Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Endoskopi....

kizlar nerede yaptirdigimizdan bahsetmisiz peki kime yaptirdiniz??

heralde aranızda en rahat yaptıran benim..
ben istanbul,koşuyolu medipolde yaptırdım.
doktor bana sen aslında uyanık olacaksın ama hiçbişey hatırlamıcaksın uyanınca hatta biz senle muhabbet edicez dedi.
ağzıma bişey sıktı, ben uyandığımda evdeydim:))

Bende medipol de oldum endoskopiyi.
Doktorum çok iyiydi.
Yalnız kesinlikle herşeye rağmen zor, uyutuyorlar uyanınca ölü gibi oluyorsunuz.
Ben gene ayıldım, benden hemen önce olan kişi ayılamadı bile. Uyukluyordu resmen...
Ben çıktım eve gitmek üzereyken, o hala uyuyordu :1shok:
Allah kolaylık versin çok zor valla mide. Bende gastrit var. Ve reflü başlangıcı.
:bbo:

kızlar öncelikle geçmiş olsun hepimize , mide şikayetlerimden ötürü bugün Acıbadem kozyatağı hastanesinde endoskopi çektirdim..Beni bayıltmadılar çok korktum acı hissederim diye ama iyiki de bayıltmamışlar sonrası kötü oluyor çünkü..damar yolundan sakinleştirici yaptılar hafif ama cok hafif sersemlik yaptı..boğaza sıkılan sprey sayesinde zaten hiç acı duymadım..sadece tükürük yutulamadığından biraz sıkıntı oluyor..2 saat misafir ettiler dinlendim uyudum..makinaya bağladılar 5 dk da bir otomatik tansiyan nabız cıktısı aldılar ..extrem bişi yaşamadım, şuan boğazdaki uyuşukluk geçtiği için sadece boğazımda sanki bademciklerim şişmişte yutkunamıyomuşum gibi bi his var...
en büyük korkum işlem esnasında kusmak öğürmek ws..idi.ama hç böle bişi olmadı ...tavsiye ederim herkese gönül rahatlığıyla ..4 yıldır endoskopiden kaçıp binbir bahane ürettim midemden yemek borumdan parça aldılar ruhum duymadı,kaldıki herşeyi hatırlıorm ekrandan midemi serettim heyecanla :icecream:

arkadaşlar banada doktor endoskopi dedi.ağustosta.bidaha gitmedim doktora.korkudan :KK43:

Kızlar avrupa yakasında güvendiğinz doktor önerebilirmisiniz mide için?... Gidicem fakat herkez birşey diyor,herkeze güvenilmiyor,ilgilenmiyorlar,anlamıyorlar vs tarzı sözler... bilmiyorumkismileıçim rahat gidebileceğim nereyi önerirsiniz ??.. Ve ücret bilgisinide bilenler eklerse memnun olurum..... yerimseniben

bende kayseride özel bi hastahanede yaptırdım.
ssk lı olduğum için 85 ytl verdim.Artı 30 ytl muayene ücreti.
Hiç korkulacak bişi olmadığını sölemeliyim.Beni bayıltıp öle yaptılar endoskopiyi.10dk da bitmiş ve kendime gelmiştim.

peki uyandığında öğürtü varmıydı ben acıyı dğeilde öğürmekten ve kusmaktan cok korkarımda :)

Arkadaşlar merhaba
Bende geçen ay endoskopiye girdim. AGEM diye bir yer. Ankara Gastroenteroloji Merkezi... Muayane ücreti 12 tl idi sanırım tam hatırlamıyorum. Endoskopi ücreti de 65 idi. Bende bayıltılmadım. Doktorum ön muayene yaptı ultrasonla kontrollerini yaptı. Daha sonra endoskopi odasına geçtik. Ağzımın içine sprey sıktılar. (iki fıs) Daha sonra yatış şeklini aldım o sırada dilim uyuşmuştu bile. Dilim dönüp konuşamıyordum. Doktor nasıl olacağını anlattı başlamadan evvel. Ve ilk hortumu almaya başlayınca yutkunmak gerekiyormuş onu yaptıktan sonra gerisi kolay oldu. Mideden tetkik için parça alınıyor ama bunu hissetmiyorsunuz bile. Bende de ögürtü oldu ama o sırada buna aldırış etmiyorsunuz. Biran evvel bitse diye dua ediyorsunuz.Ama yapılmayacak bişey değil. Çok ağrısı acısı olan bişeyde değil. Çekilen mide ağrısına cevap olacaksa çekilecek bi durum. Tabii ertesi gün boğazım tahriş olmuştu rahatsız ediciydi.
Böyle işte herkese geçmiş olsun... Allah acil şifalar versin hepimize...

ya benm de mideyle ilgili ciddi problemlerim var yanlız ilçede yaşıyorum ve doktorlar çok ilgisiz:Z kullanmadığım ilaç kalmadı artık yemek borum daki acıdan yemek yiyemiyorum.. yarın tekrar doktora gitcem endoskopi için dayanamıyorum 1 yıldır bu ağrılara

bende 3 ay önce izmir igem'de yaptırdım izmirde olupda mide rahatsızlığı çeken herkese orayı tavsiye ediyorum bende en başda çok korkmuşdum hatta vazgeçiyodum ama dr onun olması şart endoskopi olmadan hiç bişey net olmaz dedi ilk önce tansiyonumu ölçtüler sonra iğne ağzımdan sprey sıktılar ve yuttum o spreyi sonra yattığımda hemen uyumuşum zaten hiç bişey hatırlamıyorum hiç bi ağrıda yok fiyatıda 30 tl idi imkanı olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum devlette olmakdansa midemde ülser gastrit ve reflü çıktı çok sakat yani herşey yasak başda sigara ve alkol herkese geçmiş olsunnn

canım merhaba,igdem de endoskopi yaptırmak 30 tl mi dedin?yanlış değil dimi bu?benimde endoskopi yaptırmam lazımda,hep erteliyorum korkudan,ayrıntılı bilgi verebilirmisin yşadığın tecrübene dayanarak?,lütfen..sevgiler..

