Makyajsız da güzel olmanın yolları

canım benim sana tavsiyem önce rimeli bırak ve bi süre sadece sürme kullan oda makyaj sayılmaz zaten onuda istemessen bırakman daha kolay olucak aynaya baktıgında makyajsız haline gözün alışırsa normal gelir hatta daha sade daha güzel göründügünü düşünürsün bence kendini hiç üzme canım alışkanlık işte yavaş yavaş bırakırsın :teselli:

cildi sadece dıştan renklendirmek olmaz içtende besleyeceksiniz yani hergün mutlaka yeşilçay için... cildinizin içten nemlenmesi çok önemli makyajsızda cildiniz güzel gözüksün.

saçlar insanın çerçevesidir bakımlı ( jölesiz,spreysiz) şelale gibi yumuşacık kendi ağırlığı ile aşağılara doğru akan bir saçı hiç bir şeye değişmem dudaklarınada parlatıcı sür, yanaklarının kendi pembeliği yeter işte sana doğal,fıstık gibi bir kız modeli

ben kirpiklerimi kıvırmak için o alet varya(adı her ne ise ) rimel sürmeden kullanıyorum.yinede zarar verir mi ki?
kullanmayın diyen bi arkadş vardı....

bi de ben rimel ve kalem,parlatıcı kullanırım sadece.rimelin ne zararı var ki,bende mi azaltsam kullanmayı kızlar ??

bende evlenmeden önce makyajsız kapının önüne bile çıkmazdım bırak evde bile dolaşmazdım ama evlenince çok değiştim fazla yapmıorum makyajımı işe gittikten sonra yapıorumkaydirigubbakcemile3

bende aynı dertten muzdarıbım:çok üzgünüm: makyajsız bakkala bıle gıdemıorum ve bu yuzden cok canım sıkılıo:çok üzgünüm:

ama evlendikten sonra bitti bugün doğum günüm mesela ilk defa abartılı far falan sürüyorum çok uzun zaman oldu böle makyaj yapmayalı:)sengözlerimebaksanab

ben makyaja ihtyç duymuyorum şekerim ztn güzelim bunlar sizin kendi sorunlarınız umarım bgn makyj yprk bnm kadar güzel olmyı başarrsnz

bende bir ara oyleydim manyaklık derecesine ulaşmıstı tabi eskı sefgilim vardı ozamn hastanede görmeyin beni gün aşırı fön felan:roflol:
snra ordan ayrıldım ordan sevgilimdende ayrıldım daha makkaj felan yok bende baktımkı sadece onun için süslenıyomsum alıştımda bu duruma insan biraz ara verince yapmayada üşeniyor snrada:roflol:bendekı durum bu şekılde
şimdide yeni sevgilmle haftada birkere buluşuyoruz ozamn güzelce süslenıyorum felan ama asırı makkaj yok tabi:roflol:
hafta içi fullllllll makkajsıszımm yüzümdede bır ton sivilce var muhahahahaha:roflol:

Makyaj yapmak çok eğlenceli olduğu için yaz kış mutlaka sürerim yüzüme bişeyler. Eşim şöyle der sade daha güzelsin:-) külahıma anlatsın onu kimse sade makyajsız çok güzel değildir. Geçenlerde Arkadaş Hadisenin gaztedeki resmine bakıp şöyle dmişti aaa bakın bayanlar hadise nekadar sade yüzüne bişey sürmemiş ve ne güzel görünüyor doğal güzellik falan dedi. Tabi biz iş yerindeki tüm bayanlar koptuk gülmekten. Erkekler işte ne saftirikler çünkü kadının yüzünde fondöten, rimel, belirsiz far, parlatıcı rj, bronzlaştırıcı allık yani say say bitmez. Erkekler bu derece saflar yani. Onlara göre kırmızı ruj falan sürersen seni makyaj yapmış sanıyorlar:-) Eğer üşenmiyorsanız makyaj yapın derim.

makyaj yapmayı çok iyi kıvırırım elimden geliyor ama kendime yapmayı sevmiyorum çok sıkılıyorum nedense.sür,rütüşla,düzelt,sil offff artık sıkıcı geliyor.geçen yıllar bayılırdım halbuki.eve misafir gelince yada tek başıma evdeysem yapmam makjay.arkadaşlarında dediği gibi alıştırmaya çalışıyorum gözümü.alışıyorm da amaaa...giyinip saçını başını tarayınca illaki makyaj şart oluyor.yani makyaj derken cilt tonunu düzgüleştirmek,kalem ve rimel.fazlası - artık benim için tabi - düğün makyajına giriyor.far sürmeyi gereksiz buluyorum gündelik hayatta.yok pembe giymişsem mor far,sarı giyinmişsem kahve far..ne gerek var.takılarla veya ojeyle de bu bütünlük sağlanabilir.

