Hamileyim ve gribim bi bakarmısınız

beatiful kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
199
0
38
arkadaşlar hamileyim ve grip oldumilaç kullanamıyorum yarın doktora gidecem randevum yarın ama
burnum aşırı tıkalı ve akşamları falan çok rahatsız ediyodu beni bende dün eczaneden vıcks aldım hani bu merhem gibi olan mentollü sıcak suya atıyosun biraz buharını soluyosun nefesin açılıyor genzin rahatlıyor dün akşam yaptım bende ama kafamada takıldı acaba bebeğe bi zararı olurmu sizdende daha önce kullananlar olmuşmuydu bilgi verirseniz sevinirim kızlarfisfisfis

canim bol bol c vitamini al,kendini sicak tut..uzerini kalin giyin ve 15-20 dk yat terle ki hastaligi atabilesin.sonra sicak bir dus al ve nane limon ic sicak sicak cok faydasi oluyor ben de grip olmustum sana dediklerimi yaptim ve ilac kullanmadan atlattim cok sukur...

Canım bende aynen senin gibi grip oldum, neler yaptım portakal suları vs. işe yaramadı, hatta şuan bütün vücudumu iltihap sardı ne yapıcam bilmiyorum. Çok korkuyorum :KK43:

beatiful kiz selam
ben de şu anda gribim burnum tıkalı ve ben grip olduğumda mutlaka ateşim çıkar
gerçi çok şükür ateşim yok atlatmak üzereyim ama benim tavsiyelerim,
c vitamini al kararında, vicks sürmekle çok iyi yapmışsın sırtına da sürdür beatiful kiz, ve üstüne ütüyle ısıtılmış sıcak havlu koy
benden sana tavsiye kesinlikle ama kesinlikle ateşin varsa kalın giyineyim deme
allah muhafaza zaten yüksek olan vücut ısını terleyeyim diye iyice yükseltme
allah muhafaza bebeğini bile etkileyebilir bu durum
koltuk altlarına, dizlerinin arka kısmına ve kasıklarına bildiğin musluk suyunda ıslatılmış bezle kompres yap
bol bol ılık duş al
tekrar tekrar söylüyorum sakın kalın giyinme
ne zaman soğuk alsam ateşim çıkar her seferinde acillik olurum. bi keresinde arkadaşın aklına uyup kat kat giyindim terleyip atarım diye hastaneye gittiğimde hemşireden ve doktordan bi güzel fırça yemiştim havale geçirmek istiyosun heralde diye
aman diyeyim
büyük geçmiş olsun
acil şifalar

canım geçmiş olsun arkadaşlar yapabileceğin şeyleri söylemişler bana gerek kalmamış acil şifalar dilerim

Elma,portakal,limon: bunların hepsını kabuklarıyla kucuk kucuk dograyıp bir tencereye koyun, üstüne tane karanfil, tane karabiber, kekik, 1 tane cubuk tarcın koyun, bunlardan bırer tutam yeterlı, üstünden biraz daha fazla gelecek sekılde kaynamıs sıcak su koyun, ıkı uc kere ocakta fokurdatın, 15 dk kadar dinlendirin, sonra da bu karısımı sıcak sıcak tuketın.. beni bu illetten kurtaran bu karısım oldu.. vıcks ı de burnum ıclerıne kadar sürüyordum ve olabildiğince yattım.

Ayrıca bol bol ıhlamur tüketin, içine limon sıkın,bal koyun.. bol su tüketin toksinlerinizi atmak için.

Çok gecmiş olsun.

canim bol bol c vitamini al,kendini sicak tut..uzerini kalin giyin ve 15-20 dk yat terle ki hastaligi atabilesin.sonra sicak bir dus al ve nane limon ic sicak sicak cok faydasi oluyor ben de grip olmustum sana dediklerimi yaptim ve ilac kullanmadan atlattim cok sukur...

bende ıkı uc gun oncesıne kadar grtıptım ama bende hıc ılac kullanmadan halletıım sorun etme gercı doktor sana onun ılacını verır takma kafana

arkadaslar bende bgn hep hapşurdum şimdide burnum tıkandı gözümden yaş akıyo zor nefes alıyom boğazlarımda agrıyo sanırım grip olcam ne yapmalıyım 5 aylık hamileyim ilaç içmemek lazım acill yardım??bu arada ilerlemesini istemiyorum ondan ayrı başlıkda açmadım??

X