Boğa Burcu 21 Nisan - 21 Mayıs Boğa İle Kova / Burçlar Arası Uyum

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.848
29.704
60
BOĞA ERKEĞİNE GÖRE KOVA KADINI

Kova kadını, sizin gibi makul ve pratik zekalı bir erkeğe, yumuşak başlı ve esrarengiz gelecektir. Karmaşık yapısı sizi başlangıçta sihirli bir şekilde cezbeder ama siz onda neyi sevdiğinizi hiç bilemeyeceksiniz. Onun hayallerinin "mimar"ı olamazsınız ve olmakta istemezsiniz. Bu yüzden onu yere indirmeye çalışacaksınız ve kesinlikle başaracaksınız.

Bu kadına ayak uydurmak, bir Boğa erkeği için kolay değildir. Güveninizi sarsmamasına dikkat edin. Sakın bazı hareketlerinin sizi utandırdığını fark ettirmeyin, yoksa bu yolla sizi kızdırmak, onu çok eğlendirecektir. En belirgin özelliklerinden biri de sınırsız yardımseverliğidir. Beklenen yardımı yapabilmek için bütün gücünü seferber edecektir.

Kova kadınıyla ciddi bir ilişkiye girmeden önce uzun bir tanışma zamanı gereklidir. Bütün insanlar gibi sevilebilir yanları vardır, ama siz ve o birbirinize pek uymuyorsunuz.

KOVA KADININA GÖRE BOĞA ERKEĞİ

Kova ve Boğanın ortak yönleri azdır. Eğer evlenmeyi düşünüyorsanız, kendinizden çok şey vermeniz gerekecektir. Kova kadını olarak Boğanın yanında kendinizi altın kafesteki kuş gibi hissedeceksiniz. Fikirleri çok eski, zevki çok gelenekseldir. Siz bir gizem bulutuyla çevrili olduğunuzdan, eşinizin de böyle olmasını istersiniz. Ama Boğa, duygularını önünüze kitap gibi açacaktır.

Siz onu fazla atılgan bulurken, o sizi çıldırtıcı bir bulmaca gibi görecektir. Bu erkek sizi güvenlik içinde yaşatacak, şımartacak, her şeyi ayağınıza getirecektir. Aslında sizi eşyası gibi görür. Özgürlüğe duyduğunuz ihtiyaç yüzünden, aşk isteğiniz sönebilir.

Boğa erkeği paranın değerini bilir ve parayla bütün kapıların açıldığına inanır. Bu fikir çok hoş gibi geliyor, ama değil. Kendisini, ailesi ve arkadaşlarını parayla korumasının dışında, kendini bilinmeyen maceralara da atar. Boğa erkeğinin sizin gibi çok yönlü ilgi alanları ve eğilimleri yoktur, çünkü onun tek istediği akşam eve geldiğinde sizin kollarınızda olmaktır.

KOVA ERKEĞİNE GÖRE BOĞA KADINI

Boğa kadını ve Kova erkeği ayrı dünyalarda yaşarlar. 'Zıt kutuplar birbirini çeker' sözü, sizin için de geçerlidir ama iyi anlaşacağınızı garantilemeyiz. Siz birçok alanda öyle farklısınız ki, aşkın gücünün, zıt kutupları birleştirecek kadar büyük olup olmadığını sormak ihtiyacı doğar. Boğa kadını olaylara mantıklı bakar.

Güvenli, düzenli, rahat ve barış dolu bir hayat ister. Buna karşın Kovanın çok güçlü bir özgürlük ihtiyacı vardır. Boğa kadınıysa, davetlere ve devamlı eve gelen yeni insanlarla tanışmaya meraklı değildir.

Boğa kadını iki ayağıyla birden yere basar ve sizin daha iyi bir dünya hayallerinize anlayış göstermez. Deneyim alanının dışında bir konuyla ilgisini çekemeyebilirsiniz. Ama hiç bir şeyden geri kalmayı da istemez. Onu daha yakından tanıdığınızda, Boğa kadınının başarısızlıkları kabul edemediğinizi göreceksiniz, bu yüzden ilişkinizin mutlu ve uzun ömürlü olması için elinden geleni yapacaktır.

