Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

Merhaba 6 yasında kızım var anaokuluna gidiyor ,başta o kadar istekli okula gitmek için can atan kızım okuldan sogudu.Nedenini sorduğumda ise öğretmenim bize çok kızıyor onu yapma bunu yapma konuşma diyor ,diye söylüyor.Konuyu biraz irdeledim ayni sınıftaki velilerle çocuklarının okula istekli gidip görmediklerini sordum ,bir kaç veli çocuklarının ayni şikayetleri olduğunu söyledi .Ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldim .

Öğretmen tutumuyla alakalı bır duruma benzıyor.. ama bu durumu çocuğunuza yansıtmayın..Zaafları ya da durumları çok iyi kullanabilir çocuklar..Dahada isteksız tutum takınabılır..
Bazen çocuklar kuralladan da sıkılabbılır..Belki nedenı bu olabılır..

Merhaba arkadaslar lise mezunuyum lisans isletme okuyordum istemedigim bi bolum oldugu icin yarida biraktim okul oncesini cok istiyorum ama 2 yil kadarda uzagim derslere konulara yasim 24 tekrar sinava girip bu bolumu okumak icin cok mu gec kaldim sizce?

Merhaba arkadaslar lise mezunuyum lisans isletme okuyordum istemedigim bi bolum oldugu icin yarida biraktim okul oncesini cok istiyorum ama 2 yil kadarda uzagim derslere konulara yasim 24 tekrar sinava girip bu bolumu okumak icin cok mu gec kaldim sizce?

bende okul öncesi öğretmeniyim.eğer gerçekten istekliyseniz geç değil. ama dışardan göründüğü kadar kolay bir iş değil o sebeple gerçekten istiyorsanız okuyun derim.

Değerli forum dostları, öncelikle çok yararlı paylasimlar olmuş, emeği geçenlere teşekkürler, bi çırpıda okudum.
Benimde nacizane bir etkinlik tavsiyem var, Ankarada kreşe giden yigenimizin okuluna Kukla Sanatçısı geldi, daha önce izlediğimiz veya bildigimiz kuklalardan değil, çok ilginç geldi, bizde izledik, sahnelemeden sonraki cocuk dilinde anlatimida muhteşemdi, yegenim eve döner dönmez gösteride anlatılanlardan bahsetmeye, kuklalar yapmaya başladı, oyundan sonra kukla sanatçısıyla da tanışma fırsatım oldu, gercekten idealist biri, sanata emek vermiş mütevazi biri, Ankara dışındaki okullarada etkinlik yapıyormuş, iletişim bilgilerini isteyenlere özelden yazabilirim.

Gezmo14 mrb kukla sanatcisinin iletisim bilgilerini gonderebilirmisin. Okulumuzda bir etkinlik planliyoruz. Umarim yerinde olur. Ilginc kuklalar demissin ama tam anlayamadim :)) memnun kaldiginiza gore bir gorusmekte fayda var... tsk

Arkadaşlar mrb,
Forum yöneticilerimize sordum, ilgili kukla sanatçısinin sosyal medya sayfasını paylasmam forum kurallarına aykırıymış.
Size şöyle bilgi vereyim.
İp kuklası veya el kuklası yaygındir. Bu kuklalar farkli olarak, bir kişinin iki kişiyi canlandırdığı Boy Kuklası tekniğiyle, izleyenlerin ilk kez izlediği oyunlarmış,
Somut Olmayan Kültürel Miras kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığınca proje olarak kabul edilen oyunlarmış... (Bunu bende yeni öğrendim... :)))

10593050_1495627614015006_6904589672320090894_n.jpg
10394462_1484774188433682_1551804878280907776_n-1.jpg
10552419_1484774428433658_760779416768748363_n-1.jpg
12096402_1686870031557429_8298520116539010964_n.jpg

Canim cok sagol,
Okulumuzdaki etkinlik icin super bir fikir verdin. Gorustuk serkan beyle.
Tekrar tesekkr ederim gezmo14

:CüvCüv:Okulöncsi ile ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayıp yardımcı olmak isterim..:CüvCüv:
Mrb ben bu sene açık öğretime yazılcam allah nasip ederse anaokulu öğretmeni olmak istiyorum bunun için neler gerekli çok zor mu çok heycanlym biraz içimi aydnlatsanz hiç fena olmaz şimdiden teşekkür ederm

Mrb ben açık öğretime yazlmayı düşünüyorum bu sene allah nasip ederse ve anaokulu öğretmeni olmak istiyorum bunu için ne yapmam gerek çok zor mu bana yardmcı olursnz çok sevnrm şimdiden teşekkür ederm

Merhaba,
Yeni sistemi bir türlü kavrayamadım. Kızımın ne çok erken ne de çok geç gitmesini istiyorum. Sanırım 70 aylık zorunluymuş.
Şimdi benim eylül 2012 doğumlu bir kızım var.
Bu sene ( eylül 2016 ) anaokulu,
seneye (eylül 2017) ilkokula başlayacağı okulun anasınıfına,
sonraki sene de (eylül 2018) 1. sınıfa başlasın istiyorum.
Doğru mu anlamışım bu sistemi yardımcı olur musunuz?

Merhaba Beni kizim2013/mart doğumlu bu sene anaokuluna yazdırmak istiyoruz ki kendiside çok istiyor acaba kabul olurmu????:anne::deli:

Değerli forum dostları, öncelikle çok yararlı paylasimlar olmuş, emeği geçenlere teşekkürler, bi çırpıda okudum.
Benimde nacizane bir etkinlik tavsiyem var, Ankarada kreşe giden yigenimizin okuluna Kukla Sanatçısı geldi, daha önce izlediğimiz veya bildigimiz kuklalardan değil, çok ilginç geldi, bizde izledik, sahnelemeden sonraki cocuk dilinde anlatimida muhteşemdi, yegenim eve döner dönmez gösteride anlatılanlardan bahsetmeye, kuklalar yapmaya başladı, oyundan sonra kukla sanatçısıyla da tanışma fırsatım oldu, gercekten idealist biri, sanata emek vermiş mütevazi biri, Ankara dışındaki okullarada etkinlik yapıyormuş, iletişim bilgilerini isteyenlere özelden yazabilirim.

X