merhaba ben dün üsküdar özel yunus emre hastanesinde endoskopi oldum.Skk lı dan 100 TL fark alınıyor endoskopi için ama hıc korkmayın derim.Bana sakinleştırıcı iğne yapıcaz dediler iğneyı yaptılar yatıyordum zaten baska bısey hatırlamıyorum uyandığımda hersey bıtmıstı ben doktor geldımı dıyerek uyandım oysakı hersey bıtmıs.Hi bişey hatırlamıyorum ve ne bir ağrı nede bısey hiç bişey olmadı.Korkmayın derım

herkes ne kadar da korkmuş
yok bişey öyle iğneye fln hiç gerek yok
yan yatıp 10dk bekliceksiniz hepsi bu

kızlar 2 saat önce endoskopi oldum.gerçekten kolaymış.bunca zaman boşuna kaçmışım.nerdeyse 10 yıldır mide şikayetim vardı.hatta bi keresinde endoskopi randevusu alıp korkudan gitmemiştim.bugünkü endoskopi için de günlerdir stres yapıyordum.bu sitedeki yorumların hepsini okudum.dün gece stresten uyuyamadım.bugün hastanede elim ayağım titredi.ta ki o uyutucu iğne yapılana kadar.ondan sonra hiç birşey hatırlamıyorum.endoskopi bittikten sonra tekerlikli sandalyeyle müşahade odasına götürmüşler, onu bile hatırlamıyorum.yatağa yatırmışlar, ondan sonra yavaş yavaş kendime gelmişim.şu anda sadece bademciklerim şişmiş gibi yutkunurken acıyo.herkse sağlıklı günler...zemuszemus

merhaba arkadaşlar bir süredir mide rahatsızlığım var halam doktor ve endoskobi olmamı söylüyor bu yaz yanına gideceğiz ve kesin orda yaptıracak ancak midem rahatsız olduğu kadar hassasda dişçiye gittiğimde bile o ağzıma soktuğu küçücük ayna yüznden hemen midem bulanıyor durdurmak zorunda kalıyor devam edemiyorum endskobidende bu yüzden çok korkuyorum uyutuyorlar değilmi yani kendimizde olmuyoruz?

arkadaşlar benim de babam oldu geçen hafta, inanın büyütecek bişey yok ,çok kolay oluyor, mühim olan iyi bir yerde yaptırın..ona iğne yaptılar kolundan ağzına da bişey sıkmış doktor, mide bulantısını önlüyor sanırım, midesi bulanmamış hiç..

bende iki hafta sonra yaptırıcam ..7yıl önce yaptırmıştım uyutmadan yapmışlardı çok berbattı boğazına sprey sıkıyorlar içim dışıma çıkmıştı ögürmekten ..ama şimdi doktorum uyutucam dedi çok sevindim :eek:
Yaptıracak arkadaşlara tavsiyem uyutarak yaptırsınlar..Diğer yöntem berbat çünkü....

kızlar bende yarın endoskopi yaptıracagım buradaki yorumları okuyunca daha bir rahatladım inanınki.
aslında korkmam pek bu tür şeylerden ama hani o ağza girecek olan hortum düşüncesi tiksindiriyor beni.
dediğim gibi katlanacağız artık ne yapalım
:KK68:

hiç kokrkulacak bir şey değil arkadaşlar, neyim var die düşünüp mide ağrısı çekmektense yaptırın gitsin bnm ki 5 dakika bile sürmedi, ağıza öğürme refleksini engellemek için lidokain denilen bir lokal anestezik sıkıyolar koldan da sakinleştiren sedatif bir madde veriyolar ben o beş dakikada naptılar anlamadım bile sadece tahrişten sanırım hafif bi boğaz ağrısı oldu o da geçer artık... hatta hortum çıkarken gördüm incecik bişi,

herkese bol şifalarrr:)

Yarn sabah bana da yapilacak endoskopi.Bu konuda herseyi okudum,nasil yapildigini vs herseyi biliyorum,okuduklarimdan cok da korkulacak birsey gibi gelmiyor ama ben hala korkuyorum yaaa:KK43:( neden korktugumu bile bilmiyorum ama cok tedirginim.arayip vazgectigimi mi söylesem diye gidip gidip geliyorum telefonun basina.ama bu sefer de sikayetlerim devam edecek,o sekilde yasamak daha cekilmez geliyor düsününce.Yazdiklarinizin hepsini okudum,hep korkmayin cok kolay yazmissiniz,biraz moral buldum tabiki ama sahsima yazilacak moral mesajlari belki daha cok ise yarayacak.Birkac dakikanizi ayirip rahatlamam icin birseyler yazar misiniz

korkmayınnnn...

hatta koldan verdikleri sedatif kafayı o kadar güzel yaoıyorki çıktığımda o hal için bile tekrar girerim diye espri bile yapıyorsunuz...

cidden korkulacak hiç bir şeyi yok...

herkeze selam,bende bu perşembe günü izmir igemde endoskopiye giricem ve çooooooook korkuyorum. İzmir igemde endoskopi ye girenler bizahmet tek tek anlatabilirler mi neler yapıldı,nasıl oldu?
saygılar..

X