Hediye hangi ölcüde olmali?

*Kus-Yuvasi*

SANA MUHTACIM ALLAHIM
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
435
6

Arkadaslar sizlere bir seyi sormak istiyorum ...

Ben Allah´tan bir sey olmassa bu hafta sonu ailemi ziyarete gitmeyi düsünüyorum, yilda bir iki defa ancak gide biliyorum, malum is güc cocuk var derken. Ailem bana 3,5 saatlik bir mesafe ile uzak.

Bu zamana kadar her gittigimde elimden geldiyince hediye götürmeye calistim ve bu seferde hediye almayi düsünüyorum.

Benim sizlere sorum, her gittigimde illaki ben her birine bir seyler almak zorundamiyim, yani siz olsaniz alirmisiniz ...

Neden derseniz, cünkü ailem büyük, yani annem, babam, abim, yengem, sonra üctane erkek yegen var abimden yani, ve daha sonra kiz kardesim ve enistem ve onunda bir erkek cocugu var orda, yani gidince cümbür cemat oluyoruz.

Gönül istiyorki her birine tek tek bir seyler alayim, ama pahalida oluyor sonucta ... valla sastim kaldim ...

Siz her birine böyle tek tek alirmisiniz?

bende herkese hediye almak isterdim.ama maddi sıkıntı yaratıyorsa ben anneme babama ve yeğenlerime alırdım.çocukları sevindirmek daha güzel diye düşünürdüm.yada 3 saatlik bir yerdeymiş annenlere yapacağın tatlılar,pastalarıda götürebilirsin.sadece annenlere hediye alıp abinlerinde evine hediyelik birşey alabilirsin.biblo,vazo gibi.
arkadaşım umarım yazdıklarımın faydası olur.ben kendimi senin yerine koyarak cevaplamaya çalıştım.ama mutlaka annen ve babana hediye götür.gerçi götürmesende olur.onlar için en büyük hediye sen olursun.

Tabiki gönül isterki herkese alabilesiniz ama bu da maddi imkanlar ölçüsünde oluyor . Ben olsam anneme hepsine alacağım parayla güzel bişey alırdım. Hem bir ihtiyacını karşılamış olurdu hemde sadce anneye alındığı için kimse ona almış bana almamış diye düşünmezdi. Babanız belki bozulursa bozulur o zaman sizde evleri için bişey alırsıınız yani hem anne hemde baba faydalanmış gibi olur...
Parça parça küçük şeyler alacağınıza bence bu daha makbul olur hemde onların bir ihtiyacını karşılamanız sizi rahatlatır.

X