Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

Canım benim kızım 3 yaşında şu an kreşe gidiyor. Evde kitap okumayı çok seviyoruz. Onun yaşına uygun, bol resim ve kısa hikaye ve masallardan oluşan kitaplar tavsiye edebilirmisin?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

benim oğlum okula başlamadan sanırım okumayı öğrenecek yazıyor çiziyor engel olmalımıyım yoksa pekiştirmelimiyim acil yardım isterim ...teşekkür de ederim :-)))

ayyyyyyyyyyy izmirdesin tam da yaaa:)
çok sevindim....
benim kızım 3.5yaşında istiyorum okul ama maddiyat işte biraz zorluyor...
yardım edersen benide daha bir çok sevindirirsin...
şimdiden çok sagol...
a.s.

birde maddiyat açısından demedim yanlış anlaşılmasın sonradan aklıma geldi :KK43:
izmirdesin ya bildiğin uygun yerler var mı demek istedim :)

babunyapilaki yapa ve özellıke de kök yayınlarını kesınlıkle tavsıyemdır....

Ben Gaziemirde çalışıyorum.Yeşilyurtta oturuyorum.Gaziemir ya da yol üzerinde bırakabileceğim bir ana okulu arıyorum.Oğlum 2,5 yaşında.Babaannesi bakıyor.E tabii haliyle sorunlar da olmuyor değil.O nedenle ve eğitimi için bu yaz anaokuluna göndermeyi düşünüyorum.Güvenilir bir tavsiyeniz olursa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

deryass yazmayı mı öğendi?

mesela pc başına oturduğu zaman kendi kendine yazıyor bazı şeyleri örneğin **hulk oyunları ** yazıyor bulup oynuyor daha 5 yaşında ...hafleri öğrenmeye çalışıyor bende okulda kavram karmaşası yaşasın istemiyorum fazla öğrenmesin istiyorum ama acaba doğru mu yapıyorum yoksa alıp harflei öğretsem mi..adını falan yazıyor hatta ne görüyorsa yazıyor diyebilirim :smiley-cool:

deryass..sımdıkı cocukların ınan coğu boyle..endıse etme..eğer çocuğun sımdıden ogrenirse okula başaldığında buyuk sıkıntı yasar...düşünsene zaten bıldiği şeylerın anlatılıp ogretıldiği bır ortam...
buyuzden sıkılır ve okuldan soğur..bazı anneler cocuğum aman cok sey bılsın dıyerek yok harflerı öğensn yok sayıları yazsın dıyerek cocuğa yuklenıyorlar..bu cocuklar ıcınde aynı sey gecerli.ama sızın cocugunuz kendı yonelıyor anladığım kadaruıla. ona hayır yazma vs.. gıbı cumleler kurarsanız daha cok ılgısını cekersınız. en etkılı yontem ılgılenmemek,gormezden gelmketır.sızden ogretmenızı yardımcı olmanızı ıstediğinde dıkktını baska yere cekersınız..
bırde eger anakuluna gıderse ılgısı daha cok yasıtlarıyla oyuna,faalıyete vs.. yonelır...

deryass..sımdıkı cocukların ınan coğu boyle..endıse etme..eğer çocuğun sımdıden ogrenirse okula başaldığında buyuk sıkıntı yasar...düşünsene zaten bıldiği şeylerın anlatılıp ogretıldiği bır ortam...
buyuzden sıkılır ve okuldan soğur..bazı anneler cocuğum aman cok sey bılsın dıyerek yok harflerı öğensn yok sayıları yazsın dıyerek cocuğa yuklenıyorlar..bu cocuklar ıcınde aynı sey gecerli.ama sızın cocugunuz kendı yonelıyor anladığım kadaruıla. ona hayır yazma vs.. gıbı cumleler kurarsanız daha cok ılgısını cekersınız. en etkılı yontem ılgılenmemek,gormezden gelmketır.sızden ogretmenızı yardımcı olmanızı ıstediğinde dıkktını baska yere cekersınız..
bırde eger anakuluna gıderse ılgısı daha cok yasıtlarıyla oyuna,faalıyete vs.. yonelır...

Bu sene anasınıfına başladı zaten öğleden sonra gidiyor ha çok bir faydasını görmedim açıkcası ben daha farklı bekliyordum zavallım gidiyor geliyor .ben dediğiniz gibi yapıp bir süre ilgisini başka yere çekeyim baba tarafı hep okumayı okula başlamadan öğrenmiş diye boşver falan diyorlar ama sonunu düşünmek lazım

X