Ortopedi Halluks Valgus (Ayak baş parmak çıkıntısı)Paylaşalım

canferi ameliyatı hangi doktor yaptı birde kötü görüntü tamamiyle düzeldimi, memnun kaldınmı. bazı fotoraflar korkuttu beni yani pek başarılı geçmemiş halen yamukluk var sizin tamamiyle düzeldimi. birde ameliyat için hemen gün vermişlermiydi. baltalimanı hastanesini tavsiye ediyormusunuz.

birde ameliyat olan arkadaşlar hangi hastanede ve hangi doktorların ameliyat yaptıklarını yazarsanız sevinirim.

Geçmiş olsun kızlar.
Ben de ameliyat olmak istiyorum ama iyi bir doktor bulmam gerek.

ben ameliyat oldum fakat tam istediğim sonucu alamadım tamamiyle kemik gitmedi yani dr gittim teekrar ameliyat olman lazım dedi ben tekrar olmak istemiyorum yani ilk görüntüden iyi yanii

bende ameliyat olucam ama çokta emin değilim olmakmı iyi olmamakmı şu an aşırı ağrım yok bazen çok ağrıyo ama dayanılmıcak bişey yok
tabi her ayakkabıyı giyemiyorum aldığım ayakkabılarında şaftı kayıyo 2 günde ayağımın durumundan dolayı ve fazla yürüdüğümde ayak ağrım oluyo bunları saymazsam iyiyim
üff ameliyat olanlar çok kötü şeyler anlatıyo bu yüzden kararsızım

Hiç korkmayın çok zor bir ameliyat değil ben çok memnunum iyi ki ameliyat olmuşum. Hiç beklemeyin olun derim.

ameliyattan değilde sonrasından korkuyorum ayağın üzerine basılmıcak baya bi alçıda kalıcak tuvalete bile yardımsız gidemiceksin çok fazlada ağrın olucak diyolar benim korkum bu

Alçı mı? Artık alçıya gerek yok ki.. Platin takıyorlar. Topuğunuza basarak yürüyebiliyorsunuz, 1 ay kadar sonra zaten artık eski halinize dönmeye başlıyorsunuz sadece parmağı bükemiyorsunuz ayağınızın üzerine basabiliyorsunuz. 3 ay sonra platin çıkarılıyor ve tamamen iyileşiyorsunuz. Tabi arada ufak tefek ağrılar oluyor ki onlar da çok normal.. Bir süre sonra onlar da geçiyor zaten..

aynı dertten ben de muzdaribim. sağ ayağımdaki ağrıya tahammül etmek mümkün değil. ama tek çözümün ameliyat olduğunu biliyorum. ateller silikonlar makaralar bende de işe yaramadı..:sinifsinif:
birde kpss hazırlık için dersaneye gidiyorum. ve şansıma sınıfım en üst katta.. ameliyattan korkmuyorum da sonrasında ne zaman ayağa kalkabileceğim, derslerimi aksatmamam lazım.. ee o kadar kat çıkacağım -ki dersanede asansör yok- mafoldumben

yarın doktordan randevumu aldım. bakalım.. ameliyat sonrası ayağa ne zaman kalktınız onu merak ediyorum.. günlük yaşantınız ne zaman döndünüz?

lütfen bilgi verin..

Valla cnm yaz tatilinde ol derim ben kesinlikle.. Ben de dersleri aksatmamak adına yazın olmuştum. 1-2 hafta bi yere çıkman pek mümkün değil zaten 15 gün dikişler kalıyor. Bir de ayakkabı giyemezsin zaten.. Bence şu an hiç uygun bir zaman değil ameliyat için..

baltalimanı kemik hastanesinde bu ameliyatı olan varmı
bende orda olucamda bazı sormak istediğim şeyler var

bende ameliyat olucam doktor 3-4 hafta sonra işime geri dönebileceğimi söyledi halen iki ayağımı birden yaptırıp yaptırtmamakta kararsızım benim esasında ağrım olmuyor ama yamukluk çok fazla birde sizler hastanede kaç gün kaldınız

Son düzenleme:
lolo sen ne zaman ameliyat olacaksın bende muayeneye gitmiştim baltalimanına ama bana ameliyatın 1-2 sene sonra olabileceğini söylediler bende vazgeçtim ordan zaten hiç ilgilenmemişlerdi

Ben yurtdisinda ameliyat olmustum her iki ayagimdan..3 yil arayla yaptirdim!

