Tavrlar davranlar Erkek gibi olan Kadnlar..

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.240
20
arkadaslar... etrafımda goruyorum..erkek gıbı konusmalar...hareketler..yada davranıslar oluyor...
bazı davranısları erkeklerde bıle goremızken hem cınslerımde malesef goruyorum..
kendı adıma hem ıtıcı hemde utanıyorum..
bır kadın nasıl boyle davranır dıye...ozellıkle erkeklerle konusmaları ve erkeklerın alay konusu olmaları cok uzucu oluyor..
sızler bu konu hakkında neler dusunuyorsunuz ???

Son düzenleme:
ben görünüşte bir kibarlık zerafet abidesiyim :nazar: ama gel görki öyle bir an oluyorkı hiç o halımden eser kalmıyor...kaydirigubbakcemile:mymeka::eek:klava:Çok üzgünüm çoook
mesleğiminde getirdiği bir durum var malesef :ecrin_bebek:

Son düzenleme:
erkek gibi konuşup, sert davranmak ayrı erkeklere dalga konusu olmak ayrı bence.

erkek gibi konuşup davranmak kişilikle, yetiştiğin ortamla alakalıdır. çok erkek bi ortamda yetiştiysen, kendini ezdirmemek dişiliğini ön plana çıkarmamak adına erkek gibi davranmak gerekebilir. sonuçta bu kişiniz üzerine yapışır ve kadınlığın verdiği bir zerafet olmayabilir.

ama bu konu erkeklere dalga konusu olmaz bence. hatta erkekler bu yaradılışdaki kadınlara daha çok askerlik arkadaşı muamelesi yaptıklarından hoşlarına bile gider. cinsiyetsiz görürler çoğu zaman.

bu tarz davranışlar beni pek utandırıp rahatsız etmez açıkçası. herkes kendinden mesuldür sonuçta.

şakkıdı

canım benım dedıgım ..senın acıklamasını yaptıgın tarzdakı kadınlar degıl...bazı kadınlar..kucuklugunden berı erkegın bıle yapamıyacagı kadar yuku omuzlamıslardır..
ve calısma ortamlarıda erkek agırlıklıdır..ıster ıstemez uyum saglamıslardır..bunlara lafım yok ve hıç ama hı.te rahatsızlıgım yok saygıda duyarım ..
benım belırtmek ıstedıgım cok daha farklı bır konu..zaten anlıyanda anlamıstır...

bende ıtıcı buluyorum malesef
yakıstıramıyorum bı bayana erkek gıbı tavır takınmayı
bayan dedıgın kibarlık zerafet abidesi olmalı fırtına gıbı:)
ne bılıyım benım hosuma gıtmeyen bı davranıs bı tercıh

Canım bende hiç hoşlanmıyorum öyle kızlardan yada kadınlardan lülülülülülü
Lanlı lunlu konuşmalar abi diye birbirine hitap etmeler küfürler hiç hoş değil :kahve:
Yakışmıyo bence haa fırtınamın dediği gibi onun mesleği yönünden bazen erkeksi tavırlar sergilemek gerekiyo iş icabı avukat bir arkadaşımdan biliyorum çok zor bir meslek ama sürekli günlük yaşamdada böyle olması çok itici

Kişinin kendi tercihidir,bir şey demem.Ama bir kadına da erkek gibi davranmayı(eğer eğilimleri farklı değilse) doğrusu pek yakıştıramam!...............

geçen seneye işe bi kız başladı aman allahım öyle bi küfürbazki hayretler içinde kalıyorum. şarkı söyler gibi akıcı sürekli iyide kötüye saydırıyor...

