Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

Oğlunuzda normalden hızlı bir gelişim söz konusu daha 4,5 yaşında olmasına rağmen. Bende erken çocukluk eğitimi lisans mezunuyum ve üstün zekalı çocuklar ile ilgili bir çok araştırma yaptım, mutlaka bir uzmanla görüşün özel bir eğitim ve yol izlemeniz gerekebilir. Ayrıca 1. Sınıfa başlamak için yeterli zihinsel gelişimi olsa bile motor ve sosyal gelişimi yeterli olmayabilir, bunundan göz önünde bulundurulması gerekir.
Ayrıca oğlunuz daha 53 aylık çok erken okul yaşı için.

merhaba. Alaninda bilgili olmaniz nedeniyle size sorum.olacakti. benim kizimda 2010 mayis dogumlu. Gecen yil krese verdik baya kendini gelistirdi anasınıfi ogrencilerinin yapabilecegi ve ogrendikleri herseyi biliyo. Sayi, renk, harf, kesme, boyama vs. Bu sene eylül ayinda 52 aylık oldu. Ben tekrar krese vermek istedim fakat esim anasinifi die tutturdu cocugu devlett anaokuluna yazdirdi. Sizce dogru bi davranismi bu? Gelecek yil eylulde 64 aylik olmus olacak. Bu sefer 1.sinifa mi baslayacak :KK43: erken değilmi yoksa seneye yinemi anasinifina vereyim?cevaplayıp beni rahatlatirsaniz sevinirim

merhaba. Alaninda bilgili olmaniz nedeniyle size sorum.olacakti. benim kizimda 2010 mayis dogumlu. Gecen yil krese verdik baya kendini gelistirdi anasınıfi ogrencilerinin yapabilecegi ve ogrendikleri herseyi biliyo. Sayi, renk, harf, kesme, boyama vs. Bu sene eylül ayinda 52 aylık oldu. Ben tekrar krese vermek istedim fakat esim anasinifi die tutturdu cocugu devlett anaokuluna yazdirdi. Sizce dogru bi davranismi bu? Gelecek yil eylulde 64 aylik olmus olacak. Bu sefer 1.sinifa mi baslayacak :KK43: erken değilmi yoksa seneye yinemi anasinifina vereyim?cevaplayıp beni rahatlatirsaniz sevinirim
Çocuğunuzun fiziksel v zihinsel gelişimi bir arada ilerledimi bu önemli. Sayıları veya bazı şeyleri bilmesi yeterli demek değil. Anaokulu için erken değil ama sosyal olarak takibinide yapın mutlaka seneye çocuk isterse eğer gidebilir okula, ben kendi çocuğumu yollamazdım ama. Evet erken eğitim ama anaokulu başka ilkokul başka. Eşiniz çokta yanlış davranmamış. Baktınız olmuyor alırsınız çocuğunuz söz konusu. Tekrar kreşe gitmesindense daha etkin olabileceği bir anaokuluna gitmesi iyi olmuş. Yaşı için hiç endişe etmeyin. Eğer sosyal bir çocuksu kas gelişiminde normalse uygun bir yaş.

Çocuğunuzun fiziksel v zihinsel gelişimi bir arada ilerledimi bu önemli. Sayıları veya bazı şeyleri bilmesi yeterli demek değil. Anaokulu için erken değil ama sosyal olarak takibinide yapın mutlaka seneye çocuk isterse eğer gidebilir okula, ben kendi çocuğumu yollamazdım ama. Evet erken eğitim ama anaokulu başka ilkokul başka. Eşiniz çokta yanlış davranmamış. Baktınız olmuyor alırsınız çocuğunuz söz konusu. Tekrar kreşe gitmesindense daha etkin olabileceği bir anaokuluna gitmesi iyi olmuş. Yaşı için hiç endişe etmeyin. Eğer sosyal bir çocuksu kas gelişiminde normalse uygun bir yaş.

Teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alacagim :) bu sene anaokuluna gitsin seneyede durumuna gore bakarim artik. Isterse eger anaokulunun 5 yas sinifina veririm. Yoksa da 1. Sınıfa baslar hakkimizda hayirlisi

Benim oğlum 3 aralık 2010 doğumlu ve anaokuluna yarım gün vermeyi düşünüyorum.
2 haftadır Beylikdüzü'nde Aba akademi diye bir okula gitmeye başladı ama ağlamaktan okula alışamadı.
Şimdi acaba bu sene okula gitmese mi çok mu küçük diye düşünmeye başladık.
Veya sömestr tatilinden sonra 2. dönemde yarım gün gidip önümüzde ki yıl tam gün mü göndersek diyoruz.
Benim gibi böyle sorun yaşayan varsa fikirlerini rica ediyorum off okul denen şey ne zormuş ya :KK43:

Benim oğlum 3 aralık 2010 doğumlu ve anaokuluna yarım gün vermeyi düşünüyorum.
2 haftadır Beylikdüzü'nde Aba akademi diye bir okula gitmeye başladı ama ağlamaktan okula alışamadı.
Şimdi acaba bu sene okula gitmese mi çok mu küçük diye düşünmeye başladık.
Veya sömestr tatilinden sonra 2. dönemde yarım gün gidip önümüzde ki yıl tam gün mü göndersek diyoruz.
Benim gibi böyle sorun yaşayan varsa fikirlerini rica ediyorum off okul denen şey ne zormuş ya :KK43:
Alışma süresi 1 aydır. Alışamazsa çocuk hazır değil denilebilir.

merhaba kızım 27 aylık..
4 yaşını doldurunca anaokuluna göndermeyi düşünüyorum..
o zamana kadar ise kreş düşüncem yok..
çalışmayan eğitimci bir anneyim ve kızımla yaşına uygun kaliteli vakit geçirdiğimize inanıyorum..
fakat kelime hazinesi çok geniş olmasına rağmen (türkçe-almanca)benim anlayacağım şekilde sürekli konuşsa da söylediği kelime sayısı yaşına göre çok az..
"kreşe gönder açılır" diyenler çok var etrafımda.. ama gerçekten istemiyorum ve illa bu şart mıdır? ne kadar gitmeli?
oyun gruplarına gidiyor bu arada..
önce konuşma terapistine gitsem ve en az 3 yaşına kadar gözlemlesem diyorum..
sizin fikrinizi almak istedim..

Merhabalar ben bu sene sinava giricem su an 12.siniftayim staj goruyorum.okul oncesi ogretmenligi istiyorum bogazici universitesinde.nasil calismam gerektigini soyler misiniz siralama onemli diyorlae 34.00le aliyor sansim var midir 70 puan garanti geliyor bende ustelik.

Merhaba arkadaşlar

Konuda belirttiğim gibi ismek'te çocuk gelişimi branşı varmış bu konuda benim pek bir bilgim yok açıkçası ben ortaöğretim mezunuyum ismek'ten fotoğrafçılık üzerine gitmiştim ve sertifikamı'da aldım değişik branşlarda kendimi geliştirmek ve bi meslek edinmek istiyorum küçüklüğümden beri hayalimde ÇOCUK GELİŞİMİ (ANAOKUL ÖĞRETMENLİĞİ)yapmak burdan sertifika verdiklerinde herhangi bi anaokul'da çalışma imkanım var mıdır MEB ONAYLI SERTİFİKA var bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa ÇOK SEVİNİRİM
? !!!

Merhaba oglum 2010 eylül doğumlu devlet anaokuluna verdik .fakat oğlum okulu seviyor ama öğretmenini sevmiyor gergin okula gittiği için mutlu ama ogretmenine gelince istemiyor istemeyerek te olsa gidiyor .
Ceza köşesi varmis oraya hep gonderiyormus ve arkadan yakasından çekip otur şuraya sen ne kadar yaramaz bir cocuksun demiş ne kadar yanlis yaramazda olsa direk söylemek çok saçma yani ve öğretmenim beni sevmiyor bana yaramazssin dedi hep ceza köşesine gönderiyor diyor bu konuda bana bir fikir verirmisiniz nasip bir yol cizeyim ??

