hamilelikte çatlaklar......

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
merhaba arkadaşlar ben 6 7 haftalık hamileyim. karında çatlak olmaması için neler yapmalıyım? hamilelikte yaşadığınız başka problemler varsa da kendim adına şimdiden önlem almak istiyorum.paylaşırsanız sevinirim.hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt teşekkür ederim cevaplayan herkese...

Canım ben bir Krem kullanmıştım şuan adını hatırlamıyorum ama tüm marketlerde satılıyor.Üzerinde hamile bayan resmi var ve inan karnımda bir tane çatlak olmadı.Yanlız belirtmek isterim mutlaka bacaklarına kalçalarınada kullan çünkü o bölgelerde çok etkileniyor.zaten görevlilere sorarsan yardımcı olabiliyorlar en önemlisi vucudun nemlenmesi.

6-7 haftalık hamileyim demişssin canım 13haftadan sonra göbiş çıkmaya başlıyor çatlaklarda ondan sonra oluşur,yani sana daha çok var,bu kadar acele etme güzelim.

ayy kızlar ya evet bu çatlaklar büyük sorun ya can sıkıcı bir durum. bende de kesin çatlaklar oluşur. annemde yok ama ben daha önce kilo alıp verdiğim için bu dengesizlikten dolayı çatlaklar oluştu bacaklarımda hamilelikte kim bilir neler olur :KK43:

teşekkür ederim peki badem yağı ne derece etkili bi bilgin var mı benim duyduğum ya bebe yağı yada badem yağı kullanmam yönünde...

ben 12, haftadan itibaren pregnecare isimli kremi kullanmaya başladım doktor tavsiye etti..çok kaşıntı oluyor benim göbekte arada bepantene de kullanıyorum.bana sorarsan en iyi doktorun bilir ona danış ama daha erken 12. haftadan önce göbüş çıkmıyor...

canım ben 35+4 haftalık gebeyim.. her türlü kremi kullandım çatlayası varsa engel olamıyorsun :) benim pop kısmım çatladı.. daha doğrusu sanırım uyurken kaşımışım.. bence nemlendir birde kaşıma yeterli gidipte çok lüx kremlere para vermeni tavsiye etmem..

teşekkür ederim peki badem yağı ne derece etkili bi bilgin var mı benim duyduğum ya bebe yağı yada badem yağı kullanmam yönünde...

Merhabalar filizerdem;
benim doktorum da baya pahalı bir krem tavsiye etmişti ama ben kullanmak istemedim ne de olsa kozmetik ürünü illa ki bi kimsayal barındırıyordur diye..
16.haftadan beri badem yağı kullanıyorum sabah akşam muntazam sürmeye çalışıyorum..
gayet memnunum tabi doğumdan sonra açığa çıkacak ama birçok hamile bayandan duydum bademyağı iyi yani..:lepi:

canım 13+2 hamileyim.Lierac ve feedout diye tavsiye almıştım yine bu siteden.ben feedout u seçtim.nemli kalması çok önemli aslında.Badem yağı da ii fikir ..
Bizim bi tanıdık vaselin kullanmış,aslında mantıklı düşündüğünde.Kışın cilt kurumasını önleyeemzsem ben de denemeyi düşünüyorum...

canım 5-6 ayında badem yagı kullanmaya başla erkenden badem yağı kullanırsan kıllanma yapar amam bebek yağını istediğin zaman kullana bilirsin ben bekarkende kullanıyordum mesela vucudunu nemli tutmaya çalış ve banyodan sonra sürersen bebe yağı daha etkili olur

X