BOĞA KADININA GÖRE KOVA ERKEĞİ

Bu iki burçta doğanların bakış açıları yaşamın her alanında karşı karşıyadır, öyle ki aralarında bir ilişki olması ve bunun yürümesi olanaksız gibi görünür. Örneğin Boğa kadınının daima gerçekçi bir kişiliği vardır, Kovanın ise tam tersi. Ama Eros'un oku isabet ederse...

Boğanın ayakları yere sağlam basar. Kova romantik ve hayalcidir, rüyalara dalar ve dünyadaki haksızlıklardan şikayet eder. Dünyanın nasıl olması gerektiği konusunda düşünür. Bununla ilgili düşünceleri vardır, ama bunları sadece düşünür. Kendisinin gerçek vadilerine çekilmesine kolay kolay izin vermez. Eğer kendinizi hayalci, aklı havada, hesapsız bir adama kaptırmak istiyorsanız, bir kovayı ne zaman yakalayabileceğinizi hesaplayın.

Kovaya bir tek insanla yaşamak zor gelir. Bu davranışını sizin için değiştirmeyecektir. Bunun için kendinizi dikkatli olmaya hazırlayın ve kıskançlığınızı saklayın, yoksa bir Kovanın yanında hayatınız boyunca mutlu olamazsınız. Bu, azimli boğa kadınına göre bile zor iştir. Yine de maceraları yüzünden ona sitem etmezseniz, anlayış gösterip küçük şeyleri fazla büyütmezseniz, her zaman size gen dönecektir.

bence boole bı uyum soz konusu bıle dııl hatta bence boğa ve kova aynı yol uzerınde bıle yurumesınler yane 5 yıl dırenen bırı olarak sımdı ozgurce sooluorum kova burcu erkeklerınden nefffret edıyorum ohhh beeeee

Bence de zor bir birliktelik...
Kova erkeği dik kafalı oluyor ve boğa da inatçı olduğundan zor yürüyor ilişki...

ben kova burcuyum, erkek arkadaşım boğa.. iki senelık bır bırlıktelıgımız war.. ama gelın bırde bana sorun:) cok zor cok..bıkac yerde okumustum anlasamıycak ıkı burc yanı. bazen sırf anlasamama nednmızı burclarımız dıye dusunup bıle onu alttan aldıgım olyor..cogu zaman farklı tellerden farklıı seylerden bahsedıyorz.. sorunlarımız hayata bakıs acımız tawrlarımız dogrularımız yanlıslarımz hep ayrı..we cozum yollarımızda halıyle ayrı.. kawgalarımız bıtmek bılmıyor,, o benı ukala wurdumduymaz dıe etıketlıo bense onuu ayrntıcı olayları buyutucu.. bazen tartsıırken okdr yrluyorm kı bırak bole kalsın dıorm... gerçekten anlasmaya calıstıgınız da normal bı konuyu bıle knsamıyosunuz cnku ıkınıznde o konuyu anlatma seklı bakıs tarzı bıle farklı oluyo..bazen harktlerımı yorumluyo nasıl gordugunu ınanamıyorm bu ben mıyım dıye..we okdr ınatcı kı sızı bıle ınandıryo....
boyle saydım saydım amaa eglenmesınee de cok guzel eglenılıyo,we bırlıtke vakıt gecırmekten zewk alıyosunuz.. dürüst guwenılır we sızı sewıyosa herzaman sadık aklı basında olgun bı erkek olarak karsınızda duruyolar...
birde ben olaya bazen soyle bakıyorm..zaten ıkımızde aynı olsaydık hayata aynı baksaydık aynı tadları tatsaydık nerde olucaktı bunun zewkı heycanı tutkusu... boylesıde guzel bırbırınıızı tanımaya calısyosunuz we hergecen gun yenı seyler ogretıyosunuz sız ona hayatı daha eglencelı gosterırken oda sıze sorumluklarınızın bılıncınde olmayı ogretıyor.. hele kı bu dengeyı kurarsanız..bence zıt kutuplar bırbırını cekerlerrr zemuszemus

