Evde yürüme bandi

Selenais

Kelepceliyim ben sana
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2006
1.284
6
Merhaba ben yaklasik 1yildir düzenli spor yapamiyorum:çok üzgünüm:. üstelik evde yürüme bandim oldugu halde, simdi göbek alip basini gitmeye baslayinca aklima dank etti baslamam lazim spora benim:CüvCüv:.

Bana önerilerde bulunabilirmisiniz? ilk baslarda kosmakmi iyidir yoksa sadece yürüyüsmü?

Kac dakika yapmali? Ve haftada kac defa en idealidir?

yürüme bandimi yokus yukari cikar gibi bir halede getirebiliyorum.. bu iyimidir? yoksa gereksiz biseymidir?

Simdiden tesekkürler =)

1 yıldır spor yapamadığını söylemişsin bence direkt olarak koşu ile başlarsan bacakların tutulabilir 3-4 gün ağrı çekersin sonra düzelir ama sen yinede ilk başta yürüyüş ile başlasan bence çok daha iyi olur alıştıra alıştıra seviyeyi yükseltirsen bıkkınlıkta gelmemiş olur. Koşu bandına eğim verebildiğini söylemişsin eğimlede zorluk derecesini çoğaltabilirsin zaten.

Hmm bu arada bende koşu bandı alacağım ama senin kullandığın hangi marka memnunmusun kullandığın ürünü önerebilirmisin memnunsan.

Evde koşu bandı olupta kullanmayanlardan biri de benim İlk zamanlar heves ettim sonra bıraktım Yalnız her kullanımda önde düşük hızda ısınmanı, sonra yavaş yavaş hızlanmanı ve arada da koşup tekrar yavaşlamanı tavsiye ederim.

1 yıldır spor yapamadığını söylemişsin bence direkt olarak koşu ile başlarsan bacakların tutulabilir 3-4 gün ağrı çekersin sonra düzelir ama sen yinede ilk başta yürüyüş ile başlasan bence çok daha iyi olur alıştıra alıştıra seviyeyi yükseltirsen bıkkınlıkta gelmemiş olur. Koşu bandına eğim verebildiğini söylemişsin eğimlede zorluk derecesini çoğaltabilirsin zaten.

Hmm bu arada bende koşu bandı alacağım ama senin kullandığın hangi marka memnunmusun kullandığın ürünü önerebilirmisin memnunsan.

Cok memnunum, hic aklima gelmemisti almak, görümcemin hediyesi oldu bana yeni eve tasininca =)

Markasi farkli bisye sanirim, aklimda olmadigina göre, eve gidince yazicam, cok tesekkürler bu arada :1rolleyes:

[QUOTE="NightRose";4582062]Evde koşu bandı olupta kullanmayanlardan biri de benim İlk zamanlar heves ettim sonra bıraktım Yalnız her kullanımda önde düşük hızda ısınmanı, sonra yavaş yavaş hızlanmanı ve arada da koşup tekrar yavaşlamanı tavsiye ederim.[/QUOTE]

Cok tesekkurler canim, bi spor hocasi ayni yöntemi bisiklet icinde önermisti simdi hatirladim..a.s.

Peki kosu ve yürüyüs bacaklar ve popo haricinde nereleri hangi kaslari calistiriyor? Ben en cok göbek bölgesinden sikayetciyim, kilolu degilim ama alsamda hemen üst kisimdan aliyorum:çok üzgünüm:

Peki kosu ve yürüyüs bacaklar ve popo haricinde nereleri hangi kaslari calistiriyor? Ben en cok göbek bölgesinden sikayetciyim, kilolu degilim ama alsamda hemen üst kisimdan aliyorum:çok üzgünüm:

Karın kasları, göbek kısmı için işe yarıyor En çokta kalp ritmi için faydalı..

[QUOTE="NightRose";4582446]Karın kasları, göbek kısmı için işe yarıyor En çokta kalp ritmi için faydalı..[/QUOTE]

Cok tesekkürler ilgin icinŞeniz

"NightRose" arkadaşımız güzel bir yöntem önermiş onu dinlemekte fayda var.

