Erasmus Hakkında Bılgısı Olan???

minel axsxk

HİSLERİMİN TALEBESİYİM
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
1.200
15
slm canım ben bu dönem sınavına girmeyi düşünüyorum şimdi online internet üzernden başvurular başladı sen hangi üniversitedesin?

hangi üniversitelerdensiniz bayanlar bölümleriniz neler?birde dış ülkede hem dersler konusundan hemde ortam konusundan çektiğiniz sıkkıntılar var mıydı?

arkadaşlar öğrenci seçimlerinde en çok nelere dikkat ediyorlar neler belirleyici oluo.bn başwurmak istiorum minimum 2 ort lasım bnm ortalamam bu dönem için 2.1 daha da yükselticem bu dönem inşallah. altttan dersm war fakat alttan ders engel değilmiş gitmek için bzm bölümüzde.birde sene sonu ortalamasına bakıcaklarmış son elemelerde. mesela devletn burs olarak werdiği aylık parayı ben almasam seçilmemde yarar sağlar mı ? weya ailenin eğitim durumu ws gibi konular önemli mi

Biz derslerimizi italyanca aldık. Sınavlarımız da yarı ingilizce yarı italyancaydı:) Ancak farklı bölüme gelen arkadaşlar hocalardan rica etmişlerdi ve onlara normal ders dışında hocalar ingilizce anlatıyorlardı. Daha birçok örnek var bunun gibi. Daha önceden de dediğim gibi bu biraz da senin ne istediğine bağlı.
Eğer ispanyolca biliyorsan İspanya'ya gitmelisin kesinlikle. İspanyolcanı ilerletmek açısından çok iyi bir fırsat. Güney Avrupa'da İngilizce'yi iyi okunuşamıyorlar ve bence amacın gideceğin ülkenin dilini öğrenmek olmalı.
Ee ispanyolcan da varsa, git Barcelona'ya katalanca da öğrenirsin:) Bir taşla iki kuş:)

nası ya italyada ingilizce konusamıyolar mı :uhm: peki sen neresine gittn

X