kesinlikle çok zor:)) ben boğayım eşimse kova..tam 5 yıldır beraberiz ama dengeyi sağlamak çok zor...o herşeyi ben bilirim havasında ve hep beni dediğim olur modunda..bense tam inat abidesi asla emir altına girmeyi sevmem ve bildiimden asla şaşmam...artık bizim evliliğimizi düşünün...:)))

kızımızda boğa burcu ve yükselenide kova :))

ya bence bu herkes için aynı şey geçerli değil. ben boğa burcuyum eşim kova ama çok iyi anlaşıyoruz. anlaşamadığımız konular hiç mi olmuyo tabi ki oluyo ama iş tartışmaya varmıyo hiç bi zaman bizde bi orta yol bulabiliyoruz...

ben kova burcuyum erkek arkadaşım boğa. Gerçekten benimle anlaşacak erkeği bulmak çok zordur. Ben haksızsam bile haklı gibi görünmek için en zayıf noktalarından onu vururum. Erkek arkadaşım çok sabırlı.... Öyle ki bazen ne kadar sabırlısın ya diyorum. Onun sabrı, sevgisi, sadakaati olmasa benimle kimse anlaşamaz.

Bende oglumu anlatayım :KK34:

ben bogayım oglum kova,bence kova burcu en ılgınc burclardan bırısı.kovanın ılgı alanları boga ıle tam tersı her zaman olmasada,genelde ıyı anlasırız ve kova erkeklerı bencıl oluyorlar genelde sız goz yumdugunuz surece kova sızın yanınızda gercı tum ılıskılerde hemen hemen aynı sayılır.

kova burcu ya karıyer sahıbı oluyor yada sıfır oluyor ama keyıflerıne duskun olduklarından ve kendılerını yormayı sevmedıklerı ıcın genelde en rahat mesleklerı tercıh edıyorlar,oglum daha kucuk umarım karıyerı tercıh eder.

Ben boğa burcuyum sevgilimse kova burcu(ve ikimizde burclarımızın tüm özelliklerini taşıyoruz) ama biz birbirimize göre yaratılmış gibiyiz. İlk ilişkimize başlarken bu yazıları okumustum işte anlasılamaz vs diye gözüm korkmuştu açıkcası :) ama hiçte beklediğim gibi olmadı. Burçlara inanan ben bu konuda en azından bizim için burçların geçersiz olduğunu anlamış oldum böylelikle :)

bence boole bı uyum soz konusu bıle dııl hatta bence boğa ve kova aynı yol uzerınde bıle yurumesınler yane 5 yıl dırenen bırı olarak sımdı ozgurce sooluorum kova burcu erkeklerınden nefffret edıyorum ohhh beeeee

2 3 sene mücadele etmiş biri olarak arkadaşım gibi aman aman diyorum.

Hic inanmadım! çünkü 8 yıldır ilk Askim kova erkegiyle bir iliskim var bir boğa kadini olarak ve nihayetinde evlendik artı cooooookkkk mutluyuz bin sukur!

bu burç olaylarına fazla güvenmemek lazım yani gırgırına takılıyoruz ama kova-boğa hiç uyumlu değildir dedim daha başlığı okur okumaz. içeriğini de ve diğer mesajları da okuyunca haklıymışım dedim. elbet genel bir kural kesin yargılar olamaz, bence de boğa-kova uyumu diye bir şey yok. anlaşamıyorlar, ayrı dünyadalar :KK34: birbirlerine katlanamıyorlar hatta :KK1:

gayet kova ozellikleri gosteren bir kovayım esim de evcimen klasik bir boga ve mukemmel anlasıyoruz... burc olaylarına takılmamak lazım ama genel olarak iyi anlasan burclar olduklarını dusunmekteyim.