Markasi farkli bisye sanirim, aklimda olmadigina göre, eve gidince yazicam, cok tesekkürler bu arada :1rolleyes:

Sorduğum soruya cevap verip ilgilendiğin içinde ayrıca teşekkür ederim Selenais. Merakla bekliyorum.

Merhaba ben yaklasik 1yildir düzenli spor yapamiyorum:çok üzgünüm:. üstelik evde yürüme bandim oldugu halde, simdi göbek alip basini gitmeye baslayinca aklima dank etti baslamam lazim spora benim:CüvCüv:.

Bana önerilerde bulunabilirmisiniz? ilk baslarda kosmakmi iyidir yoksa sadece yürüyüsmü?

Kac dakika yapmali? Ve haftada kac defa en idealidir?

yürüme bandimi yokus yukari cikar gibi bir halede getirebiliyorum.. bu iyimidir? yoksa gereksiz biseymidir?

Simdiden tesekkürler =)

Merhabalar..
Öncelikle uzun süre spordan uzak kaldıysanız önce yürüşle başlayın sonra ritmi arttırıp koşun daha sonra eğim verin..
Yalnız koşu bandı öncelikli olarak alt ekstremiteyi (bacak kasları) çalıştırır.
Göbeğinizi eritmesi imkansız değildir ama zordur,sadece yürüyüş ve koşu sırasında kasılıp gevşemesini sağlar..
Bu göbeğinizi eritmek için yeterli değildir.
Yer egzersizleri yaparsanız düzenli bir egzersiz programıyla daha kısa sürede daha etkili bir görünüşe sahip olmanız mümkün..a.s.

Merhabalar..
Öncelikle uzun süre spordan uzak kaldıysanız önce yürüşle başlayın sonra ritmi arttırıp koşun daha sonra eğim verin..
Yalnız koşu bandı öncelikli olarak alt ekstremiteyi (bacak kasları) çalıştırır.
Göbeğinizi eritmesi imkansız değildir ama zordur,sadece yürüyüş ve koşu sırasında kasılıp gevşemesini sağlar..
Bu göbeğinizi eritmek için yeterli değildir.
Yer egzersizleri yaparsanız düzenli bir egzersiz programıyla daha kısa sürede daha etkili bir görünüşe sahip olmanız mümkün..a.s.

Cok tesekkür ederim Antrenör.
Haftanin 4günü spor vaktim var aslinda, Persembe, cuma, cumartesi, ve Pazar.. bu 4 gün üst üste kosmak/Yürümek iyimidir? Yoksa bir gün araylami yapmali?

Yeni başlayacağını düşünürsek;

Perşembe - yürüyüş
Cuma - yürüyüş
Cumartesi- dinlenme
Pazar - koşu

Şeklinde yapabilirsin..

Bir süre sonra aşağıdaki gibi yapman mümkün

Örneğin ;
Perşembe - yürüyüş
Cuma - koşu
Cumartesi - yürüyüş
Pazar - koşu

şeklinde yapabilirsin

Vakit sıkıntınız yoksa antrenmanları sabah yapmanızı tavsiye ederim..
a.s.

Yeni başlayacağını düşünürsek;

Perşembe - yürüyüş
Cuma - yürüyüş
Cumartesi- dinlenme
Pazar - koşu

Şeklinde yapabilirsin..

Bir süre sonra aşağıdaki gibi yapman mümkün

Örneğin ;
Perşembe - yürüyüş
Cuma - koşu
Cumartesi - yürüyüş
Pazar - koşu

şeklinde yapabilirsin

Vakit sıkıntınız yoksa antrenmanları sabah yapmanızı tavsiye ederim..
a.s.

Ancak cumartesi ve pazar sabah yapabilirim, verdigin bilgiler icin cok cok tesekkurler.. bu aksam baslarim artik :1rolleyes:

X