Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Endoskopi....

Nadas

Guru
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
2.925
55
38
kızlar merhaba yeni açılmış bu bölüm,
ilk mesajıda ben yazayım dedım,
aranızda hiç mide rahatsızlıgından dolayı endoskopi olan var mı?
özeldemı devletdemı oldunuz?

kızlar merhaba yeni açılmış bu bölüm,
ilk mesajıda ben yazayım dedım,
aranızda hiç mide rahatsızlıgından dolayı endoskopi olan var mı?
özeldemı devletdemı oldunuz?

ben 2defa yaptırdım arkadaşım Ankara'da gazi hastanesindeydi 2si de..
aslında 2.sinden özel dr.a gidiyordum rahatsızlıgım için ama kolonoskopiyle beraber 2sine 1.500liraz civarında bir bütçe çıkarnca gene gazi'de yaptırdım zaten kendisi gazinin gastr. bölüm başkanı.

yaptıranlar gözümü korkutmuşta olsa bence çok da büyütülecek bir iş değilmiş.hiç korkma.

kolonoskopiden özellikle çok kokrmuştum ama o da gayet sakin geçti zaten bunda bi igne vuruyorlar.

endoskopide sanırım sadece özelde var uyuşturma işi ama inan gerek yok.ben 2defa yaptırdım hiç korkma!

ben de 2 kez oLdum tatLım midem için senağlama
mide hastaLığı çekiyorum yıLLardır senağlama
yani korkuLacak bişi yok,sakın korkma ve panik oLma,orda sıra bekLerken meseLa büyüğü küçüğü korkuyo ediyo kafasında yazıyo çiziyo ama sen etkiLenme sakin oL o kadarr a.s.
devLette idim ben de ..

bende özel hastanede endoskopi yaptırdım.çok korkulacak bi olay yok acı ağrı hissetmiyorsun.sadece midene kameralı hortum girdikten sonra öğürmekten bitap oluyorsun.2-3 dk bitiyor.boğazına uyuşturucu sprey sıkıyorlar.anestezi ile yaptıranlarda var ama gerek yok acı ağrı yok dediğim gibi sadece afedersin biraz öğürüyorsun.geçmiş olsun umarım bi sorun çıkmaz.

BENDE KIZILAYDA YAPTIRDIM DOKTORUM BENİİ YÖNlendirdi iğne falanda wurmadıalr tabi zor oldu ben birazda panik birisi old için korktum açıkcasıı

bende kayseride özel bi hastahanede yaptırdım.
ssk lı olduğum için 85 ytl verdim.Artı 30 ytl muayene ücreti.
Hiç korkulacak bişi olmadığını sölemeliyim.Beni bayıltıp öle yaptılar endoskopiyi.10dk da bitmiş ve kendime gelmiştim.

devLette evet uyutma uyuşturma oLmadı banada yanii,sadece işte ağıza sprey veriyoLar o ama ben şikayetçi değiLim ya,tabiki iyi değiL zevkLi değiL ama korkunç hiç değiL,sen tırsma sakın emii yerimseniben
dayanıkLı ise bünyen tamamdır ALLahın izni iLeeee

bende 2 kez yaptirdim biri devlette biri ozelde.
devlette yptirdigimda ilkti ve acikcasi biraz zorlandim pek de hos muameleleri oldugu soylenemez.
ozelde ikense doktor bayiltalim dedi ben yalniz gitmistim yanimda kiimse olmadigindan yok gerek yok dedim oyle yaptirdim ama baya kotu oldum (benden kaynakli yani). doktorun o kdr sakinlestirmesine ragmen baya zor gecmisti.
tavsiyem bayiltiyolarsa bayiltmaalarindan yana hicibisi hissetmene hatirlamana gerek yok yani. eger bayiltmiyolarsa fazlasiyla uyusturmalarini iste bence.
parca alirlarken az bi aci hissedyorsun genel olarak bisi hissetmiyorsun yeterli uyustruma yapildiginda.

umarim hic gerek kalmaz boyle seylere.

