kızlar sizce 30 yaş gebe kalmaya engel mi

peppecura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
167
5
canlarım 1 yıldır gebelik tedavi görüyorum klomendi rahimfilmiydi hepsini yaptırdım şuan 3 cm kistim var dr bana artık başka hastaneye gitmen gerekiyo dedi iğneli tedavilere başla dedi burda o imkanlar yok dedi yaşımı sordu 30 dedim yaşından da olabilir araitırılması lazım dedi sinirlerim çok bozuldu acaba bebek için geçmi kaldım ben offff çok kötüyümmmm

canlarım 1 yıldır gebelik tedavi görüyorum klomendi rahimfilmiydi hepsini yaptırdım şuan 3 cm kistim var dr bana artık başka hastaneye gitmen gerekiyo dedi iğneli tedavilere başla dedi burda o imkanlar yok dedi yaşımı sordu 30 dedim yaşından da olabilir araitırılması lazım dedi sinirlerim çok bozuldu acaba bebek için geçmi kaldım ben offff çok kötüyümmmm

niye engel olsun ki canım. millet kırkında bile çatır çatır kalıyor. sıkma canını.

canım karamsarlıga düşme benim annem bana 32 yaşında hamile kalmış kardeşimede 2 yıl sonra üniversite okudugu ve çalıştıgı için geç evlenmiş şimdi 45b yaşında bile anne olanlar var sakın yaşım geç artık deme.uzak bir akrabam var oda 41 yaşında hamile kaldı 42 de dogum yaptı.herşey allahın taktiri öptüm.

ne alaka? benim tum arkadaslarim 30 larin once hamiel kalmadilar. calisan kesim oldugumuz icin universite flort is guc derken ister istemez 30 u buluyor. 30 dan once yaparsan genc anne olmus oluyorsun bu devirde.

hic canini sikma. yasinla ne alakasi var. bizi tas devrinde andi heralde adam. 13 unde hamile kal. tovbeeeeee.

canım en güzel ve en sağlıklı hamilelik yaşları 20-35 yaş arasıdır ve sen geç kalmadan. doktorunu değiştir ve iyi bir doktora görün. moralini bozma ve sabırlı ol.

O doktorun sacmalamıs.Artık insanlar otuzunu gecince evleniyor benim gibi.Otuzyedi yasımda da hamile kalıp otuzsekizimde dogurdum.Daha da abartılmıs örnek ablam kırkbirinde dogum yaptı.Bozma moralini calısmaya devammm:teselli:

hiçte geç bir yaş değil canım bunu kafana takarsan olumsuz yönde etkilenirsin.benim dr 35 yaşında acaba 2 çocuğu yapsammı diye düşünüyor.stres yapma bence çok güzel bir yaştasın.

30 yaş tabi ki gebeliğe engel değil.
Ama tabiki 20 li yaşlar da ki gibi doğurganlık oranımız yüksek değil.
Doktor bunu kastetmiştir.
Sıkma canını Allahın izniyle olur...

canım slm bence dr. çok sacmalamıs emın olki ben 37 yasındayım hamıleydım dogal yoldan hamıle kaldım ama düsük yasadım yıne olacak kısmet olursa yas cok önemlı degıl bence artık...

30 yaşımdayım ve yakında doğumum var
doktorun böyle bi şey demesi acayip şaşırttı beni
en doğurgan zamanlar 25-35 yaş arası
hiç sıkma canını
içini ferah tut yeter...:nazar::1hug:

ben 31 yaşımda evlendim. şimdi 32 yaşındayım. korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım. ablam da 32 sine hamile kaldı. önemli olan yumurta rezervi ama 30 yaş hamile kalmaya kesinlikle engel değildir. içini ferah tut. daha gençsin. Allah bana da sağlık verdiği sürece 35imde 2.ci cocuğu düşünüyorum. Allah isteyen herkese versin inşallah

X