Kekler - Pastalar Farkl ve sper bir biskvili pasta

KARARSIZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
358
16
45
pudingli bisküvili çok kolay ama çok güzel tat ve görüntü

sadece kakaolu puding ve bisküvi alın yeter

1 paket kakaolu puding,1 paket kakaolu pötibör bisküvi,1 paket sade pötibör bisküvi

pudingi arkasında yazan tarife göre pişirin olunca hemen alıp işe başlayın 1 tane kakaolu bisküviyi pudinge batırın dik şekilde tepsiye koyun sonra sade bisküviyi pudinge batırın dik şekilde tepsiye koyun bu işlemi sürekli tekrarlayın bir kakaolu bir sade daha sonra kalan pudingi pastanızın üstüne dökün pasta buton pasta şeklinde olacak işin püf noktası pastayı kesmekte pasta yaklaşık 2-3 saat beklesin bisküviler iyice pudingi içine çeksin üstünede hindistan cevizi yakışıyor ama istediğiniz gibi süsleyin pastayı keserken yan yan keseceksiniz / / / şeklinde içindeki şekil güzel oluyor yapın pişman olmayacaksınız afiyet olsun
yapa bilirsem resminide koyacağım

pudingi arkasında yazan tarife göre pişirin olunca hemen alıp işe başlayın 1 tane kakaolu bisküviyi pudinge batırın dik şekilde tepsiye koyun sonra sade bisküviyi pudinge batırın dik şekilde tepsiye koyun bu işlemi sürekli tekrarlayın bir kakaolu bir sade daha sonra kalan pudingi pastanızın üstüne dökün pasta buton pasta şeklinde olacak işin püf noktası pastayı kesmekte pasta yaklaşık 2-3 saat beklesin bisküviler iyice pudingi içine çeksin üstünede hindistan cevizi yakışıyor ama istediğiniz gibi süsleyin pastayı keserken yan yan keseceksiniz / / / şeklinde içindeki şekil güzel oluyor yapın pişman olmayacaksınız afiyet olsun
yapa bilirsem resminide koyacağım

işte resmi bu kesilmemiş hali

Eklentiler

• $bisküvili.jpg
    $bisküvili.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 120
kızlar buda kesilince nasıl göründüğü resimleri direk burada gösteremedim artıkım tıklayın anacım

Eklentiler

• $kesilmiş hali.jpg
    $kesilmiş hali.jpg
    14,2 KB · Görüntüleme: 125
biliyorum çok uzadı ama birde dilimlenmiş halini çektim yine tıklamanız lazım

Eklentiler

• $dilimlenmiş.jpg
    $dilimlenmiş.jpg
    10,4 KB · Görüntüleme: 111
harika görünüyor, her an yapabilirim canım, canım tatlı istiyor zaten, bu saatte evde bisküvi olsa üşenmem yaparım :)

ay harikasin ya bayildim ben buna valla
denicem kessin
ellerine emegiine saglik canimmmmmmmmm

bu benim yıllaaar önce öğrendiğim ilk tarif ortaokula gidiyordum çok basit yani. ama ben pudingi arkasındaki tarife göre pişirmiyorum.
bir paket pudingi 2 bardak su ile pişiriyorum rengi koyu ve daha kıvamlı oluyor bence

süper,tuttum bu fikri ,niye benim aklıma gelmedi diye hayıflanıyorum şimdi,bende çok sık yaparım bu pastayı çünki,harikasınalkisalkisalkis

X