yumurtalık kisti ameliyatı olanlar

kulaklik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2008
1.044
373
34
bır arkadsın 5 sene once yumurtalık kisti amelıyatı oldu bu hamılelıge engel olurmu ve 3 senedır hamıle kalamadı bızı aydınlatırsanız sevınırım aranızda bu amelıyatı gecıren varsa bıze yazın beklıyoruz:CüvCüv:boyle gobısımı tutmak ıstıyorum

yumurtalık kisti amelyatı geçiren yokmu arkadaşlar
çok ihtiyacımız var yazıcak olan klişilere

canım benim yumurtalıklarımda da kist görüldü sadece bir yumurtalığımda vardı.doktorum ameliyat sözü bile etmedi ama yasmin diye bir hap kullanıyordum. sonra başka bir doktara muhayene oldum ve görülmedi.yani ameliyat olmadım
ama yakın bir arkadaşım kistden ameliyat oldu hemde çok riskli bir kistti. ama doktoru gerçekten profösörçe kistini aldığı için hamilelikle ilgili herhangibir problem yaşamadı şuan 5veya 6 aylık hamile canını sıkma kendinide zor bir durum doktora gittin mi bu konu hakkında peki

pardon canım arkadaşın adına yazdığını unutmuşum son yazdıklarımı arkadaşına itafen yazdığımı düşün.

giti canım hatta aşılama falan da yapıldı bi sorun görünmüyo şuanda ama olmuyo işte

canım ben tam döet defa 2ve1 se aralıklarla kist alemliyatı oldum
enson ameliyatımda sol yumurtalığım alındı hep soltarafta tekrarlıyordu kist
doktor ameliyat sonrası çocuğumun olamicanı ve istersem üp bebek yöntemini denememi söledi
haricen 3doktara daha gittim onlarda aynı şeyi söledi
ileştikden sonra bende korunmadım 1hafta kadar
ve hamile kaldım şuan 18 aylık sağlıklı sıhatli oğlum oldu
he tabi çok sorunlar yaşadım ama şükür ikimizde çok iyiyiz
hiç teredüt etmenize gerek yok bence çünkü arkadaşımda 1ameliyat geçirdi
şimdi onunda 1kızı var içiniz rahat olsun bence

ben dört ay önce yumurtalik kisti ameliyati olmustum
daha sonra kontrol icin gittigimde ameliyatin yumurtaliklarima herhangi bir zarar vermedigini söylemisti doktor, bunu ameliyat eden doktora sorsaniz daha iyi olur bence

Merhaba!Arkadasiniza gecmis olsun! Ben 6 sene once kist patlayarak amelyat oldum yumurtaligimin yarisi alindi ve tekrar yerine gelir demislerdi tabii yumurta iyi ama cok kucuk ve o zamandan bu gune kadar net olarak ovulasyon(dollenme) olmadi yani bu taraftaki yumurtalik ise yaramiyor....Bugune dek birsure acilama gecirdim malesef sonuc alamadik tup bebege girecegiz diyoruz kist 3 gun icerisine oyle boyutlara ulasiyor yataklik hale geliyordum bir-kac defa kanama gecirdim kist patlamis olabilir dediler Allahtan amelyatsiz atlattim....Tabii agrili ve surekli sonun cikartiyordu simdi Allaha sukur kurtulmus gibiyim neyin etkisi oldugunu bilemiyorum....

Arkadasina tafsiyen iyi bir dr gitmeli kist hangi kist oldugunu ogrenerek tedavi olmali............Kist amelyati olan oyle arkadaslarin var ki hamile kaldi suan cocuklari var o yuzden korkmaya gerek yok sadece dr gitmeli ....

bende 96 yilinda kist ve apandist patlamali ameliyat oldum sag yumurtaligim alindi ama ameliyat dan sonra intihap yapmis vücudum ve sol yumurtaligimda yapismis ve suan anne olamiyorum tüp bebek denedim tutmadi ama bu ocakta doktorumdan ameliyat istedim buda ikinci ameliyatim olacak 2004 yilinda laparoskopi oldum orda bana söylediler cocugum olamayacagini ama ümidimi kesmedim yeniden ameliyat olmak istiyorum asla pes etmeyin

Hepinize Merhaba, geçen yıl sol yumurtalığım alındı, rutin olarak hormon testlerim yapılıyor ve
doğurganlık özelliğim devam ediyormuş.Halam da aynı ameliyatı olmuş yıllar önce ve 3 oğlu var.
Umudunuzu kesmeyin kızlar.Sevgiler.