Sabah ameliyata girdim ve ayni gün eve gönderdiler. Sonra pansumana gittim, dikisleri aldirmaya vs.

Cok SÜKÜR cok memnunum ama sag ayagimda hala implant duruyor ve onu yakin gelecekte aldirmam gerek sanirim, rahatsiz etmeye basladi yavastan!

Istanbul´da nereye basvuracagimi´da bilmiyorum. Herhalde Memorial´e bir ön görüsme icin giderim. Is yerimden dolayi özel sigortam var, yoksa Memorial biraz masrafli sanirim.

HAYIRLISI! Herkese SIFALAR!

lolo sen ne zaman ameliyat olacaksın bende muayeneye gitmiştim baltalimanına ama bana ameliyatın 1-2 sene sonra olabileceğini söylediler bende vazgeçtim ordan zaten hiç ilgilenmemişlerdi

yaklaşık 5 ay sonra olucam ameliyatımı
evet bende aylar önce gitmiştim 1 sene sonrasına gün vermişlerdi
kemik hastanesi diye iyi bir yerdir diye dişünüyorum ama bilemiyorum orda ameliyat olan başkalarıyla konuşsam daha rahat edicek içim
benimde ağrılarım arttı baya bi ayağımın ağrımadığı gün yok nerdeyse devamlı ağrıyo

ben ameliyatımı baltalimanın da oldum 1 gece yattım ilk gece ağrım oldu o kadar .. sorularınız olursa cvaplarım kızlar geçen sene nisan ayında oldum..bu nisandada vidaları çıkartmak istiyorum...

canferi
bende baltalimanında olucamö ameliyatımı
ameliyat nasıl geçti ameliyat öncesi neler yapılıyo ne kdar önce geliyosun
ameliyatta acı hissettinmi
ameliyat genelmi yoksa lokalmi oldu
ameliyat sonrası odaya alınman
odadaki ilk anların ve
ilk gece neler yaşadın
rahat bi hastanemi
ilgi alaka nasıl
yanında refakatçı kalıyomu
tuvalete çıkabiliyomusun
kusura bakma çok fazla soru sordum ama
çok merak ediyorum ne yaşayacığımı bilmeden hastaneye gitmek beni korkutuyo
neler olacağını bilirsem bilinçli giderim
şimdiden sabruın ve cevapların için teşekkür ederim

ayrıca bana 1 sene sonrasına gün vermişti dr
4 ay sonra 1 sewne doluyo
bu zaman zarfında hiç hastaneye gitmedim
seni nasıl çağırdılar
sende bu kadar uzun bekledinmi ameliyat tarihini

ben ameliyatımı baltalimanın da oldum 1 gece yattım ilk gece ağrım oldu o kadar .. sorularınız olursa cvaplarım kızlar geçen sene nisan ayında oldum..bu nisandada vidaları çıkartmak istiyorum...

GEcmis olsun canim! Benimde vidam duruyor sol ayagimda..yavastan cikartmak gerek ama Istanbul´a yeni tasindigim icin iyi bir yer bilmiyorum..Senin dedigin Baltalimani özel´mi yoksa devlet hastanesimi`?

Karasizim cooooook.....korkuyorumdaaaaa....bilmiyorumkismile

bana sormamışsın ama bildiğim için cevap vermek istedi
baltalimanı devlet hastanesi
görünüş itibariyle iyi bi yer doktorlarıda çok iyi
adı üstünde baltalimanı kemik hastanesi

ben ameliyat olmadım daha ama muaynem ve tanım baltalimanı hastanesinde oldu
şimdilik iyi bi şikayetim yok
tabiki ameliyat olan daha iyi bilir

benim ablamında ayağı kırılmıştı tam 13 vida takıldı
1 ay önce 1 vidası alındı
çok basit bişey
hastanede yatmadı bile çokta kısa sürdü
korkulcak bişey yok yani
çok geçmiş olsun

amaliyatim lokal oldu hiç bişi duymadım .odaya aldılar ilk gece biraz ağrım oldu hepsi o .1 gece yattım çıktım hastanede çok ilgileniyolar refakatçi kalmıyo çünkü hasta bakıcılar çok ilgileniyolar istediğin saatte zile bas geliyolar evdede sürgüyle vc ihtiyacını görüyosun ben oturarak gidiyodum lavaboya .yani kolay geçti kısacası)))))

X