Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

öncelikle böle bişi yaptığnız için tşk ederım benım 2 yaşında oğlum var ve ben çalışan bı anneyımm babanne bakıodu ama memnun kalmadğımdan işten ayrıldım annem anadolu yakasında oturuo ben avrupa anca hafta sonları alablırım kreş mı daha sağlıklı olur yoksa annemdemı çok kararsızım çalışmam lazmmm :KK43:

öncelikle böle bişi yaptığnız için tşk ederım benım 2 yaşında oğlum var ve ben çalışan bı anneyımm babanne bakıodu ama memnun kalmadğımdan işten ayrıldım annem anadolu yakasında oturuo ben avrupa anca hafta sonları alablırım kreş mı daha sağlıklı olur yoksa annemdemı çok kararsızım çalışmam lazmmm :KK43:

Bende okul öncesi öğretmeniyim .. Ben olsam 2 yaşında çocugumu krese vermezdım daha cok kucuk.. erken yasta krese gtmeye baslayan cocuklar sora cok sıkılıyor .. bır turlu sınıfta memnun edemıyorsun onları canları sıkılıyormus:) gondereceksenız bıle en azndan bı 3 yasını bekleyın derim

Merhaba. Öncelikle belirtmeliyimki siteye yeni üye oldum ve açıkçası sorumu yanıyladığınızda cevabı nasıl göreceğimi bile bilmiyorum :-) ama alışacağım sanırım. Sorununda şu: kızım Eylül2008 doğumlu, özel bir kreşe gidiyor ve açıkçası çok memnunuz. Ancak bu sene anaokula başlayacak. Özel okula gönderme durumumuz yok,kaydımızın çıktığı okul için de hiç iyi yorumlar duymadık. Biz de acıbademe olan Mihriban Suat Bedük İlköğretim okuluna başlatma kararı aldık. Ancak sıkıntı şu: şu anki kreş müdürüyle görüştüğümüzde burada büyük kazanımları olacak(ingilizce,okuma_yazma vs gibi) yazık edersiniz dedi. İyice allak bullak olduk. Bizim düşüncemz de okuyacağı okul ve arkadaşlara anaokulundan alşsın,1. sınıfta sudan çıkmş balığa dönmesin mantığındayız. Bir de öğretmen cok iyi araştırılmalı deniyor, ancak bunu okula soramıyorsunuz. Çevremizde de okulda okumuş tanıdığımız yok. Nasıl araştırmalıyım? Öğretmenlermzle görüşme talebinde bulunabilirmiyim? Ya da mihriban suat bedük te okuyan ve öğretmenleri hakkında bilgi verebilecek birileri olursa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Merhaba. Öncelikle belirtmeliyimki siteye yeni üye oldum ve açıkçası sorumu yanıyladığınızda cevabı nasıl göreceğimi bile bilmiyorum :-) ama alışacağım sanırım. Sorununda şu: kızım Eylül2008 doğumlu, özel bir kreşe gidiyor ve açıkçası çok memnunuz. Ancak bu sene anaokula başlayacak. Özel okula gönderme durumumuz yok,kaydımızın çıktığı okul için de hiç iyi yorumlar duymadık. Biz de acıbademe olan Mihriban Suat Bedük İlköğretim okuluna başlatma kararı aldık. Ancak sıkıntı şu: şu anki kreş müdürüyle görüştüğümüzde burada büyük kazanımları olacak(ingilizce,okuma_yazma vs gibi) yazık edersiniz dedi. İyice allak bullak olduk. Bizim düşüncemz de okuyacağı okul ve arkadaşlara anaokulundan alşsın,1. sınıfta sudan çıkmş balığa dönmesin mantığındayız. Bir de öğretmen cok iyi araştırılmalı deniyor, ancak bunu okula soramıyorsunuz. Çevremizde de okulda okumuş tanıdığımız yok. Nasıl araştırmalıyım? Öğretmenlermzle görüşme talebinde bulunabilirmiyim? Ya da mihriban suat bedük te okuyan ve öğretmenleri hakkında bilgi verebilecek birileri olursa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

özel okul devlet okuluyla elbette bir olmaz, özel okulun çok farklı etkinlikleri olur illa ki. ancak şöyle bir alternatifiniz de var ilköğretim bünyesindeki anasınıfına göndermek yerine bağımsız devlet anaokullarına gönderebilirsiniz. ilköğretim okullarındaki anasınıfları genellikle materyal açısından yetersiz oluyor bu eksiklikten kaynaklanan öğretmen sıkıntıları daha fazla olur diye tahmin ediyorum. öğretmenlerle 2 eylülden sonra görüşebilirsiniz ama bir seferlik konuşmayla ne kadar fikir sahibi olabilirsiniz?

