Aşılama aşılama nasıl bişey bilen var mı?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

balra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
1
0
öncelikle herkese merhaba
27 yaşındayım.3.5 senelik evliyim.eşimin ve benim tüm testlerimiz normal çıktı.rahim filmi çektirdim.tüplerim de açık.fakat bu ay 1 sene oldu ve hala hamile kalamıyorum.adetlerim de çok düzenli.aşılama hakkında bilgisi olan var mı?ağrılı bişey mi?ya ada aşılama öncesi neler yapılıyo?yardımcı olursanız sevinirim.

yumurtlama takibin yapılıyor yumurtaların gelişimine bağlı günde de çatlatma iğnesi yapılıyor.. 24-36 saat sonrasında aşılama yapılıyor.. öncelikle eşin labaratuara spermini veriyor,temizlenip hareketliler ayıklanıyor sonra normal vajinal muayene masasına yatırılıyorsun spekulum yerleştiriliyor önce vajina temizleniyor sonrasında spermlerin rahatça hareket edebilmesini ve beslenmesini sağlayan kayganlaştırıcı jel sıkılıyor en sonunda da sperm kanalın başına kadar bırakılıyor.. hepsinin toplamı 5-10dk lık bi işlem ağrısız sızısız.. en fazla yarım saat ayakların yukarıda yatırıyorlar işlem bitiyor.. hayırlısı olsun hakkında inş.. normal ilişkiden tek farkı spermin kanalın çok yakınına bırakılıyor olması..

X