:CüvCüv:Okulöncsi ile ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayıp yardımcı olmak isterim..:CüvCüv:
Ben yeni kayit oldum acik liseye yuz yuze egtim goruyorum 102 krediye ihtiyacim var ama diplama notum 70 olsun istiyorum wn az zor mu sizce ? Bide disradan birtirdikden sonra liseyi sinavsiz gecis hakki nasil oluyor?

Mrb arkadaşlar kenar bir mahallede okul öncesi öğretmeniyim. Öğrencilerimi çok seviyorm ama aileleri tarafondan hiç eğitim almadıkları için yaşıtlarına göre çok gerideler elimden geleni yapıyorum ama bazen pes etme derecesine gliyorum. Burunlarını kollarıyla siliyorlar her yolu denedim vazgeçmiyolar :KK43: buna benzer birçok sey... özel okullarda bir çok yıl öğretmenlik yaptım çokta başarılı geçti fakat bu sefer sağlam tosladm sanrm.:KK66: birinin tuvaleti geldiğinde tüm sınıf gitmek istiyor ne yapmalıyım bazen onlara sesimi yükseltmwk zorunda kalıyorm :KK43: var mı tavsiyesi olan

SİZZZ EĞİTİMCİMİSİNİZ ACABA KENAR MAHALLE DİYE ADLANDIRIYORSUNUZ SİZ ÖĞRENCİLİĞİ PARİS DE GEÇİRDİNİZ SANIRIM BİZİM KENAR MAHALLE ÇOCUKLARI SİZ GİBİLERE KALMIŞ SADECE YAZIK !!!UĞRAŞAMIYACAĞINIZ İŞİ YAPMAYIN

Mrb arkadaşlar kenar bir mahallede okul öncesi öğretmeniyim. Öğrencilerimi çok seviyorm ama aileleri tarafondan hiç eğitim almadıkları için yaşıtlarına göre çok gerideler elimden geleni yapıyorum ama bazen pes etme derecesine gliyorum. Burunlarını kollarıyla siliyorlar her yolu denedim vazgeçmiyolar :KK43: buna benzer birçok sey... özel okullarda bir çok yıl öğretmenlik yaptım çokta başarılı geçti fakat bu sefer sağlam tosladm sanrm.:KK66: birinin tuvaleti geldiğinde tüm sınıf gitmek istiyor ne yapmalıyım bazen onlara sesimi yükseltmwk zorunda kalıyorm :KK43: var mı tavsiyesi olan
canım benimde 6 . sene olcak..bu sene çook zorlanıyorum çocukların seviysi kötüü yaramazlarım çook..valla en sesimi yükseltiyorum yükseltmek zorunda kaıyoruumm..aynen biri tuvalate gitse hepsii gitmek istiyoorr buu her sene olan birşey onların özelliği buna takılma da ..diğer duurmlar gerçekten zor oluyooorr....

:CüvCüv:Okulöncsi ile ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayıp yardımcı olmak isterim..:CüvCüv:
Mrb canim benim oglum yazip cizmeyi cok seviyo bazende beni dinlior ikibucuk yasinda tabi bunlarda hosuma gidior benim yazmasi cizmesi yanliz tvden ayiramiorum dikkatini.baska yere ceksem bile yine istio yine istio napmam gerekir sizce