kızlar evlenmeden 1 yıl önce kist ameliyatı oldum.sağ yumurtalığımdan 6 cmlik bi kist aldılar.9 ay doğum kontrol hapı kullandım yeniden oluşmaması için ve bıraktığım anda hamile kaldım.ikinci bebeğimde de korunmayı bırakınca hamile kaldım.asla umudunuzu kesmeyin.inanın herşey Yaradan ol deyince oluyo.haziranda bu sefere spiralle korunmak için bi doktora gittim.bana korunmasam bile hamile kalma ihtimalimin sadece %2 ya da 3 olucağını söyledi ben de çocuklarımı anlattım şaşırdı.çünki tatamen kistik hem sağ hem sol yumurtalıklarım.ama inanıyorum ki korunmayı bıraktığım anda yine hamile kalırım.herşey yazı.eğer kısmette varsa herşey gerçek oluyo.tıp bile inanamasa da.yalnız doğum kontrol hapı çok önemli.en az 6 ay kadar ya da 1 yıl kullanıp kistleri küçültüp yok edebilirsiniz ve bırakınca hamile kalabiliyosunuz.belki bu benim bünyem için geçerlidir bilemiyorum ama denedim ve oldu

Selam ben de evlenmeden 3ay önce kist ameliyatı oldum.evleneli 5 ay oldu.Gelecek ay d.kontrol hapını bırakacağım.Korkuyorum ya bebeğim olmazsa diye ama nursunaz senin yazını okuyunca çok sevindim umut oldu bana.İnşallah ben de en kısa zamanda bebeğime kavuşurum.

Merhaba arkadaşlar

Tedavi ile gitmeyen kist madurlarından biri olarak 20 gün önce kist ameliyatı oldum.Daha önceden yaziyodum sitede farklı bölümlerde şimdi ise amaliyat olmuş bölümlere yaziyorum herşey nasip.

Ameliyatım başarılı geçti yumurtalıklarıma dokunulmadı patoloji sonucumda temiz allaha hamd olsun.Doktorum hemen cocuk yap dedi yarın kontrole gidecegim bakalım nedicek.

Bana dua edin rabbim isteyen herkeze banada bebek nasip etsin...

eda53
arkadaşım geçmişolsun açık ameliyatmı geçirdin neden ameliyat olmak zorunda kaldın nekadar kistin vardı ilaçlarla giderilemedimi

bende ameliyat geçirdim açık benimde 20 kadar kist vardı hem tüplerim tıkalıydı açtılar kislerimide patlattılar porolojiye gitti temiz çıktı senin sonuçların nasıl aldınmı

bence hemen ameliyat ol arkadasim o nalet olasi kist bendede vardi korkumdan aldirmadim daha sonra kist ile beraber apandistimde patladi o zaman mecburen ameliyat oldum ama gel gelelim ameliyatdan sonra tüplerim yapismis simdi hamile kalamiyorum bakalim temmuzda türkiyeye gelip aydinda tüplerimi actirmak icin ameliyat olucam insallah acilir bende anne olabilirim sakin gecikme ve korkma

arkadaslar bende bugün doktora gittiğimde sol tarafta 6,2 cm ebadında kistim olugunu ögrendim. ilac tedavisine baslayacaz. umarım küçülür yada patlar

2 yıldır yumurtalık kistlerim vardı bır cok doktor dogum kontrol hapı verıp yolladı fakat gecen ay adet olmadım ve cok yogun bır agrıyla uyandım acıle gıttım yumurtalık kıstım kanamaya baslamıs hemen amelıyata aldı doktor bugun 2. gun göbeğimin ortası şiş ve agrım var dun daha ıyıydım bugun belım fln agrım oldukca fazla bu normalmı şişlikte oldugu ıcın tedırgın oldum ıltıhap falan olurmu dıye kıst amelıyatı olanlar cevap verırse cok sevınırım tskler

canmm bende kist ameliyatı oldumm fsh hormonunu yükseltiyomuş bu ameliyatlar ve çokcuk olmuo peki sizin oldumu şuann bende çookk zor durumdayım tüp bebek kaçıncıda tutuyor birde kistle hamile kalan varmı ptlasada bişey olmuomuş bu kistler doğrumu

ben dört ay önce yumurtalik kisti ameliyati olmustum
daha sonra kontrol icin gittigimde ameliyatin yumurtaliklarima herhangi bir zarar vermedigini söylemisti doktor, bunu ameliyat eden doktora sorsaniz daha iyi olur bence

katılıyorum.doktorun sizi nasıl ameliyat ettiği önemli.yumurtalıklarınıza zarar vermiş de olabilir vermemiş de

X