bende gecen sene pamukkale unıversıtesi hastanesinde yaptırdım agzıma sprey sıktılar ıgne falan yapmadılar cok nazlı bırı olmama ragmen acı hıssetmedım hatta ılgınctı de hıc korkma canım dısarda konusanları falan da dınleme abartıyorlar

ya benimde sanırım midemde bir problem var sancılarım falan oluyor doktor endoskopi diyor ama ben çok korkuyorum benim bir arkadaş özelde yaptırdıda kötüydü dedi:KK43:

bende her rahatsızlandığımda serum yedikten sonra hep erteliyorum iyileşince umursamıyorum açıkçası :çok üzgünüm: mutlaka yaptırmam gerektiğini söylüyorlar iş arkadaşlarımdan biri yaptırdı geçende kadıköy acıbademde hiç bir şey duymadığını söyledi sanırım bende orda yaptıracağım senağlama kızlar çok korkuyorum :a015:

mrb arkadaşlar ben çok zayıf biriyim ve dra gittim yemek yiyemiyorum dedim endeskopi dediler miğdeye bakacaklarmış korkumdan gidemiyorum bayılttıklarını duydum işyerinden arkadaş dedi bende özelde bayıltılıp yapmaya karar verdim yinede sonrasında boğaz ağrısı kötü diyorlar sonrası nasıl korkuyorum yinede

hiç korkulacak bir şey yok endoskopiye girmeden 9 saat flm bir şey yemiyorsun sonra ağzına sprey sıkıyorlar yan yatıyorsun kameralı hortumu ağzından içeri sokuyor doktor acıyla falan alakası yok sadece sürekli öğürüyorsun o da mide rahatsızlığından gastrit den dolayı falan.hiç korkmayın v eertelemeyin 5 dk da biten bir şey uyuşturmaya hiiiiç gerek yok endoskopi sonrası bende hiç boğaz ağrısı da olmadı

cerence kardeşim kolonoskopiyi senmi istedin yoksa doktor endoskopiyle birlikte yaptırmanımı istedi.ben endoskopi randevu aldım ama kolonoskopide yaptırmak istiyorum.nasıl yapmalıyım bilgi verirmisin canım.lüüüüüüüüüüüüüüüüüütfennnnnnnnnnnn.

bende randevu aldım çarşamba günü yaptıracam ama çok korkuyorum yaa o ağzımdayken burnumdan nefes alamazsamm çünkü benim genzim tıkalı genelde vee burnumdan pek alamam ağzımdan alırım hepp istersenizz anestezi altında ol dediler ama ben anestezik madde almak istemiyorum vücudumaa çok tedirginim yaaa:1no2:

bende randevu aldım çarşamba günü yaptıracam ama çok korkuyorum yaa o ağzımdayken burnumdan nefes alamazsamm çünkü benim genzim tıkalı genelde vee burnumdan pek alamam ağzımdan alırım hepp istersenizz anestezi altında ol dediler ama ben anestezik madde almak istemiyorum vücudumaa çok tedirginim yaaa:1no2:

tedirgin olacak bişey yok cnm gerçekten, bnde çevremdekilerin çok fazla abartmasına rağmen tek başıma gidip yaptırdım, zaten çok kısa sürüyor,rahatlıkla nefesini alırsın ayrıca,sadece mide bulantısı yapıyor dediğim gibi kısa sürdüğü için çabucak geçecektir emin ol,sadece sabır et acil şifalar diliyorum cnm...

canım ben iki defa endoskobi oldum birinde uyanık oldum birinde bayılarak en iyiis bayılarak hiç hissetmiyosun uyanık biraz mide bulandırıyo ama korkulcak bişey yok

Ben direk tavsiyede bulunayım.ben propofolle endoskobi oldum.bu elden yaplan bir iğne.gözümü kapattım.sonrasını hiç hatırlamıyorum.burnuma da ince hortumlardan taktılar içinden temiz hava üfürüyodu.gözümü açtığımda annem gülümsüyodu.toplam 15 dk.sürdü.bi 15dk.sonra da iyice ayıldım.üstüne yemek bile yedim.bu maddeyi sorun doktora öyle yaptırın.sonra iyi uyuşturmuyolar bi anlamı kalmıyo o zaman.

merhaba arkadaslar
Bende 19 Martta endoskopı yaptıracagım .Ama cok korkuyorum...

hiççç korkulcak bişi yok bende 9 şabtta çekildim.3 adkikalık mesele ağzını açıyon ve bittia.s

X