merhaba hocam,ben de 14 yıllık beden eğt öğretmeniyim.2 ve 5 yaşında 2kızım var.büyük kızım özel bir anaokuluna gidyor.2 yıldır doğuda olmamız ve profesyonel bale eğitmeni azlığı sebebiyle kızımın bale eğitimi son buldu.ilk öğretmenimiz sadece ders almıştı,okulunu okumuş biri değildi,kızıma'' japon'' diye hitabetmemesini söyleyince canı sıkıldı inat yaptı ve de çok dikkatsizdi,o yüzden bıraktık.diğer bale öğretmenimiz de beden eğt öğretmeniydi ve tarzı çok sesli konuşması idiı.kızım da ilk kez okul tarzı bir yere gittiği için, öğretmenin de bir çabası olmadığı için,bağırmasından da korktuğu için bıraktı.biz de bacağım çok ağrıyoooor diye bahanesine kanarak bıraktık.
şimdi piyano dersine başlayabilmesi için ne yapmalıyız diye düşünüyorum.evde piyano alıp çalışalım,bilmediğimiz yerleri de piyano öğretmenine gidip soralım beraber dedim kızıma.şimdilik evet dedi ama devamlı evden çıkıp kursa gitmekten sanırım hoşlanmadığı için...piyanoyu da istemeyecek gibi geliyor.size sorum şu;devamlı bir şekilde kursa gidebilmesi için ve en kolay enstrüman olan piyanoyu sevebilmesi için neler yapabiliriz?sizin de fikirlerinşiz vardır...

Merhabalar
Benim 2010 mart dogumlu oglum var birkaç aydır evde kendi kendine okumayı ögrendi 1 den 300 lere kadar sayabiliyor 10 ar 50 ser 100 er saymayı basit topmaya cıkarmayı yapabiliyor kendi ismi ve basit kelimeleri yazabiliyor suan dısarda herhangi bir tabelayı okuyabiliyor okul a baslama konusunda biraz endişeli bana cok düşkün oldugundan ayrılma korkusu var benim metak ettigim pkumayı ögrendigi için 1 sınıfda sıkılırmı ayrıca 1.sınıfa kac yasında baslamalı 66 aylık baslatmak istemiyor kimse suan kendi yasıtları olmadan 66 aylık 1 e mi baslamalı yoksa normal 5,5 yasında anaokulu 6,5 yasında mı baslamalı 1. Sınıfa ben nadıl hareket edecegini bilemiyorum etrafdan okutma sıkılır diyorlar ama yetenekli bir cocugun önünü tıkayıp
köreltnekdeistemiyorum bana yardımcı olursanız cok mutlu olurum tesekkürler şimdiden

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
ya benim anlamadığım çocuğa gösterilmeden kendi kendine nasıl öğreniyor.vallahi billahi çok merak ediyorum.harfleri ezberliyecek sonra onları birleştirip heceliyerek okuyacak .bunlar gösterilmeden nasıl öğrendi?illaki birine merak edip sormuştur cevabı almıştır.bazı çocuklar meraklı olur anneye harfleri sorar.harflerin birleştirilmiş halini sorar sizdede mutlaka böyle olmuştur gibime geliyor yoksa başka şekilde öğrenmesi imkansız.

sevgili azaa, çocuklarımız herşeyi isteyebilir,istiyor da...biz kararlı bir şekilde günlük limiti olan 1 saati doldurduğunu söyleyip tvyi kapatmalıyız,gerekirse tvden sonra etkinlik saati yapın yarım saat sonrasında da gezme yada yemek ve ya pasta yapma saati vs...çocuklar hamur gibidir,yoğurulmayı beklerler...şeker istiyor diye gün boyu şeker verirsek,tv istiyor diye gün boyu tv açarsak,park istiyor diye parktan beri gelmezsek,çocuğumuz dünyayı istemediğimiz bir şekilde algılar.onu gerçeklerle tanıştırmalı,doğru olanı uygulamaktan çekinmemeli,bunları yaparken de son derece içten ve sade açıklamalar yapmalıyız.