merhaba
3.5 yasindaki kizim agustos ayindan beri yuvaya gidiyor
ve ilk günden itibaren cilgin gibi agliyor bu nedenle sadece yarim saat kaliyor
ama ben artik bunalmaya basladim
konusmasinda problem var
tanidigi hic kimsenin adini söyleyemiyor
kelimeleri düzgün tekrar edemiyor
uzun cümle kuramiyor
benden asla ayrilmak istemiyor
ne yapcagimi sasirdim
isin kötüsü yuva müdürü ve bakicilar cocugu yuvadan almam icin israr ediyorlar
bu arada yurtdisinda yasiyorum
dil ögrenmesi icin mecburen cocugumu yuvaya göndermek zorundayim
zaman ayirip cevap yazablilirseniz memnun olurum

:CüvCüv:Okulöncsi ile ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayıp yardımcı olmak isterim..:CüvCüv:

merhabalar işin uzmanından yardım almak istedım :)

benım bir bebegım olmak uzere ve cocuguma bakacak kimsem yok işe basladıktan sonra cocugumu 0-6 yas alan anaokuluna mı versem işten mi ayrılsam cok kararsızım ve kafam cok karısık

bir kaç sayfa okudum ama topikten beklediğimi bulamadım.
birlikte şöyle bir şey yapsak. benim 3,5 yaşında bir kızım var. şu an kreşe gidiyor. onların öğrendiklerini biz sanırım ilk okul 1. sınıfta ancak görmüşüzdür. eğitim sistemi her gün biraz daha farklılaşıyor. aslında görüyorsun ki çocuğa verme şeklin doğruysa eğer bir şekilde o da alıyor. ben çalışan tek çocuklu bir anneyim. evde onunla zaman geçirirken oyunun içine bilgi katmaya çalışıyorum elimden geldiğince ve tabi sıkmadan. sanalda da baya görsel araştırması yapıyorum. aldığım dergiler falan var.
bu topike gelenle çocuklarıyla yaptıklarını paylaşırsa eğer birbirimizden bir şeyler öğrenebiliriz.
ancak sorun şu ki yok tıklanan bir yerde değil konu. eminim başka bir sayfada olsa daha çok rağbet görür.

Anaokulunda yerde halı olmalı mı? eğer halı varsa öğretmenlerin, çocukların, velilerin içeri giriş çıkış tavırları nasıl olmalıdır?

Anaokulunda yerde halı olmalı mı? eğer halı varsa öğretmenlerin, çocukların, velilerin içeri giriş çıkış tavırları nasıl olmalıdır?

tabi ki yerde halı olmalı. öğrenciler pandif giyerler, öğretmenler temiz bir terlik veya ayakkabı, veliler de galoşlarla veya ayakkabılarını çıkararak girerler içeri.

:CüvCüv:Okulöncsi ile ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayıp yardımcı olmak isterim..:CüvCüv:

Merhabalar, ben ingilizce öğretmenliği 3. sınıf ogrencısıyım. Bu donem erasmus ıle yurtdısına gıdıyorum. Orada pedagojık egıtımler alacagm. Zaten bolumum geregı cocuklara yabancı dıl dersı de alıyorum. Okuldan mezun olduktan sonra kpss dusunmuyorum. Ales sınavıyla yuksek lısans yapmak ıstıyorm ama aklımın ve kalbımın bır kosesınde hep bır kreş açma ıstegı var. Ben bir kreş acmak ıstesem ve ders vermek istesem herhangı bır sınava girip yapabilir miyim ve yapmalıyım? Tavsıye eder mısınız? Teşekkür ederim :)

2,5 yaşında kızım var seneye eylülde 3 yaşını tamamlamış oluyor. kendini ifade edebilen bi çocuk tuvalet alışkanlığıda var çalışıyorum sizde kreş onun için nasıl olur.3 yaş erkenmi yoksa faydalımı olur

