Bebeklerimizin doğumuyla hayatımızda neler değişti?

meran07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.147
2
Bebeklerimizin doğumuyla hayatımızda neler değişti paylaşalım mı?neler bekliyorduk neler oldu?Özlediklerimiz özlemediklerimiz,önceden sevip şimdi sevmediklerimiz vb... :kahve:

Öncelikle hayatımızın,evimizin,evliliğimizin merkezi oldu oğlumuz..O uyumadan yemek bile yemiyoruz önce o rahat etcek uykuya dalcak o zaman kendimize vakit ayırıyoruz...Arada sırada söylensek de şikayetçi değiliz...Bizimki baştan beri süpriz bi bebekti beklemediğimiz anda geldi, ayrıca erken doğarak da bizi şaşırttı..şimdi çok tatlı sabahları onun gülücükleriyle uyanıorum babası almış yatakta seviyo annesiiiiiiiiiiiiii biz acıktık hadi kalk diyor emziriyorum ve günümüz başlıo...
Geçen gün eşimle konuştuk bu konuyu; annelik seni çok değiştirdi dedi eskiden olsa bişey desem hemen küser surat yapardın, şimdi daha güçlüsün, bebişimizin için çabalaman mücadele etmen çok hoşuma gidio dedi uzun zamandır eşimle de muhabbet edemioduk iyi oldu konuşmak...ben çabuk sinirlenen biriyim..eşimse daha sakin yaklaşıyot olaylara böyle idare edioz işte :eek:

3 yıllık bir çabanın ardında ümitlerimiz tükenmek üzereyken bir rüya gibi geldi kızımız Rüya. Geldi ve hayatımızın merkezine oturdu pek çoğunuzda olduğu gibi. Daha önce evle iş arası mekik dokuyan ve herhangibir şeyden öyle aman aman zevk almayan bir çift haline gelmiştik. İki kişilik bir yaşam artık yeterince eğlenceli gelmiyordu 6 yıllık evliliğimizde. E gezeceğimiz kadar gezmiş, görmüş, eğlenmiştik ve artık bunlar cazip gelmiyordu. Bir bebek gülüşüne, süt kokusuna, sımsıcak bir kucaklamaya hasretken dünyanın en güzel yerine de gitseniz bir yanınız eksik kalıyordu. Arkadaşlarımızın hemen hemen hepsinin en az bir çocuğu vardı ve onlar da artık okula başlıyorlardı. Ne zaman çocuk sahibi olacaksınız sorusunu artık duymaz olmuştuk çünkü insanlar tahmin ediyordu bu kadar zamandan sonra. Bunları yazarken gözlerim dolu dolu bakıyorum yanımda en saf en masum haliyle uyuyan yavruma ve binlerce kez şükrediyorum Rabbime, bize anne baba olma duygusunu tattırdı bize dünyanın en güzel hediyesini verdi.

çok güzel anlatmışsınız özlemcim waterlily tşk.
bizimde evliligimize yeniden renk geldi tam bi aile olduk diyoruz.eşim kalabalık aile çok seviyor kız yada erkek farketmez o yüzden hep ''annesi ne iyi ettinde doğurdun bu tatlı şeyleri diyor'' acaip hoşuma gidiyor benimde...miss gibi bebek kokuyor evimiz doya doya içimize çekiyoruz...gezmeyi seven ben dışarı çıkmak bile istemiyorum çocuklarımla zaman nasıl geçiyor anlamıyorum.bol bol şükür ediyorum onlara baktıkça,sağlıklı olmaları o kadar büyük nimetkii...eşimle artık daha çok ortak noktamız var çocuklarımız.dünyada herşey boşş anne olmak bambaşkaa...Allahım isteyenlerin kucağını boş bırakma bu duyguyu herkes tatmalı :Saruboceq:

Son düzenleme:
hayatimin tam anlami oldu kizim:emir_bebek: sabah onun gülücükleriyle uyanmak:1hug: güne kizimla baslamak kizimin artik bana taniyarak gülümsemesi:roflol: beni benden aliyor resmen bütün günümü aliyor yagmur ama cok tatli ona sicacik sarilmak:1hug: bütün yorgunlugumu aliyorhihoyyyt ekiden cok cabuk parlayan sinirlenen biriydim:eek:klava: ama simdi yumusacik biri oldum daha dogrusu olmusum esim öyle diyor .:uhm:
simdi tam bir aile olduk kizim esim ve ben:Saruboceq: sabahlari esimle kizimi oynarken görünce daha ne isterimki diyorum hayattansositososito iste mutluluk bu benim mutlulugumun adi YAGMUR:nazar::

valla hayatttaki en güzel şey bi çocukmuş meğer...aslında çok şey değişti diyemem sadece yeni bir birey ve kendini ifade edemediği için bize bağımlı yaşıyor tabi bizde o izin verdiği sürece vakit ayırıyoruz birbirimize ve kendimize..inanın bazen tuvalete bile gidemiyorum..olsun ama ona değer...bir gülücüğü unutturuyor herşeyi...bazen çok bunalıyorum ama bi gülüyo kızım eylül ....herşey geçio...ama bayağı bakımsız hissediyorum kendimi bakalım yavaş yavaş toparlanmak lazım dimi...

anne olmak çok güzel bir duyguymuş bunu rabbim bana tekrar yaşattı ne mutlu bana artık oğluma bağımlı yaşıyoruz her yapacağımız şeyi ona göre yapıyoruz yemeği ble onun durumuna göre yiyebiliyorum onu veren yaradanıma şükürler olsun iyiyki var allahım benim yavrularımı ve hepinizin yavruları bizlere bağışlasın onlara sağlık versin işallah

neler değişmedikisenağlama 7 senelik özlemdi CEMREM..hasretimdi..amacımdı..cok şükür..keybettiklerimin acısını cıkarıyorum şimdi kuzumu severken..yıllardır önünden gecemediğim yada gözyasları içinde baktığım bebiş mağazalarına göğsümü gere gere giriyorum geziyorum bişe almasamda..havanın güzel olduğu zamanlarda artık ağlamadan oturabiliyorum cocuk parklarında..üstelik kucağım içim yüreğim sıcacık..bundan 1 sene önceki sessizlik gitti evimizde..bangır bangır bağıran bi zilli bozuyor bu sessizliğikaydirigubbakcemile3 bazen tıkanma noltasına gelsemde avazım cıkarcasına bağırasım gelsede onun o masum gözleri yetio tüm bunları engellememe..
önceki halimden cok daha bakımsızım..giydiklerim hala olmuo.dısarı cıkacağımda zorlasamda eski pantolonlarıma girmeyi moralim bozulsada olsun ben artık kendime göre cok önemliydim.anneydim..hala bi rüyadaymısım gibi ama olsun:1closedeyes:allahımda bu güzel rüyadan hiç uyandırmasın..normal zamanda bu kadar kilo almıs olsaydım heralde bunalıma girerdim..ama annelik ööle manyakca bişi ki doğumdan kalma bu koca göbüşü bile milletin gözüne sokarcasına geziyorumkaydirigubbakcemile3 cunku o benm annelik simgemyerimseniben valla daha uzuuun uzun yazardım ama miniciğim zıngıldıo yine:a015:

Hepınız ne guzeL Anlatmıssınız Allah Cocuklarımızı bıze bagısLasın ... Benım Ikıncı bebegım ıkısıde Kız Ve ben hala ılk kızımı bebek gıbı goruyorum ve onunla daha cok ılgılenıyorum ıkıncı Dogumla Hayatım Cok Daha degıstı ılk Cocukta tecrubesız bır anne ıdım :=) Ama artık bebegımın ustunu bıle degıstırebılıyorum eskı korkum yok o agladıgı zaman daha sakın olabılıyorum eskıden olsaydı her gece doktordaydık ve onunla beraber bende oturur aglardım.. Esıme Hıc Zaman ayıramıyorum. ıkı dk Onun yanında uzanamıyorum bıle bebek aglamazsa bıle ablası ızın ver mıo 4.umuz aynı odada uyuyo hatta bazı gunler kayınvalıdem bıle bızımle yanı anlayacagınız 3 aya gırdık esımle hala hamılelık donemlerımdekı gıbıyız bu durum benı cok kotu edıo esımınde bana ıhtıyacı oldugunu dusunuyorum =)) artık dısarı gezmelerımız yok kendımıze zaman ayırmak yok varsa yoksa cocuklarımız