aklıma bir tek şöyle bir çözüm geliyor,bir aile toplantısı yap,tüm velileri telefonla ara ve çok önemli olduğunu mutlaka katılmalarını rica ettiğini söyle ( genelde gelmiyorlar)..
toplantı da çok ciddi bir şekilde velileri uyar onlara açık kapı olarak şunu söyle (bence)ilk okula hazırlık eğitimini ben vereceğim seneye çocuğunuz sizi okul kuralları adına hiç yormayacak ama sizden bazı ricalarım var,
1.çocuklarınızın yanında benim hakkımda konuşmayın.
2.çocuklrınıza "öğretmeninin her istediğini uygulamasını,o ne derse öyle olması gerektiğini kesin bir dille söyleyin.
3.anne ve babasının da öğretmenin fikirlerini onayladığını belli eden cümleler kurun...

bunları ailelere aşılayabilirseniz her şey kurallara uygun olur..
bazı üyelerimize bu çok saçma ,bencilce,ya da sert gelebilir,ama velilerin çoğu öğretmeni önemsemiyor,çocukların yaında başkalarına öğretmen dedikodusu yapıyor,bazı veliler ise çocuklarıyla hiç zaman geçirmiyoreve gönderilen tek sayfalık ödevleri bile 10 dakika başında durup yaptırmaya üşeniyor...bu taktikle hem çocuklarını (bazıları)başlarından atmış olucaklar hemde topu öğretmene atmış olacaklar..emin olur çocuklar aillerinden size yönlendiğini görünce başka çare bulamayıp sizi dinleme yoluna gideceklerdir..kolay gelsin arkadaşım...

SİZZZ EĞİTİMCİMİSİNİZ ACABA KENAR MAHALLE DİYE ADLANDIRIYORSUNUZ SİZ ÖĞRENCİLİĞİ PARİS DE GEÇİRDİNİZ SANIRIM BİZİM KENAR MAHALLE ÇOCUKLARI SİZ GİBİLERE KALMIŞ SADECE YAZIK !!!UĞRAŞAMIYACAĞINIZ İŞİ YAPMAYIN
biraz sert olmuş,kenar mahalle dediği yer belki de gerçekten kenar mahalledir,ya da çok kırsal bir bölgedir,çok pis ya da insanları çok cahil dememiş ki ben orada ki kenar mahalleden kırsal bir bölge olduğunu hissettim yadırgamadım doğrusu...arkadaşımız yanlış bir cümle kurmuş bile olsa hemen yerden yere vurmayalım

4 yaşındaki oğlum burnunu koluna siliyor. Bunu engellemenin tek yolu mendille başında beklemek. Sanırım anne değilsiniz. İlk oğlum asla yapmaz. Ben öğretmedim. Çocuğun içinden geliyor. 4 yaşındakine ne kadar uğraşsam boş. . . .Bence yerinizi değiştirmek için elinizden geleni yapın. Bu kadar önyargı küçücük bünyelere fazla.

4 yaşındaki oğlum burnunu koluna siliyor. Bunu engellemenin tek yolu mendille başında beklemek. Sanırım anne değilsiniz. İlk oğlum asla yapmaz. Ben öğretmedim. Çocuğun içinden geliyor. 4 yaşındakine ne kadar uğraşsam boş. . . .Bence yerinizi değiştirmek için elinizden geleni yapın. Bu kadar önyargı küçücük bünyelere fazla.
bence yerini değiştirmesin anne olsun dimi :KK70:
büyük yapmıyor olabilir küçük yapıyordur,tabi ki siz öğretmemişinizdir ama siz vaz geçirebilirsiniz,ben ana sınıfı öğretmeni olmama rağmen benim kızım da sürekli ağzını koluna silerdi,uyara uyara bıraktı,artık kolları kirli kıyafetlerini giydirdim bir yere giderken,utandı kolunda ki pislikten,anne cici kıyafetler giymek istiyorum bir daha ağzımı koluma silmeyeceğim dedi ve bıraktı...
şimdi bir öğrenci kolunu ağzına siliyor diye öğretmenin o okulu terkmi etmesi lazım yoksa anne ile öğretmen iş birliği yapıp bu alışkanlığı ortadan kaldırması mı lazım....???!!!! yok yok bu öğretmen tez zaman da anne olması lazım

X