Ortopedi Halluks Valgus (Ayak baş parmak çıkıntısı)Paylaşalım

çok sağol anlattığın için
peki şimdi nasılsın
ağrın oluyomu yani hiç ameliyat olduğuna pişman oldunmu
ayağının görüntüsü ve ağrıların düzeldimi

hallux-valgus..
14-15 yaşlarımda ayağımda farkettiğim kabus:KK43:
düğünler-nişanlar-okul balosu günleri haricinde hayatında hiç topuklu giymemiş bir bayanım..topuksuz sivri burun babetlerim var o kadar..benim halluxum tamamen genetik..
bayanların ayaklarına dikkat edip duruyorum,kendime bakınca üzülüyorum haliyle:KK43:
bunun ilerleyen bir olgu olduğunu da biliyorum,hamilelikle,kilo alımıyla,yaşlanmayla..bu yüzden doktora gittim..doktorumun önerdiği yöntem benim de internetten izlediğim(uzman tv)görüntüler ile aynı..parmağı çeken kas bağlantısı kesilecek,kemikte üçgen kesi yapılacak ve kemik iki vida ile sabitlenecek,eklem kapsülü daraltılacak..bunların sonunda 4 haftalık alçı süreci olacağını ama bu arada üzerine basabileceğimi söyledi doktorum..2 gece hastane yatışı,sonra 1 hafta 10 gün içinde işime geri dönebileceğimi(oturarak çalışmak kaydıyla)de anlattı..şimdi zaman ayarlamak için benden haber bekliyor ama ben kararsızım..burda okuduklarımdan sonra biraz korktum açıkcası(aylar boyu şişmeler,6 ay düz giyme zorunluluğu)..ve bitimde gerçekten yeterince düzelmeme ihtimali:KK43:
bir de bazı arkadaşlar vidaların belli süre sonra çıkarılğını yazmış,bana böyle bişiyden bahsedilmedi,bu da kafamı karıştırdı açıkçası..
off bilmiyorum,ameliyat olmazsam da 50-60 yaşlarında hep terlik giymek zorunda kalan hatta bir parmağı diğerinin iyice üstüne binmiş bir kadın olmaktan korkuyorum..o zamanlar ameliyat olmadığım için pişman olurum kesin..

denizakrebi sen nerede ameliyat olacaksın ?
Kadıköy Florence Nightingale Hastanesinde şeref aktaş ile görüştüm ücret konusu inanılmaz derecede yüksek 6.000 lira hesap çıkardı.
pazartesi bir tıp fakültesiyle görüşeceğim orada olmak istiyorum.tedirginim ama olmak zorundayım.hem bende netten araştırdım düzelmeler daha fazla geldi bana memnun olanda çok yani..umarım herşey güzel geçer..

denizakrebi sen nerede ameliyat olacaksın ?
Kadıköy Florence Nightingale Hastanesinde şeref aktaş ile görüştüm ücret konusu inanılmaz derecede yüksek 6.000 lira hesap çıkardı.
pazartesi bir tıp fakültesiyle görüşeceğim orada olmak istiyorum.tedirginim ama olmak zorundayım.hem bende netten araştırdım düzelmeler daha fazla geldi bana memnun olanda çok yani..umarım herşey güzel geçer..

Gecmis olsun öncelikle! Canim, bu bicilen fiyat tek ayak icin´mi? Ikisi birden´mi?

tek ayak canım...çok fahiş bir rakkam değilmi abartmışlar iyice...
3000 lirayı kendim alıyorum 3000 de hastane alıyor dedi..

Gecmis olsun öncelikle! Canim, bu bicilen fiyat tek ayak icin´mi? Ikisi birden´mi?

Canım senin ilk sayfada bahsettiğin chevron tekniği nasıl birşey...
Bu arada bende dün tıp fakültesindeydim ameliyatımı yapacak ve bana gün verecek doktor amerikadaymış 18 inde gideceğim ama diğer bakan doktor bana ameliyat sonrasında artık baş parmağını oynatamıycaksın dedi sen oynatabiliyormusun ? veya bükebiliyormusun bu biraz aklımı karıştırdı...

Canım senin ilk sayfada bahsettiğin chevron tekniği nasıl birşey...
Bu arada bende dün tıp fakültesindeydim ameliyatımı yapacak ve bana gün verecek doktor amerikadaymış 18 inde gideceğim ama diğer bakan doktor bana ameliyat sonrasında artık baş parmağını oynatamıycaksın dedi sen oynatabiliyormusun ? veya bükebiliyormusun bu biraz aklımı karıştırdı...

Gecmis olsun canim! Benim dedigim "Chevron" bir halluks valgus ameliyat sekli..Ameliyat seklini bulan doktorun ismi..! Bas parmagi ortadan kesip vida ile tutturdular!

Ben cok SÜKÜR iki bas parmagimi bükebiliyorum´da! Falat sol ayagimda vida durdugu icin o kadar cok yüklenmek istemiyorum..piskolojik olarak korkuyorum iste!

Fakat diger ayagimi eskisi gibi rahat rahat kullaniyorum cok SÜKÜR!

Vidami cikarttirmam gerek artik ama cesaretim yok suan. Hayirlisi!

Herkese gecmis olsun!

Gecmis olsun canim! Benim dedigim "Chevron" bir halluks valgus ameliyat sekli..Ameliyat seklini bulan doktorun ismi..! Bas parmagi ortadan kesip vida ile tutturdular!

Ben cok SÜKÜR iki bas parmagimi bükebiliyorum´da! Falat sol ayagimda vida durdugu icin o kadar cok yüklenmek istemiyorum..piskolojik olarak korkuyorum iste!

Fakat diger ayagimi eskisi gibi rahat rahat kullaniyorum cok SÜKÜR!