ben kova burcuyum erkek arkadaşım boğa. Gerçekten benimle anlaşacak erkeği bulmak çok zordur. Ben haksızsam bile haklı gibi görünmek için en zayıf noktalarından onu vururum. Erkek arkadaşım çok sabırlı.... Öyle ki bazen ne kadar sabırlısın ya diyorum. Onun sabrı, sevgisi, sadakaati olmasa benimle kimse anlaşamaz.

canım sen öyle durduğuna bakma, boğa burçları sabırlı gibi gözükür, o an için birşey söylemez, içinde biriktirir kin tutmaya başlar, ve gün gelir ufak birşeyden bütün öfkesini kusar ve bütün ipleri koparır, herşey yoluna girmişken, saçma şeylerden patlar, barışmak bilmez, bırakır gider, umrunda bile olmaz, gider başka şeylerle eğlenir. o yüzden her yaptığına dikkat et, sonradan pişman olma. en ufak kelimeye bile takıntılıdır, hep düzgün cümlelerle konuşacaksın, hep demek istediklerini daha açık açık anlatacaksın, alt yazı geçeceksin, yoksa çabukta alınır ve içine atar, kendi içinde kurar da kurar sonra kendi kurduklarına kendisi inannır.şakadan anlamaz, kelimelerde alt anlamlar arar alınmak için, niye öyle dedin? ne demek istedin? niçin? neden? çok sorar böyle. boğayla oyun olmaz kısacası. Hep dikkatli ve özenli davranmalısın, güzel cümleler kurmalısın. Yoksa bi bebek kadar tatlıdır kendileri. Damarına basmayacaksın. Birşey istiyorsa, direkt "hayır olmaz" dersen inatlaşır, illa olacak o. İnatçıdır. İkna edici bir şekilde anlatırsan belki vazgeçirebilirsin ki, vazgeçmez, aklına koyduysa birşeyi mutlaka yapar. Daha sonradan onun dediğini yapsan da ikna etmekle uğraşmıştır ya bu süre içinde, bu bile bir tartışma sebebi olabilir onun için. Çok bencildir, hep kendinden ödün vereceksin, hep onun dediği olacak ki anlaşasın. Görünüşte ise, yani lafa gelince (çok dil cambazı olduğu için) sanki senin dediğin oluyormuş gibi anlatır herşeyi, halbuki hep onun yönlendirmeleri. "Ben empati yapabilen biriyim" der, asla böyle birşey yok, hep kendi menfaatine bakar. Bi noktadan sonra ise biz anlaşmıyoruz, uyuşmuyoruz der, vazgeçer gider,mücadele etmez, hemen de başkasını bulur, üzüldüğünle kalırsın, bu ilişki yürüsün diye çektiğin zahmetlerle kalırsın.

yani gözünü karartmış gibi olmayayım da ben böyle bir deneyim yaşadım, dikkatli ol diye yazdım. Umarım sen üzülmezsin. Burçlarla kişilik çok mu etkilenir bilmiyorum, genelleme de yapmak istemiyorum, ama korkuyorum artık

kesinlikle çok zor:)) ben boğayım eşimse kova..tam 5 yıldır beraberiz ama dengeyi sağlamak çok zor...o herşeyi ben bilirim havasında ve hep beni dediğim olur modunda..bense tam inat abidesi asla emir altına girmeyi sevmem ve bildiimden asla şaşmam...artık bizim evliliğimizi düşünün...:)))

kızımızda boğa burcu ve yükselenide kova :))

Tırtılım geçmiş olsun..hepmi aynı olurlar acaba ? :) bende boğayım ve eşim olacak zati muhteremde kova(kendine özgür bana değil tabi :)) ilk kızım oda ikizler ve yükseleni kova :)

senin yazını okuyunca çook çok geçmişler olsun diyorum ve arada DENGEyi sağlayacağım diye kafayı yiyip yemediğini merak ediyorum :KK66:

benim 13 sene oldu. değişti mi? çok zor süreçler yaşadık ve arada kişilik ve yaşama bakış açılarımızdan dolayı hala yaşıyorum ve HAYIR! değişmezler :)