yalnız geçen aylarda otobüste bir kız gördüm en fazla 25 yaşındaydı.nasıl güzel bir cildi vardı anlatamam.o kadar yakınımdaydı ki belli yani 1 gr.makyaj yok.o cildi,kirpikler,dudaklar.valla ben bile kadın halimle azıcık kıskandım ve bayıldımm

Ben de makyajsız yapamıyorum bu ara iyice azıttım. ama yaz gelince böyle bir sorunum olmuyor. biraz bronzlaşınca cildimin rengi daha düzgün görünüyor fondötene gerek kalmıyor. bir de deniz kazen kıyısına giderken kalem rimel filan süremiyorum ne kadar suya dayanıklı olsalar da kötü bir görünüm oluyor ıslandıktan sonra. yani yazda alışıyorum makyajsız halime çevremdekiler de alışıyo. ama şimdi makyajsız okula gittiğimde hoca bile soruyo buün yorgun gibisin hasta mısın yoksa diye. sinir oluyorum...

bence makyajsız dısarı cıkamamanın 2 sebebi vardır. 1.si artık alıskanlık olmustur bagımlılık gibi bir durum 2.si ise özgüven eksikligi oldugunu düsünüyorum.içten içe kendini begenmeyip bunu makyajla gidermeye calısmak.umarımki herkesinki 1. sebeptir.

bende 3 sene önce sürekli makyaj yapıyordum makyajsız hiçbiryere cıkmazdım özellikle agır göz makyajı. (fondoten ve pudra hiç kullanmadım).
makyaj yaptıkca cıldınız makyaj istiyor cildin kendi ısıltısı kayboluyor.buna bır noktada iradenizi kullanıp dur demelısınız bence.hem yuzunuz dınlenır ve bır zaman sonra kendı dogal guzellıgı ve rengı gerı gelır.haftada bir kac gun yapacagınız makyaj ilede cok daha saglıklı ve hos gorunursunuz diye dusunuyorum.

makyajsızken kimse farketmiyorken aradabir yanaklarınızı cimdirebilir dudaklarınızı ısırabılır ve dogal bir allık ve hos bır dudak rengine kavusabilirsiniz.ben bunları uyguluyorum.gözler için se sadece kendinize ve bakışlarınıza güvenin.en güzel makyajdan bile etklili olacaktır arkadaşlar...kaydirigubbakcemile2

bende mesela hiç rimel kullanmam hep kirpik kıvırıklaştırıcısı kullanırım hem aynı etkiyi görüyor sayılır hemde çıkartırken daha temiz oluyor

Ben de günlük rimel ve göz kalemi uygulamadan disari adimimi atamiyorum maalesef:1no2:
Fondoten kullanmaktan nefret ediyorum,sanki yüzüme bi kalip yapismis gibi hissediyorum.
Ama cok renksizsem ve yüzümde sivilce türü kizarikliklar varsa fondoten kullanmak zorunda kalip cildimi daha da mahvediyorum maalesef :bbo:

Dogru beslendigimiz,cildimizi temiz tuttugumuz ve sivilcelerimizle oynamadigimiz sürece kimse fondoten sürmek zorunda kalmaz diye düsünüyorum..
Cünkü sürdükce insanda hastalik yapiyor gercekten..

Ayrica günlük far kullanimini sahsen abartili buluyorum.. kafamçokkarıştı
Ama göz kalemiyle rimelden vazgecemiyorum :asigim:

yüzünü çok iyi temiz tutup nemlndirirsen..gözlerinde eski torba çayları bekletirsen..yani çok iyi bakarsan cildine inan makyaja fazla gerek kalmıyor ben geçen yıl çok yapıyordum.Şimdi ara sıra kil maskesi cildimi çok temiz tutuyor çünkü..

Siz yine dışarı çıkarken bir rimel, bir kalem yapıp çıkıyorsunuz.
Ben onu asla yapamıyorum. En azından hafif bi ten makyajı yapmadan ne rimel sürebilirim ne ruj.Yani ya sıfır makyajsızımdır ya da tam. Makyajsızda dışarı çıkarım.Evde zaten hiç yapmam.Sadece nemlendirici.
Sonuçta şöyle düşün her insan makyajlı daha canlı daha güzeldir. Makyajsız hepimiz makyajlı halimize göre daha solgunuz. O nedenle sende dışarıda yap ama evde yapma mesela.
sende benim gibisin. bende yaparam tam yapmazsam hiç yapmam gayet dogal cıkarım :)

X