bende itici buluyorum
allah kadını yarattıkları içinde en zarif en nazenin şekilde yaratmış
kadınlar tabiki her işi yapabilir her alanda boy gösterebilir
ama o kadınsılık hiçbirzaman kaybolmamalı,
sinirlenmek gibi durumlar ayrı onlar insani özellikler
sadece erkeklerde yok ama dediğim gibi kadın ne yapıyorsa
kadın gibi olmalı duruşundan hiçbirşey kaybetmemelii

yiğenim vardı benim öyle
babasına özeniyordu yani abime
diğer kız yiğenlerime bakıyorum kız gibiler bu aynı bildiğin erkek
erkeklerle top misket oynamalar,saçlarını kısacık kestirmeler,hareket ve konuşmaları sinir olurdum her annemlere gitmemde:nazar:
en son dayanamadım ablamla karşımıza aldık kendi anneside vardıkaydirigubbakcemile
konuştuk alttan girdik üstten çıktık demekki konuşulmamış biz konuşuncaya kadar
babasına özeniyor tamam onu sevmesinden daha doğal ne olabilir
neyse kızın saçlarını uzattık hatta birkaç sefer çarşıya çıktık alışveriş yaptık kız gibi oldu aldıklarımı giyince
özenti işte çok şükürki kadın olmuşum narin nazik zarif ne özenecem erkekliğeyerimseniben

kadınlar hayatları boyunca cinsiyetlerinden dolayı aşağılanarak büyürler
anadoluda kız cocugunun dogumu bile aile için utancdır
erkek ise gurur
atasözleri toplumun kültürünü yansıtır
karı gibi kıvırma ,sacı uzun aklı kısa ,kadınınn sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etme,karı gibi aglama
bizim kültürümüze ait atasözlerinden bazıları
kadınlar kabul görmek ailelerinin ve toplumun saygısını kazanmak adına bilincaltlerında kız cocugu olmanın yarattıgı komplexi erkek gibi davranarak bastırmaya calışırlar
evet hoş bir durum degil ama suc böyle davranan kadınlarda mı yoksa

kadınlar hayatları boyunca cinsiyetlerinden dolayı aşağılanarak büyürler
anadoluda kız cocugunun dogumu bile aile için utancdır
erkek ise gurur
atasözleri toplumun kültürünü yansıtır
karı gibi kıvırma ,sacı uzun aklı kısa ,kadınınn sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etme,karı gibi aglama
bizim kültürümüze ait atasözlerinden bazıları
kadınlar kabul görmek ailelerinin ve toplumun saygısını kazanmak adına bilincaltlerında kız cocugu olmanın yarattıgı komplexi erkek gibi davranarak bastırmaya calışırlar
evet hoş bir durum degil ama suc böyle davranan kadınlarda mı yoksa

evet canım kısmen doğru
ama peygamber efendimiz ne demiş"erkek çocuğunu sevin,zira kız çocuğu kendini sevdirecektir"
o eskidendi neyseki günümüzde kız erkek ayrımı yapılmıyor
ben hamile kalınca herkes erkek bekledi ama ben kız istedim çok şükürki kızım oldu.haa erkek çocuğunu sevmediğim anlamına gelmez isterim bide erkek çocuk annesi olayım ama kız her zaman daha sempatik gelmiştir bana
hatta sülalede tek kız benim kızım hepsi erkek doğurdu şimdi tek kız diye çok seviliyorsırnaşık şey

günümüzde erkek kız ayrımı yapılmıyor mu
büyüdüğüm kente
çalıştığım köye bir gelip görseniz keşke ne ayrımlar yapılıyor

bende itici buluyorum öyle kadnlarıı
kadınlar ne tür işte calısırsa calıssın yinede o bir kadın gibi olmalı
Rabbim kadınları zarif yaratmış öylede kalmalı
Bayan dedigin kibar zarif olmalı kanımca

bu tür bayanları bende sevmiyorum zarif ve kibar olmalı bayanlar kızım yok ama gelinlerim öyle olmaz inşallah(keçinin sevmediği ot yakınında olrmuş misali)allah korusun

kesinlikle herkez kendisine verilen özelliğe göre davranmalı erkekler gibi olma düşünceleri,kaba kaba konuşmalar,elinde sigarayla sokak başlarında duranlar böle kişiler hem erkekler tarafından hemde kadınalr tarafından itici bulunuyor...

X