Vidami cikarttirmam gerek artik ama cesaretim yok suan. Hayirlisi!

Herkese gecmis olsun!

Bilgilendirdiğin için çok sağol canım sanada geçmiş olsun...
bakalım bana nasıl bişey yapacaklar...

2 hafta içinde ameliyat olucam
baltalimanı kemik hastanesinde
geçen hafta olucaktım
tahlillerimi anestezi doktoruna gösterdim
karaciğer enz
imlerim yüksek çıkmış
1 hafta düzenli beslen ilaç alma
testi tekrarlayalım dedi
bakalım perşembe günü tahlillerim düzelmişse ameliyat günü vericek
eğer düzelmemişse karaciğerimde bir sorun var demektir

2 hafta içinde ameliyat olucam
baltalimanı kemik hastanesinde
geçen hafta olucaktım
tahlillerimi anestezi doktoruna gösterdim
karaciğer enz
imlerim yüksek çıkmış
1 hafta düzenli beslen ilaç alma
testi tekrarlayalım dedi
bakalım perşembe günü tahlillerim düzelmişse ameliyat günü vericek
eğer düzelmemişse karaciğerimde bir sorun var demektir

Canim, bende almak istiyorum randevu ama internette hep dolmus oluyor randevu saatleri. Nasil yapmam gerek??

devamlı internetten takip etmelisin
bide telefonla ara sor belki telefondanda kayıt yaparlar
çok geçmiş olsun

ben bu gün gittim hastaneye bütün tetkikler bu gün iyi çıktı
4 hafta içinde çağırcaklar ameliyat için
ameliyatın acil değilse
en az 1 sene sıra gelmesini bekliyosun
ben bir sene bekledim artı 9 gün kanım iyi çıkmadığı için bekledim
şimdide son bir ayım
spinal anestezi yapıcaklarmış
biraz endişeliyim ama
olucak o kadar

Spinal anestezi yaptırmayın derim. Çok acı çekiliyor.. Ben her iki ameliyatımda da genel anestezi istedim.

Spinal anestezi yaptırmayın derim. Çok acı çekiliyor.. Ben her iki ameliyatımda da genel anestezi istedim.

sen ameliyatını nerde oldun
bide bana anestezi uzmanı spinal dedi belden uyuşturcaz dedi
sonuçta devlet hastanesi benim isteğime göre olurmu
neden çok acı çekiliyo dedin
anestezi verirkenmi
yoksa ameliyat sırasındamı hissediliyo ağrı
yada yan etkisimi çok
beni aydınlatırsan sevinirim
3 hafta içinde çağırıcaklar beni

Yaaaa kizlar, gecen gün kendime babet aldim...biktim artik spor ayakkabisi giymekten ama babetler coook rahatsiz etti beni yinede. Ameliyatlardan sonra ayaklarim daha sik sisiyor artik. Babetlere o kadar´da para verdim...Tommy Hilfiger´den aldim, adam gibi birsey olsun diye...sanamisin demedi! 1 gün giydim ama tekrar giymem imkansiz görünüyor.

Kizlar, siz ne tür ayakkabi giyiyorsunuz ve nereden aliyorsunuz? Marka vs. paylasin lütfen. Önümüz yaz ve kapali spor ayakkabi giymek istemiyorum sicaklarda!!

bilmiyorumkismile

Ben sadece sandaletlerde ve çizmelerde rahat ediyorum.Diğer tür ayakkabıların hepsi hayatımı çekilmez hale getiriyorlar.Eve gelince ayakkabılarımı çıkarınca o kemik çıkıntısının üstü resmen yara olmuş oluyor.Ameliyat olmayı istiyorum ama yine tekrarlar diye düşünüyorum.Gerçekten çok can sıkıcı bir durum bu.Heveslenerek aldığım birçok ayakkabıyı giyemiyorum, doğrusu giyecek ayakkabı bulamıyorum,İlk denediğimde rahat oluyorlar ama yürüdükçe mahvediyorlar.

kızlar şu spinal anesteziden bahsedin
3 haftam kaldı ameliyata
nasıl geçiyo ameliyat anlatacak birisi yokmu

kızlar şu spinal anesteziden bahsedin
3 haftam kaldı ameliyata
nasıl geçiyo ameliyat anlatacak birisi yokmu

Canim, hamile kadinlarada spinal anestezi yapiyorlar sezeryan ile dogum yapacagi zaman!

Sirtindan ilik kismindan bir igne yapiyorlar ve belden altini uyusturuyorlar. Hassas bir sirtin varsa tavsiye edilmiyor, özellikle bel fitiginda yapilmamali diye biliyorum. Ayrica spinal anesteziyi tutturmak´ta zor...yani igne ulasmasi yere girmediginde, bir kac kez deneyebilirler...aci verici bir durum yani!

Vücudun genel anestezideki kadar yipranmiyor tabiki, ayik oluyorsun ama belden igne yapmasi bir yönden iyi ve bir yönden tehlikeli...yalnis yapildiginda felc birakabilir ama bu cok nadir tabi.

Benden bu kadar! Ben sahsen iki ayak ameliyatimda genel anestezi yaptirmistim. Psikolojik olarak kaldiramam ameliyathaneyi.

Spinalde hoscakalın anlattığı gibi ilk denemede iğne tutturalamıyor ki bu sık rastlanan bir durum.. Çok acı çekersin.. Ben de devlette oldum. Spinal yazıyordu doktor bildiğim için genel olsun dedim. Hiçbir sorun çıkmadı. Direkt yazdı doktor.. Sonuçta eğer bir problem yoksa genel anestezi için, hastanın isteği geri çevrilemez diye biliyorum ben..

X