgisini test edebilirsin bakalım nasıl davranıyor..

X