2, kızım 2 yaşında Aslan ve yükseleni yay...büyük kızımla yaşadığım zorlu süreçler şimdilik o 2 yaşındaki ufaklıkla yaşamıyorum..çünkü büyük kızım 2 yaşında da aynı şimdi de aynı ondan biliyorum ..

tabi beni büyütmesi, hayata farklı pencerelerden bakmamı ve yaşama karşı GÜÇLÜ durmamı ve SABIRlı olmamı yine kızıma borçluyum...
eşim dediğim kişiye de, hayata karşı kendimi BASİT hissetmemi borçluyum :KK66:
bu yaşımda öğrendiğim birşey varsa..burcuna felan bakmayın sadece yanında kendini Değerli hissediyor ve hergeçen gün Sizi içinizde Büyütüyorsa İlişkiniz ASLA bırakmayın..fakat sizde aynı özveriyi gösterin derim..çünkü o zaman uyum ve denge tavan yapar diye düşünüyorum :KK66:

yani sadece burçlara bakılarak yaptığımız önyargıdır..bunun yükseleni var, isim etkisi var, yok aile yaşantısı, yok arkadaş, yok iş ortamı var, yani en kısa şekilde HAYATA bakışını ortaya koyacak ÖNyargıları ve DOĞRU dediğimiz herşey içinde KENDİ var....

böyle düşünmeme rağmen yorumları okurken "evet ya! gerçekten de bu kadarmı benzer yorumlar"diye iç cektim bi ara :)

Öncelikle herkese selam ... ben kova burcuyum sevgilim boğa burcu yaklaşık 6 aylık birlikteliğimiz var kolay kolay tartışmayız genelde çok eğlenceli kaliteli vakit geçiririz ve hep ya el ele yada sarılarak geçiririz birlikte olduğumuz zamanları mutlaka ama 2 hafta önce birlikte tv de film izliyorduk bende çay yapmıştım ikimizede getirirdim oturdum onun telefonu sehbada tam benim önümdeydi tv başına geçmedenn önce yemek yemiştik ben yapmıştım yemeği ve o resmini çekerek facebook 'a atmıştı tam çayımı içip tv izlerken ekranı aydınlandı tam önümde olduğundan görmek durumunda kaldım bir bayan aynen şöyle yazmıştı(afiyet olsun yavrum :) ) bende bak sevgilin afiyet olsun yazmış dedim sevgilimde telefonu eline alıp baktı ve sevgilim değil aşkım dedi suratı da on karış asık bende iyi ne güzel deyip sessizce çayımı içtim sonra bardakları yıkadım kaldırdım çantamı aldım eve gitmem gerek dedim şöyle bir durum var işim gereği sık sık şehir dışına çıkma durumundayım ertesi günde yine iş için başka bir şehire gitmem gerekiyordu bana bu yüzdenmi erken kalkıyorsun dedi hayır yarın için hazırlanmam lazım dedim ama külliyen yalan tabi gel bak oku istersen bişey yok bunda dedi bende gerek yok dedim o zaman bekle hazırlanıyım hayır ben giderim taksiyle dedim saçmalama diyip durdurdu ve o andan evime bıraktığı ana kadarda tek bir cümle etmedi bende tabiki sinirliydi her halinden belliydi beni bıraktı ve 2 haftadır aramıyor aramıycak değilmi sizce çokmu abarttım ne yapacağımı bilmiyorum gurur yüzünden asla arayamam ben ama bu anımıza kadar hiç böyle birşey yaşamadık bana karşı çok sevgi doluydu hep sanırım çok fevri davrandım boğa burcu çok inatçı aramaz diye düşünüyorum off offfff :KK43:(((((

X