Ne var bu Karnımda benim?

meraba kızlar aynı problem bendede var hemde tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla. her yamaktan sonra karnım çoook şişiyo , bazen okadar fazla oluyoki insanlar beni hamile zannediyo. yediğim hiç birşeyi hazmedemiyorum 1 hafta boyunca tuvalete çıkamıyorum. 14 yaşından beri doktor doktor dolaşıyoruz, ilk önce ülser çıktı 2 sene ülser tedavisi, sonra hiç bitmeyen ağrılar ...Bu sefer apandist dedi apandistim alındı. Sonra midemde ekşime ,yanma. Kronik gastrit dediler günlük ilaç verdiler. Şimdide en başta yazdığım hazımsızlık problemiyle uğraşıyorum. hep ama hem bağırsaklarım ağrıyo. Doktora gittim ileri derece bağırsak tembelliği dedi. Bağırsak hazmedemiyormuş buyüzden şişiyomuş ve gaz yapıyomuş. 5 günün üzerinde tuvalete çıkamadığım için kendi kendime zehirlerniyomuşum ve o iğrenç ağrılarım başlıyomuş. geçen hafta 3 gece acile götürülmüştüm en sonunda bi doktor bunu söyledi ( 14 yaşımdan beri ankaradaki tüm gastroenterelogları dolaştım bu arada..) Şimdi bi ilaca başladım. Hala bende tık yok . Bitek doğadan form çay içince tuvalete çıkabiliyorum ama bu çayda mide ve bağırsağı tembelleştiriyomuş oyüzden doktor içme dedi.
Asıl sizinle paylaşmak istediğim şey ise doktorun bana hazımsızlık ve şişkinlik için tavsiyeleri:
- Asla kola ve kahve içmeyin. Çikolata yemeyin. Bunların içindeki kafein mide/ bağırsağı tembelleştirip hazımsızlık ve şişkinlik yapıyomuş.
- Bol bol su için ( ılık su)
- Mutlaka spor yapın. Bağırsak ve mideyi çalıştırmanın tek yolu buymuş.
- Uzun süre aç kalıp birden yemeyin. Sık aralıklarla azar azar yiyin. Oruç tutuyorsanız iftarda önce çorba için. 15 dakika bekleyin yemek yiyin. 15 dakika daha bekleyip devam edin. Mide ve bağırsaklar zaten çalışmıyor yemeyi azar azar verinki bi anda şok olmasın :bbo:

-Asitli içeceklerden kaçının
Umarım bi an önce şu ağrılardan kurtuluruz. Kendimi bildim bileli mide hastasıyım. Artık sürekli ağrı çekmekten sinirlerim bozuldu. Bunların dışında bildiğiniz bişey varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Özeldende mesaj atabilirsiniz. gerçekten Durumum çok vahim durumdayımmafoldumben. bağırsaklarım çalışmadığından sürekli ödem topluyorum, her yediğim şey bağırsaklarda çok kaldığı için sonunda kadar emiliyo yani yediğim herşey bana yarıyo ve çok az yememe rağmen kilo alıyorum...kendi kendime zehirleniyorum.. bildiğiniz bişey varsa ( ilaç ismide olur özelden atarsanız ben en azından doktoruma sorarım) paylaşırsanız çok sevinirim...:a015:

Kilo kaybı veya alımı (Aşırı veya istenmeyen)

Tekrarlayan ishal veya kabızlık

Karın krampları,sürekli ağrı, gaz ve şişkinlik,

Genel güçsüzlük, halsizlik, isteksizlik

Dışkıda farklı kötü koku, şekil bozukluğu

Özellikle çocuklarda gelişim, büyüme bozukluğu

Nedeni anlaşılamayan demir, kalsiyum, magnezyum, vit D eksiklikleri

cilt sorunları, kaşıntı

sinir sistemi rahatsızlıkları

Baş ağrısı, migren atakları

Kısırlık, tekrarlayan düşükler

Depresyon, unutkanlık

tekrarlayan ağız yaraları(aphthous ülserleri)

eklem ve kemik ağrıları, kas krampları

Diş eti, minesi veya erken çürük sorunları

Bacak ve ayaklarda karıncalanma

Hiperaktivite, dikkat dağınıklığı

Troid ve şeker problemleri

ÇÖLYAK işareti olabilir…

bu problemlerden birkaçı bile bu hastalığı araştırmaya yeterli..bende ishal yoktu.sadece sabahları karnım düzken akşam kocaman bi göbek oluyordu.endoskopi ile anlaşılıyor. bilgi olsun diye buraya yazmak istedim..geçmiş olsun

Düzenli besleniyorum. Özellikle akşamları sebze ağırlıklı yiyorum. Sofradan hiçbir zaman "ohhh iyi yedik" diye kalkmıyorum, doymaya yakın kalkıyorum. Nohut, Fasulye, Mercimek gibi coşkulu şeyler :) neredeyse hayatımda yok. Kola, alkol, çikolata vb abur cuburum yok. Her akşam düzenli 45 dakika yürüyorum ama sadece yemek sonrası filan değil her daim hamile gibi karnım var...

Özellikle düğün dernek tarzı davetlerde kıyafet giyemez oldum, sürekli önde bir göbek...

Kilom da boyuma göre ideal esasında ( 1.69 a 61 kilo)

nedir çözemedim :KK76:

var mı fikri olan

Benim de evlendikten sonra başladı. Evlenmeden önce her sabah tuvalete koşarak yetişen metabolizma yaşı 12 olan ben evlendim ve 4 5 günde bir çıkıyorum göbeğim sürekli şiş ve sert aşırı rahatsız oluyorum, kesin metabolizma yaşım şimdi 60 olmuştur. Bu yüzden kilo da aldım. Ahh çok mutsuzum bu konuda. Çok içim acıyor ne yapacağımı bilmiyorum. Galiba en son kolonoskopi cekilecegim. Başka şekilde anlaşılmayacak gibi duruyor. :-( :-(

X