önceden daha ağır davranırdım ev işi ve yemek konusunda.kendi alanımda hızlılık rekoru kırıyom mecburen. uyku aralarını değrlendirmek lazım yoksa yıkıyo ortalığı kolaysa ayrıl yanından.birde bebişimin yüzüne bakınca bi çok duyguyu aynı anda yaşıyom korku endişe mutluluk...

"Bunları yazarken gözlerim dolu dolu bakıyorum yanımda en saf en masum haliyle uyuyan yavruma ve binlerce kez şükrediyorum Rabbime, bize anne baba olma duygusunu tattırdı bize dünyanın en güzel hediyesini verdi.

ekiden cok cabuk parlayan sinirlenen biriydim ama simdi yumusacik biri oldum
yıllardır önünden gecemediğim yada gözyasları içinde baktığım bebiş mağazalarına göğsümü gere gere giriyorum geziyorum bişe almasamda..havanın güzel olduğu zamanlarda artık ağlamadan oturabiliyorum cocuk parklarında..üstelik kucağım içim yüreğim sıcacık..bundan 1 sene önceki sessizlik gitti evimizde..bangır bangır bağıran bi zilli bozuyor bu sessizliği bazen tıkanma noltasına gelsemde avazım cıkarcasına bağırasım gelsede onun o masum gözleri yetio tüm bunları engellememe..

önceki halimden cok daha bakımsızım..giydiklerim hala olmuo.dısarı cıkacağımda zorlasamda eski pantolonlarıma girmeyi moralim bozulsada olsun ben artık kendime göre cok önemliydim.anneydim..hala bi rüyadaymısım gibi ama olsunallahımda bu güzel rüyadan hiç uyandırmasın..normal zamanda bu kadar kilo almıs olsaydım heralde bunalıma girerdim..ama annelik ööle manyakca bişi ki doğumdan kalma bu koca göbüşü bile milletin gözüne sokarcasına geziyorum cunku o benm annelik simgem

miss gibi bebek kokuyor evimiz doya doya içimize çekiyoruz...gezmeyi seven ben dışarı çıkmak bile istemiyorum çocuklarımla zaman nasıl geçiyor anlamıyorum

birde bebişimin yüzüne bakınca bi çok duyguyu aynı anda yaşıyom korku endişe mutluluk.."

arkadaşlar ne güzel anlatmışsınız çok duygulandım gerçekten. anne olmak bambaşka birşeymiş. çocuğun sıkıntılarıyla dertleriyle uğraşırken belki anlayamıyoruz ama dünyanın en güzel şeyi bence anne olmak.Allah her kadına tattırsın, amin.

ne guzel yaa hayirlisiyla bizde bebegimize kavussakta o gunleri gorsekk bizde neler degisek merak etmeden duramiyorum...

allahıma binlerce defa şükrediyorum yarabbim bana bu mutluluğu verdiği için öyle bişey ki bu anlatılmaz gerçekten yaşanır dünyama gelişi ve herşeyi ile varlığı allahım korusun hepsini benim 8,5 aylık oldu yavrumm ama hala her kucağıma alışımda şükrediyorum allahım isteyen herkeze nasip etsinn
şimdi 3,5 aylık hamişimm allahım bu mutluluğu ikinci kez yaşatacak bana ekim annesi olacağım kısmetse inşş
evimizin bi yuva olduğunu daha iyi anlatıyor bize bu masumm meleklerimizzz

X