Hamilelikte Antibiyotik

nakresn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2008
130
0
42
Arkadaşlar belki bu konuda çok konu açılmıştır ama benim acil cevap almam gerekiyor.Geçen yıl tesadüf sonucu sağ böbreğimin doğutan beri hiç çalışmadığını örendim ve ameliyat oldum.Ameliyat sırasında ve sonrasında 3 kez sintigrafiye girdim.Bu sebepler yüzünden kürtaj olmak zorunda kaldım.Eylül ayında artık zamanıdır dedim ve önce kadın doğum doktoruna bir görüneyim dedim.Bu sefer yumurtalıklarda kist çıktı.3 Ay daha bekledim.Kan idrar ne gerekliyse yaptırdım.Dişlerime baktırdım ki sırf ilk aylarda ilaç kullanmayayım diye.Bayramdan sonra şok edici bir haber idrar yolları iltihabı.Böbreğime de ağrı vurunca pazartesi acile gittim.Doktora hamile olabileceğimi söyledim test yaptı.2 haftada belli olmaz ama pozitif çıktı.Ertesi gün kadın doğuma gittim orda da gebelik yok dendi.Bugün üroloji doktoruma gittim.İltihap nedeniyle cefatin adında hamilelikte kullanılabilen antibiyotik verdi.Kullanmazsam daha kötü olabilirmiş.Eczacı da sefuroks adında bir ilaç verdi etken maddesi aynıymış.2 aralıkta adet oldum 2 hafta geçti hamile de olabilirim.Benim durumumu yaşayan arkadaş var mı?

X