Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

Tuvalet bilinci icin tam baslama zamanıniz bence .
çocuklarda esya paylasimi 4 yasina kadar olumsuzluk taşır yani esya /oyuncak odaklidirlar zorlanmamali 4 yas sonunda bu bilince erisirler
Paylasma konusunda " sunu 3 dakika alabilir miyim " deyip 3 dakika sonrasinda geri verme gibi kucuk oyunlar ile hazirlayabilirsiniz
Kreş icin de hazirlik olur.
Zorlamadan denemeler yapıyoruz tuvalet için ama şimdilik isteksiz. Teklif var ısrar yok:)) Zamanla olur diye dusunuyorum. Benimle ya da anneannesiyle paylaşma konusunda sıkıntısı yok ama diğer çocuklara karşı her şey benim diyip hırçınlaşıyor. Haftada 3gün ya da yarim gun kreşe gitse terk edilmiş hissi mi yaşar yoksa cocuklarla kaynasır daha uyumlu mu olur?

Zorlamadan denemeler yapıyoruz tuvalet için ama şimdilik isteksiz. Teklif var ısrar yok:)) Zamanla olur diye dusunuyorum. Benimle ya da anneannesiyle paylaşma konusunda sıkıntısı yok ama diğer çocuklara karşı her şey benim diyip hırçınlaşıyor. Haftada 3gün ya da yarim gun kreşe gitse terk edilmiş hissi mi yaşar yoksa cocuklarla kaynasır daha uyumlu mu olur?
Ayrilik kaygisi yasamamasi adina yarim gun ya da haftada 3 gun uygun bence ...
Paylaşma konusunda sahsi fikrim isterse verir istemezse vermez .o da bir birey ise sayet .büyüdüğü zaman paylasmanin degerini zaten anlayacaktir 2 oyuncak vermedi diye cocuklara paylasmayi bilmiyor etiketi yapistirmak sahsen mantıklı gelmiyor ( kisisel algılamayın genel olarak degerlendirdim )
:KK200:

merhaba
2014 nisan doğumlu bir kızım var bu sene eylül ayında devlet anaokuluna kayıt yapılabilirmi

X