acil yardım kanepemin üstü çok kirli ne yapmalıyım

evra_ni

Guru
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
147
4
46
oturma odasındaki kanepenin üstü çok kirli kızıma orda yemek yediriyorum yemek lekeleri kusmuk lekeleri ne kadar sildiysem olmadı enson revü nün kirçözünü aldım kötü bir havlum vardı onuda kestim onunla sildim acaba kullandığım bezmi yanlış çünkü kir sildikçe yayılıyor ve daha kötü duruyor bu konuda bilgisi olan varsa bana yardım etsin lütfeeeeeeeeeeen

Kanepede çocuğa yemek yedirmek pek akıllıca değil. Keşke yedirirken bir sofra bezi filan serserdiniz. Kusmuk filanda varsa bence o kanepeden hayır gelmez, atıp yenisini alın. Yani ben öyle yapardım kanımca:nazar:

benced durumun varsa yenisini al ,yada kanepe ortuleri var ,cesit cesit ,onlardan al,hem evine degisik bi hava katara.s.

eğer tanıdığında veya komşunda halı yıkama makinesi varsa onu kullan derinlemesine temizlensin belki kirler dibe çokmüştür dibi kirliyse üsten sildikçe ıslaklıkla geri çıkar ..........

Kalıp sabunla ve lifle silmeyi dene ama o hep kokar ya nebilim bencede yenisini al yada döşemeciye götür

benim komşumun çocuğu mamasını dökmüştü koltuğa çıkarana kadar neler çekmiştim. halı yıkama makinasıyla defalarca sildim çıkmadı. eyer koltuğunun döşemesi hassas değilse yağ çözücü dök yada leke çıkarıcılar varya renkliler için onlardan beklet ben kullanmadığım bi lifi koltuk silmek için ayırmıştım onunla baya bi silmiştim öle çıkmıştı. ama baya bi uğraşman lazım çıkıyo ama zor dediğim gibia.s.

canım benimde eski koltukların başına seninki gibi işler gelmişti..mamalar ,kusmuklar oğluş bebekken oldu malesef....sildim lekeler çıkmadı tabi kısmen temizlendi bende polar almıştım üstüne.gerçi hep bir örtü olurdu koruma amaçlı ama ne kadar dikkat etsemde batmıştı koltuk.kumaşıda kalitesiz çıkmıştı benimkinin.kısaca diyeceğim.bir güzel sil.arap sabunu olabilir köpüklü silersin yada el çamaşır deterjanları var va matik olmayan onlarla temizle.birde uygun renkli polar al tamam işte...

canım benim arkadaşımın çocuğu koltuğuma resmen fışkırır gibi kustu ama anında sıcak suya renkliler için olan koslayı ve bulaşık deterjanını karıştırıp arka arkaya eski bir havlu ve fanila parçasıyla 2-3 kez sildim çok şükür eser kalmadı bi dene istersen

kosla halıyı ıslak beze döküp sıkmadan o şekilde siliyorum birkaç defa arka arkaya.eser kalmıyor.

X