Ben ana sinifi ogretmeni olmayi çok istiyorum fakat internette bi arastirdim herkes yakiniyor buna rağmen bana çok iyi geliyor ama hakikaten büyük sorunları var mi zor mu bahsettikleri kadar :KK43: :KK43:

ben sıze bısey danışmak ısterım.18 aylık bır kızım var.pek gelen gıdenımız yok sureklı evdeyiz dısardada yabancılardan kaçıyor.kızımın egıtımını nasıl başlatmalıyım.okul oncesı egıtım ıcın uygun yas nedır.bırde yabancı dıl bılıyorum onada öğretmek ıstıyorum.bunlar ıcın en uygun yas nedır acaba ?cevaplarsanız sevınırım.tsekurler

kızım 6 yaşında ve anaokuluna gidiyor .. bugün aldığım haber beni çok üzdü .. okulda bugün toplama işlemlerine geçmişler ve benim kzım daha sayı saymasını bilmiyor daha doğrusu sayı sayabiliyor ama sayıları karışık sorunca yazamıyor ve karıştırıyor isimlerini karışık sorunca bilemiyor ne yapmalıyım.. lütfen yardımcı olun... :KK43:

Ben ana sinifi ogretmeni olmayi çok istiyorum fakat internette bi arastirdim herkes yakiniyor buna rağmen bana çok iyi geliyor ama hakikaten büyük sorunları var mi zor mu bahsettikleri kadar :KK43: :KK43:
Bu bolum sabir gerektirir. Lisans mezunu olman gerekir.

Ben de oö mezunuyum. Ama yapmamıştım. Şimdi düşünüyorum yapmayı artık. Ek derslerle beraber nekadar ücret alıyosunuz?

Merhabalar
Benim 2010 mart dogumlu oglum var birkaç aydır evde kendi kendine okumayı ögrendi 1 den 300 lere kadar sayabiliyor 10 ar 50 ser 100 er saymayı basit topmaya cıkarmayı yapabiliyor kendi ismi ve basit kelimeleri yazabiliyor suan dısarda herhangi bir tabelayı okuyabiliyor okul a baslama konusunda biraz endişeli bana cok düşkün oldugundan ayrılma korkusu var benim metak ettigim pkumayı ögrendigi için 1 sınıfda sıkılırmı ayrıca 1.sınıfa kac yasında baslamalı 66 aylık baslatmak istemiyor kimse suan kendi yasıtları olmadan 66 aylık 1 e mi baslamalı yoksa normal 5,5 yasında anaokulu 6,5 yasında mı baslamalı 1. Sınıfa ben nadıl hareket edecegini bilemiyorum etrafdan okutma sıkılır diyorlar ama yetenekli bir cocugun önünü tıkayıp
köreltnekdeistemiyorum bana yardımcı olursanız cok mutlu olurum tesekkürler şimdiden

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhabalar
Benim 2010 mart dogumlu oglum var birkaç aydır evde kendi kendine okumayı ögrendi 1 den 300 lere kadar sayabiliyor 10 ar 50 ser 100 er saymayı basit topmaya cıkarmayı yapabiliyor kendi ismi ve basit kelimeleri yazabiliyor suan dısarda herhangi bir tabelayı okuyabiliyor okul a baslama konusunda biraz endişeli bana cok düşkün oldugundan ayrılma korkusu var benim metak ettigim pkumayı ögrendigi için 1 sınıfda sıkılırmı ayrıca 1.sınıfa kac yasında baslamalı 66 aylık baslatmak istemiyor kimse suan kendi yasıtları olmadan 66 aylık 1 e mi baslamalı yoksa normal 5,5 yasında anaokulu 6,5 yasında mı baslamalı 1. Sınıfa ben nadıl hareket edecegini bilemiyorum etrafdan okutma sıkılır diyorlar ama yetenekli bir cocugun önünü tıkayıp
köreltnekdeistemiyorum bana yardımcı olursanız cok mutlu olurum tesekkürler şimdiden

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Oğlunuzda normalden hızlı bir gelişim söz konusu daha 4,5 yaşında olmasına rağmen. Bende erken çocukluk eğitimi lisans mezunuyum ve üstün zekalı çocuklar ile ilgili bir çok araştırma yaptım, mutlaka bir uzmanla görüşün özel bir eğitim ve yol izlemeniz gerekebilir. Ayrıca 1. Sınıfa başlamak için yeterli zihinsel gelişimi olsa bile motor ve sosyal gelişimi yeterli olmayabilir, bunundan göz önünde bulundurulması gerekir.
Ayrıca oğlunuz daha 53 aylık çok erken okul yaşı için.

X